Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,511
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
In mers, pe la 60km/h(viteza nu este foarte importanta, doar sa simti ca poti executa manevra in siguranta), pui schimbatorul de viteze pe liber si executi un slalom imaginar(ai grija unde si cum faci asta, sa nu pui in pericol pe nimeni!), rulmentul afectat te va atentiona cand roata aferenta va fi pe exteriorul virajului si va deveni silentios(sau macar se va diminua intensitatea zgomotului/uruitului) cand roata este pe interiorul virajului ... Ptr rotile spate, prin suspendarea rotii si invartirea ei, un rulment afectat ar trebui sa se auda ptr o ureche buna ...
  • cristi9595

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 A17DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2017

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema acum 30 de min am sesisat ca la gropi sau denivelari si aude un zgomot foarte mare la roata fata stanga prima oara am crezut ca am pana am tras pe dreapta nu era pana dar am miscat de roata si roata se misca ca si cum nu ar fi stranse prezoanele. chestia e ca mi separe ca si volanul sta inclinat spre stanga...este un zgomot ff deranjant ca si cum ar fi un rulment spart sau cv trasnint... zgomotul asta se aude doar la denivelari si gropi. pe drum drept nu se aude nimic. stie cn ce ar putea fi mai exact. mentionez ca am un opel astra h 1.7 cdti 101 cp. multumesc astept pareri
  • claudiu_ss

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2007 1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Va salut,
Am și eu o problema cu un huruit in fata la un Opel Astra h1.9
Am schimbat rulmenții în cutie iar huruitul a rãmas.
In mers o scot din viteza am oprit motorul și se aude huruitul in mers accentuat și se reduce cum scade viteza in mers
Este același zgomot ca acum 6 luni când am schimbat rulmenții în cutie.
Întrebarea este,mai poate fi altceva? sau rulmentul fata la una dintre roti?
Aștept un rãspuns.
Mulțumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR