Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Zilele astea in timp ce stateam in trafic bara la bara si vedeam cum benzina dispare vazand cu ochii din rezervor, ma gandeam daca n-ar merita sa-mi pun o instalatie GPL. Intrebarea ar fi daca merita si daca nu apar alte probleme sau cheltuieli odata cu aceasta modificare?
Singurul argument pro ar fi pretul GPL-ului, in rest pierd spatiul in portbagaj, pierd o parte din putere si consumul creste putin.
Multumesc anticipat.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
de la noi din Pitesti este citony2004 care a pus instalatie GPL pe X16XEL vorbeste cu el eu stiu ca este foarte multumit.
  • _irinel_

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1995 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu am avut instalatie pe un motor ca al tau (x16xel)si mergea f bine. am avut tomasetto "secventiala".daca nu e secventiala nu faci nimic. am facut 40 de mii km pe gpl fara nici o problema!
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am facut un mic calcul si am vazut ca o instalatie ma duce la vreo 2000Ron(destul de mult) si mi-as amortiza investitia in 1.5ani, suna bine doar ca eu vreau sa renunt la masina in maxim 2 ani(n-are AC). De asemenea mi-e putin teama ca as putea avea probleme noi, de fiecare data cand si-a bagat mana un mecanic, a uitat sa stranga un surub sau a lasat un furtun prin aer.
Cativa dintre "pasagerii" mei obisnuiti nu au fost prea incantati cand au auzit ca ma gandesc sa trec pe GPL, chiar si mie mi-e putin teama sa umblu cu o butelie de gaz in spate, oricat de certificata si sigura ar fi.
In cele din urma am ales sa incerc un mers mai calm si economic, sper sa dea rezultate.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR