Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • stefan010019

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut! As avea si eu o intrebare pentru cei care se pricep la mecanica: am un opel vectra 1.6 (c16nz-1992 benzina)si de curand am achizitionat un opel astra 1.6(hn-76e) ,intrebarea mea este:se potrivesc piesele de pe astra la cele de pe vectra?ca sa fiu mai explicit ,as vrea sa iau amortizoarele ,disc+placa de presiune+rulment si cutia de viteze !Va multumesc anticipat si va rog sa nu treceti cu vederea intrebarea mea dc ma puteti ajuta!
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
chestia aia care ai scris-o tu cu hn... nu este un cod motor.cauta codul motor si spune-l si noua,daca vrei sa te ajutam cumva.legat de amortizoare,daca au caroseria identica,se potrivesc.adica hatchbach pe hatchback sau caravan pe caravan.cutia tre sa fie F13si la tine si la masina de pe care vrei sa o iei.din ea,iese o tija care se continua cu timoneria,spre maneta de viteze.te uiti frumos in zona aia si scrie mare F13 sau F12 sau F16 ce e ea.placa,disc, rulment,trebuie vazut tot asa tipul de volanta plana sau adancita.daca e tot 16nz se potrivesc sigur.
  • stefan010019

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2011

  • Mesaj Privat
salut synapse! am crezut ca ala e codul de motor(nu prea ma pricep)!am aflat ca e un opel astra f-cc din '93.Asta te ajuta ?nu am talonul masinii,e din bulgaria !
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
spune-mi macar kw.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR