Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bine v-am regasit stimati frati opelisti,dupa o lunga absenta de pe forum,am revenit,si va anunt cu parere de rau ca m-am despartit sau ma voi desparti de frumoasa si superba mea zafira,deoarece simbata noaptea in 27-12-2008 am avut un accident urit de circulatie in judetul alba la unirea,si am avut noroc ca nu am murit in acel accident,si tin sa le multumesc tuturor celor care ma sfatuiau sa nu dezactivez airbagurile,deoarece siau facut treaba cu prisosinta,dar altceva vreau eu sa va intreb, ce anume ati simtit in momentul in care ati fost pusi in situatia sa va despartiti de opelul vostru?ca mie mi se rupe sufletul cind il vad in curte asa distrus,in proportie de 80%incit cei de la asigurari miau spus ca mai bine imi dau banii pe el decit sa mil repare,deoarece depaseste suma de asigurare10570 euro daca ar trebui sal repar,dar oricum imi pare rau de masina ca numai eu stiu cit am avut de frint miinile prin america pt al putea cumpara,si acum sa renunt la el?imi pare rau de masina dar nu am ce face!voi cum vati simtit? Crying or Very sad
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
In primul rand bine ca ai scapat. In al doilea rand ca sa ''te simti mai bine'' dupa ce o sa te desparti de opel-ul tau cea mai buna solutie ar fi achizitionarea altuia Very Happy
  • gaby-h

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 1.7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
i-mi pare rau de ce ti s-a intimplat tocmai de asta se numesc accidente (nu stii niciodata cand si ce se intampla) in primul rand ceva prescuri si parastase pe la popa ca ai scapat cu viata.si apoi gandestete ca atunci cand ti-ai cumparat-o ai facut alegerea buna pt ca masina cum spui tu e distusa ,dauna totala si tu ai scapat cu viata si vad ca mai poti si scrie pe forum:,inseamna ca ar fi pacat sa schimbi marca opel nu ?parerea mea.dar oricum tu decizi ai grija sa alegi bine cand vei merge sa-ti cumperi alta masina.bafta Exclamation
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Esti intreg, si asta e TOT ce conteaza, asigurarile pot sa iti plateasca un "cal" nou, dar nu si sanatatea pierduta... Exclamation
ASTA e tot ce conteaza, KEEP SMILING Razz
Retul... scuze, e smiorcaiala de baba la menopauza (fara suparare...)
Skip ads

  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
aveti dreptate dar oricum tot un OPEL imi voi cumpara indiferent de ce tip va fi si mai sigur tot zafira !eu sunt multumit si sa comportat super, mai bine a rupt parapetii de parca erau niste vreascuri, decit sa cedeze vreun centimetru, incit politistii sau mirat ca ce fel de masini sunt opelurile astea mai bine distrug tot in cale decit sa pericliteze siguranta pasagerilor !ce mai incoace si ncolo, sunt niste masini superbe!PS multumesc de incurajari si asta e! viata merge inainte! Smile
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Primul Opel a fost o Ascona C din 86', la o mica reparatie la un prag a luat foc, am reparat-o in final, a trebuit sa o dau; urmatoarea masina tot Opel mi-am luat, tot o Ascona C din 88, deja imi creease dependenta marca asta. Am dat-o si pe asta. A urmat un Astra F din 93, deja stiam ca voi avea numai Opel . Dupa Astra F a fost o Corsa B din 93(superfiabila), am dat-o si pe asta. A urmat "un momenet de ratacire" : o Fabia, am tinut-o cateva luni si nu o simteam ca fiind ceea ce vreau, tot mai bajbaiam dupa diferite comenzi, m-am enervat si am dat-o. Acum am tot Opel, un Astra G si stiu sigiur ca dupa asta TOT OPEL VA FI.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut la stiri reportajul despre accident. Intr-o situatie asemanatoare, zilele trecute, au murit catva intr-o altfel de masina cu muuuuuuuuuult mai multe pretentii. Sa fii fericit ca zafira si-a facut treaba si sa-ti iei alta.
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Vezi partea plina a paharului, adica faptul ca mai respiri!
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sanatatea e mai de pretz ca toate, mergi la biserica si multumeste Domnului ca ai scapat intreg. Cred ca durerea este mult mai mare acum cand o vezi in curte facuta praf. Uita-te la ea si numai gandeste-te, imagineaza-ti o alta stralucind in locul celei pe care inca o mai vezi si apoi ai sa-ti dai seama cum te vei simti cand gandul se va materialza. Wink
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mark a scris:Sanatatea e mai de pretz ca toate, mergi la biserica si multumeste Domnului ca ai scapat intreg. Cred ca durerea este mult mai mare acum cand o vezi in curte facuta praf. Uita-te la ea si numai gandeste-te, imagineaza-ti o alta stralucind in locul celei pe care inca o mai vezi si apoi ai sa-ti dai seama cum te vei simti cand gandul se va materialza. Wink
pai deja stiu cum ma voi simti ,adica super,oricum opelurile astea nu-s rele deloc !si de dus la biserica mam dus, si nui clipa data sa nu multumesc lui DUMNEZEU pt ajutor!
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
frumoasa poveste !

nu vreau sa o traiesc si eu !
Ma bucur ca ne descrii intamplarea, si inca vezi ce scriu eu acum !

PS: poate ai si tu poze cu masina, sa plangem alaturi de tine !
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
azi am definitivat dosarul la asigurari, si dauna este imensa,560 milioane ,de parca era de aur,dar astea sunt preturile,acu sa asteptam sa vina banii,si pazea germania ca vin dupa alt OPEL!
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
si totusi nu ne arati si noua niste poze cu epava? 560 milioane Shocked , asta inseamna cam 14000 euro, beton, la banii astia cu ochii bine deschisi te faci cu masina beton
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Aia sunt banii care ar trebui sa o repare. El cred ca o sa ia 8-9k euro in functie de asigurator
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai am sa pun niste poze dar nu prea stiu cum dar voi incerca si mie imi dau in jur de 8500 euro,acu sa vedem la ce curs imi dau banii!
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sub casuta in care scri mesajul, in coltul din stanga jos este scris cu rosu "Adauga o imagine", dai click acolo, apoi browse si cauti unde ai pozele in computer, selectezi poza si apoi click pe Upload it. Cand prima poza s-a uploadat dispare casuta de upload si apare in casuta de mesaj un link, click iar pe "Adauga o imagine" pt urmatoarea poza si tot asa mai departe.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ok am sa incerc sa vedem ce iasa! Confused
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
aici este o poza mai explicita dar voi reveni miine cu unele mai bune ,asta este de proba!
[editat, la cerere]
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Bine ca ai scapat sanatos din asta.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Adi, si eu am "prostul obicei" sa ma atasez de masini dar la mine a fost alta mancare de peste. Cazul tau e pe cat de trist pe atat de pozitiv ca urmare a faptului ca ai trait sa povestesti intamplarea.
Bafta multa cu firma de asigurari!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR