Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare baieti , am avut parte astazi de o experienta nu tocmai placuta ...un "baietas" cu un BMW seria 5 , nr de inmatriculare GR 69 ADO , s-a pus in paralel cu mine , dupa care a tras dreapta de volan si m-a lovit , eu am ricosat intr-o duba parcata pe partea dreapta , i-am luat nr de inmatriculare al dubei la roata ( intre aripa si aparatoare .... ) am incercat sa fug dupa el dar slabe sanse , imi tzacanea ceva si nu stiam ce este ,asa ca am oprit , era numarul de inmatriculare al dubei ...


Astazi am fost la politie ,au facut poze la masina , am depus declaratia etc ... Smile acum astept solutionarea , daca se intampla sa cunoasteti posesorul autoturismului respectiv va rog sa imi lasati un PM .    Multumesc frumos Smile
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
...mda....urata treaba..probabil era baut...maine o sa se prezinte la politie sa declare si el accidentul, asta daca nu e chiar atat de prost
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca are la dispozitie 24 de ore sa declare accidentul. Daca in 24 de ore nu se prezinta va primi invitatie de la politie.
La politie te-ai dus impreuna cu soferul dubei?
  • blue36

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Este valabila prezentarea in 24 de ore pentru declararea accidentului in cazul in care cad de comun acord ambele parti, in cazul lui este fuga de la locul accidentului.
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Corect, este si fuga de la locul accidentului. I se va da amenda si suspendarea permisului 30 zile minim.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pun zafira gaj daca ala vine in 24h la politie.cunoastem tipul asta da smecheri.nu te lasa,fa toate demersurile necesare pentru tragerea lui la raspundere
pentru tipul asta de infractiune ,minim 12 luni suspendat carnetul ar trebui,asta cu 30 de zile e de tom &jerry
daca murea sau era ranit cineva Question
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Legal, in 24 ore trebuie sa se prezinte.
Ca exemplu: nevasta a dus un copil la scoala si a facut un accident (minor, pe Stefan Cel Mare sunt trei benzi a mea de pe prima, cealalta de pe a treia sa ia banda din mijloc, o aripa putin indoita) cu o buburuza - imi scapa, nu Tico, cealalta, condusa tot de o bezmetica cu copilul sa-l duca la scoala. S-au inteles sa se intalneasca la 17 la politie la constatari. Cea cu buburuza, cred ca invatata, a lasat copilul la scoala si s-a dus direct la politie. A facut scarba un raport cum ca a fost lovita si pe dreapta, si pe stanga, toate loviturile erau in carca nevestii. Cand a citit nevasta, m-a sunat ca la pagubele alea trebuie sa-i cumparam alta masina. Saraca, nu stia de efectul asigurarii obligatorii - RCA. Pana la urma, am fost cu agentul constatator (mai sunt si cativa destepti printre ei, sau i sa parut cam imputita treaba) la locul accidentului si cand ne-am intors la sediu i-a facut dosar de declaratie/marturie mincinoasa celei cu buburuza. Culmea, se mai intampla, dar ma dau si eu cocos, fara mine, iubitica mea semna orice. Normal, paguba facuta buburuzei a fost pe RCA, nevasta a luat niste puncte si eu am ramas cu reparatul si cu "ce tare esti, pisi"
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
mariusgmg a scris:Stai linistit ca are la dispozitie 24 de ore sa declare accidentul. Daca in 24 de ore nu se prezinta va primi invitatie de la politie.
La politie te-ai dus impreuna cu soferul dubei?


nop , duba era parcata , omu nu era acolo i-am pastrat nr de inmatriculare , i-am lasat bilet la masina .... Smile



victor soare a scris:pun zafira gaj daca ala vine in 24h la politie.cunoastem tipul asta da smecheri.nu te lasa,fa toate demersurile necesare pentru tragerea lui la raspundere
pentru tipul asta de infractiune ,minim 12 luni suspendat carnetul ar trebui,asta cu 30 de zile e de tom &jerry
daca murea sau era ranit cineva Question



Stii , ceea ce a facut el se numeste tentativa de omor ...intr-o oarecare masura Smile
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu de ce, dar povestirea imi indica cumva ca a fost un gest premeditat. Nu cumva a fost si un mic conflict in trafic anterior accidentului? Clar, asta nu ar scuza gestul idiotului cu BMW, dar l-ar explica oarecum.

P.S. Recunosc, am o idee nu tocmai buna despre "pilotzii" de bertone si probabil asta ma face sa fiu un pic carcotas in cazul de fatza Smile
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nop
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Chestia e ca l-a lovit intentionat ... putea sa iasa urat. Cred ca ar mai trebui facuta o reclamatie la politie si pentru agresiune, poate chiar tentativa de omor. Trebuie intrebat si un avocat.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Sa va mai zic io o chestie tare : daca numerele nu sunt valabile? Sau sunt ale altei masini? Asa nu o sa il mai gasesti pe baietelul ala timpit, dar smecher...
Baietzasii de la mine din cartier mergeau asa cu motociclete aduse din afara.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:am o idee nu tocmai buna despre "pilotzii" de bertone


ia zi-i tati Laughing Laughing

OT - nu te loveste nimeni din senin decat daca e sub efectul etnobotanicelor sau avea un dinte dinainte si poate nu stiai tu
app ai fata de adversar? Laughing
poate ne dam seama asa
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
masina au gasit-o la politie Smile) mi-au spus model culoare tot , dar nu au vrut sa imi zica si unde sta Smile) oricum stiti si voi cat dureaza cu politia Smile
  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
si daca iti punea unde sta ce faceai te duceai peste el acasa? daca vroiai putea sa depui plagere la circa de politie, mai multe nu cred ca reusesti nici daca ai adresa.
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ma duc la el acasa sa stam de vorba Smile crezi ca ma duc cu scandal ? ma duc cu un politist dupa mine , si stam de vorba Smile nu depun nici o plangere pana nu il vad fata in fata , poate vorba voastra era baut si a fugit ... daca imi spune chestia asta eu sunt dispus sa il inteleg si sa nu depun nici o plangere ,dar daca il vad ca e cu tupeu , atunci voi depune si plangere il dau si in judecata ....il tin in procese si plangeri pana se satura Smile
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vei putea afla adresa lui abia atunci cand politia iti va inmana copia dupa asigurarea lui.
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
da ...chiar crezi ca sunt atat de prost incat sa astept sa imi dea politia adresa lui ? Smile ...slava domnului , se mai poate gasi si in alte feluri
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Stiu ca a patit un prieten. Si-a gasit masina pocnita in parcare si a gasit pe sub stergator o hartie in care ii zicea ca este chemat la politia rutiera pentru rezolarea accidentului. Prietenul s-a dus iar acolo politia i-a dat procesul verbal de constatare a daunei si copia dupa RCA-ul vinovatului.
Vinovatul era un cetatean cu un Q7 care a incurcat pedala de frana cu acceleratia! Smile
  • SkiLLah

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2010

  • Mesaj Privat
...omu a fost cinstit
Aveti si 2 poze cu masina mea ....

Partea dreapta ( care a facut cunostinta cu duba )

http://img829.imageshack.us...099/img0117ui.jpg

Partea stanga ( care a facut cunostinta cu BMW-ul )

http://img641.imageshack.us...731/img0115bk.jpg
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR