Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
buna. de curand,am cumparat un opel tigra din 1999 sept.,motor de 1400,cu 107.000 km la bord. masina e impecabila fara rugina, merge bine... cei care aveti tigra de mai mult timp, ce sfaturi imi dati? sint masini bune? mersi
Skip ads

  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
nu mi da nimeni nici un sfat?am observat,ca e cam rigida,in mers... bine, drumurile noastre cu gropi....
  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ai cumva suspensii sport, ca pare cam joasa din poze?
Este normal sa fie rigida daca ai suspensie sport, dar in curbe.....sta mult mai bine. Dureaza putin pana te obisnuiesti....dupa aceea iti intra in reflex sa ocolesti fiecare pietricica si sa ii "alinti" pe cei de la conducere Smile)
Frumoase jentile
  • sorin's

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Frumoasa masina, sa o calci pe "coada" cu placere.

Sa ai grija pe unde parchezi, sa fura ornamentele de plastic de la praguri si sticla de la oglinzi...(eu sunt patit).

Daca troncane prea tare la gropi, ar fi bine sa schimbi arcurile. Eu am crapat parbrizul si am rupt suportul de la intinzatorul curelei de transmisie de 2 ori (si nu, nu merg din groapa in groapa Smile) )
Skip ads

  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
mersi. bine... nu sint gropi... merg pe asfalt, dar asfalt romanesc, cu hopuri....arcurile sint cele originale, totul e ok,am fost la mecanic... mai trebuie verificat cureaua de distributie, ca nu stiu daca trebuie schimbat....? da, masina e joasa,dar nu stiu ce suspensii are. asa a venit din germania anul trecut.
  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
mai incolo,in mai... vreau sa merg cu tigra pina in germania... oare ce trebuie sa i fac,sa plec in siguranta,sa nu se intample ceva pe drum... asa ,nu am nici o problema,cu ea...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR