Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • MIHAI CLAUDIU

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am cumparat un Opel Corsa 1.2 in mai 2008 la care am constatat de o saptamina ca vopseau a sarit de pe masina ca si cum ar fi ciuruita. Pe capota, la praguri si la usi sunt zeci de ciupituri.Am fost le reprezentanta si mi-au spus ca eu sunt vinovat ca am circulat pe drumurile care se stiu cum sunt in Romania si ca nu este o problema de vopsire proasta a masinii. Mi-au facut niste poze pe care au zis ca o sa le trimita la reprezentanta si dupa aia o sa-mi dea un raspuns , dar ca, mai mult ca sigur o sa trebuiasca sa-mi rezolv problema singur. Daca cineva a patit asa ceva si poate sa-mi spuna cum a rezolvat astept un raspuns cit mai urgent.
O sa atasez niste poze cit de curind.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asa e bre la toate, nu ai cei face, poate sa o colantezi transparent.
Pe drumurile noastre sunt pietricele(multe) si roata masinii tale sau a alauia din fata le arinca in anumite zone. Capota, praguri si bara fata sunt cele mai expuse.
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca ai luat-o noua poate i-ai facut casco (si eu am o gramada de puncte pe ici pe colo dar a mea e destul de veche masina, si toate au aparut dupa ce am inceput sa circul prin fantastica noastra tara). daca i-ai facut casco - fugi la revopsire Smile
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca si eu am aceeasi problema , o gramada de pietricele care lovesc caroseria si marea majoritate sunt de la masina mea, nu stiu cum naiba au conceput astia Corsa dar toate pietricelele sunt aruncate in propria caroserie. Cred ca ar fi indicate niste aparatori de pietre dar din ce am auzit eu risti sa lasi bara daca te urci pe vreo bordura mai inalta.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Casco se numeste rezolvarea!
Uita-te la pozele de la mijlocul paginii https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=39748&start=20 si imagineaza-ti ca toate loviturile si zgarieturile din capota au disparut. M-a costat 10 lei taxiul sa merg sa-mi ridic masina de la dealer/vopsitorie.

Numar pe degetele de la o mana de cate ori am chinuit masina pe drumuri proaste. In rest doar asfalt. Bun, nebun, asa cum e, asa a ajuns capota in doi ani si jumatate. Vopseaua e chiar ok, parerea mea. Ignorand zgarieturile, bineinteles.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR