Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Azmodan

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ieri m-a oprit un tip in trafic si mi-a zis ca nu imi merg luminile de frana.

am oprit cu spatele la un geam si intradevar, la cam prima jumatate a cursei pedalei de frana becurile nu se aprind. tre sa ma infig serios cu picioru in pedala ca sa se aprinda.
(dar nu palpaie sau ceva).


aceasta e problema de senzor de frana de care s-au plans altii? la voi cand se aprind stopurile?
mi-o schimba pe garantie?
Skip ads

  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Da, ti-le schimba si la frana si la ambreiaj. Du-te la Ecomax (sau ma rog, un dealer) ca stiu de problema. S-ar putea sa te ajute schimbare senzorilor sau nu, dar cu siguranta cu asta vor incepe.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
din cate am citit eu la baieti problema era ca le palpaiau stopurile nu ca nu se aprindeau.. si senzorul de la pedala de ambreiaj are legatura cu pilotu automat ca nu se aprind stopurile cand calci ambreiajul.. ti se deconecta pilotu automat si trebuia sa ridici ambreiajul cu piciorul ca sa nu mai faca probleme
  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Da, eu m-am dus la ei ca tempomatul se dezactiva. Nu am avut problema cu pedala de frana. Cu toate acestea au schimbat pe amandoi in cadrul unei campanii. De asta am zis ca s-ar putea sa nu-l ajute, dar o sa fie prima chestie pe care fac.
Skip ads

  • Azmodan

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am fost azi dimineata, si s-au uitat in computer la campania "pentru contactori" dar masina mea nu era cuprinsa.

bineinteles ca nu s-a putut face nimic pe loc deci tre sa merg iar Smile o sa revin cu informatii.

(nu palpaie deloc luminile si nici probleme cu tempomatu n-a avut - azi vara, ca de atunci n-am mai avut ocazia sa-l folosesc)
  • Azmodan

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am fost la service...
si cica era doar decalibrat senzoru si l-au reglat sa aprinda stopurile mai repede.

din cate am vazut intr-un geam, pare ca s-a rezolvat.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu am fost cam acum 1 saptamana in service cu masina pentru o alta problema la masina ! Si daca tot eram acolo baietii s-au uitat sa vada daca este vreo campanie pentru motorizarea mea 2.0 CDTI 160 cai ! Si intradevar era o campanie pentru inlocuirea senzorului de la pedala de frana ! Baiatul de acolo mi-a aratat ca vechiul senzor era fabricat in China iar cel care mi l-au adus nou nout in tipla si l-au schimbat de fata cu mine era fabricat in Japonia ! M-au asigurat ca este mai bun si ca nu o sa am nici un fel de probleme cu el cu toate ca nu aveam nici o problema cu cel vechi dar daca tot era campanie trebuia sa-l schimbe ! Codul produsului sau campaniei o sa vi-l spun diseara cand ma uit in caietul de service !
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
am revenit cu detalii ! Campania are codul 10-P-04L pentru schimbarea senzorului de la pedala de frana !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR