Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • cristisorina19

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1999 dx20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
am o problema la nivelul uleiului la un opel astra g caravan an fabricatie 1999 motor de 2000cc 82 de cv.atunci cand motorul este cal chiar si dupa 2-3 minute de functionare daca il opresc si verific nivelul la ulei pe joja este chiar sub minim indica foarte putin ca am ulei dar atunci cand motorul se raceste am nivelul de ulei normal care ar fi cauza?///
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nivelul uleiului pe joja se verifica dupa 20-30 minute de la oprirea motorului. in cazul in care este sub limita se completeaza
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cristi (sau Sorina, cum ii fi):
1- uleiul nu se verifica imediat dupa ce ai oprit motorul. La momentul respectiv o buna parte din ulei e prin motor (de exemplu chiulasa). Uleiul se verifica cu motorul rece, sau la macar 5-10 minute dupa ce ai oprit motorul, ca sa apuce uleiul sa coboare in baie. Masina trebuie sa fie stationata pe un plan orizontal, fara inclinatii, pentru a nu afecta rezultatul verificarii.
2- acest forum are un regulament, care trebuie citit si respectat. Are o structura, si topicele trebuiesc deschise in subforumul potrivit, pentru a putea avea o informatie organizata. De data asta iti mut eu discutia de la discutii generale, dar considera-te avertizat(a)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR