Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • cidul1

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Antara 2008 Z20DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut
Am vazut azi ,un Astra F, cu grila stergator de parbriz, ,,paf'' (distanta intre grila si geam si de 5 mm)
Am intebat soferul ,care tocmai venea la masina,daca nu are apa in interior sau nu-i abureste parbrizul ?
Mi-a raspuns ca si-a pus , ( peste filtru de polen .lasand loc pentru aer ) un plastic subtire care acopera filtru polen ( lasand loc pentru aer ) Plasticul l-a pus inclinat spre parbriz astfel ca apa de pe parbriz nu mai ajunge in filtru polen ...
Daca are cineva,asa ceva va rog sa posteze ,ca m-ar interesa sa-mi fac ,asa ceva sa scap DEFINITIV, de apa pe filtru polen ...
Toate cele bune
  • freenolf

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 2007 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Eu am pus silicon negru între grilã ºi parbriz. Izoleazã perfect!
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
La fel am procedat si eu Wink; am luat o radiografie de la un incident ortopedic mai vechi (mi-am sucit un deget pe la fotbal) si am asezat-o peste filtru. Plasticul e destul de mare, nu vine "lipit" de filtru, astfel permite si circularea aerului. Freaca putin de corpul stergatorului, dar pe mine nu ma deranjeaza.
  • zinno2004

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1997 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2007

  • Mesaj Privat
la fel am facut si eu , o "protectie" dintr`o coperta de caiet studentesc, dar am observat ca totusi imi ajunge apa pe filtrul de polen , chiar pe mijlocul acestuia, in dreptul gaurii de scurgere a apei de la stergator. nu imi explic de unde ajunge apa aia acolo , pt ca am pus si silicon intre parbriz si plasticul acela de la stergatoare. o zi buna.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR