Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutare!
As dori sa imi montez dvd in plafon.Eu am deja dvd player cu monitor incorporat .As vrea sa il montez undeva in plafon, imediat dupa sistemul iluminare plafon din fata.Ma gandeam daca se poate sa fie montat chiar in locul ala liber dupa butoanele de la plafoniera.Este ceva loc acolo pentru a confectiona un lacas pentru dvd.Dvd player-ul ideal ar fi sa fie prins intr-un sistem rabatabil ,cam complicat dar cu eventualele ideai de la colegi poate reusesc .Eu cred ca am vazut la zafira ultimul model lacas special pentru dvd player.Asa ceva sigur nu pot sa fac , dar ceva ingenul ala.

Dvd player pe care il detin este asa

Cine ma ajuta pe mine si ceilalti doritori ?

Multumiri!
Skip ads

  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut colegu' emilluss! DVD- ul tau pare de tetiera si dupa parerea mea confectionarea unui sistem de rabatare e destul de anevoioasa. Acest sistem trebuie sa asigure rabatarea si rotirea stanga- dreapta iar la inchidere un mecanism sigur de blocare pe plafon. Locul ales de tine PARE doar bine gasit, dupa parerea mea e mult prea in spate fata de pozitia ocupantilor locurilor din fata. Trebuie sa te gandesti asa: cine-l va folosi, cei din fata sau cei din spate?
Am scris toate astea deoarece si eu am avut aceasta idee si pana la urma DVD- ul meu portabil a ramas tot in casa. Solutia finala aleasa de mine se compune din doua monitoare independente dupa cum urmeaza: GPS de 5" cu AV- IN (deja l-am luat) montat pe centrul bordului si in viitor un TV- DVD de 8.5" de cotiera, (armrest TV- DVD) cu AV IN si AV OUT.
Sper ca ti-am fost de folos, numai bine!
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai avea Zafira B cu panorama atunci treaba ta ar fii foarte usoara. Iata un exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=Zha7E1kVhUU
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Vise taica, vise! Cine n-ar vrea...
Skip ads

  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
La emilluss m-am referit ca el vrea sa monteze! Smile
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Stiu la cine te-ai referit tomde, eu am afirmat doar ca toti ne-am dori asa sisteme infotainment prin masini, mai ales la drumuri mai lungi.
Numai bine!
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa il montez pentru cei din spate(pentru copii), ceva in genul zafira...
Probabil am sa il tin tot in casa si daca am nevoie il atases pe tetiera...
Mersi de interes
Salutari!
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Uite un exemplu, un coleg de al meu a facut din plexiglas un suport care e montat pe tetiera si cand merge la drum lung atunci doar gliseaza unitatea de DVD in acel suport. Daca vrei maine-pomaine iti fac o poza despre suportul respectiv.
Skip ads

  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
tomde a scris:Uite un exemplu, un coleg de al meu a facut din plexiglas un suport care e montat pe tetiera si cand merge la drum lung atunci doar gliseaza unitatea de DVD in acel suport. Daca vrei maine-pomaine iti fac o poza despre suportul respectiv.


Em am deja un sistem care se prinde cu scai de tetiera si dvd-ul culiseaza in acel sistem, eu vroiam sa fie in plafon, asa puteam sa folosec doar un ecran si fara sa se vada firele alimentare.
Toate cele bune!
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Daca e pentru locurile din spate solutia cea mai eleganta este montarea unui monitor de plafon de max. 7" . Am gasit eu unul pe clubul dedicat unei masini autohtone la un pret super- 200 Ron dar cand am reusit sa intru pe fir era deja vandut. Merita investitia la banii astia, zic eu.
  • spataru alexandru

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2011

  • Mesaj Privat
sint mai multe feluri de dvd plafoniera si se mai pot monta dvd si la parasolar dreapta
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
spataru alexandru a scris:sint mai multe feluri de dvd plafoniera si se mai pot monta dvd si la parasolar dreapta

Exista si un tip care se monteaza pe tunelul central, intre cele doua scaune fata, ( asa zisele DVD de cotiera - armrest DVD) care sunt dedicate ocupantilor locurilor de pe bancheta din spate, deci exact ce-si doreste colegul emilluss. Problema este ca detine deja un DVD de tetiera dar vrea ca la acel aparat sa se poata uita TOTI cei din spate. Solutia propusa de mine era achizitionarea unui simplu monitor de plafon ( care e mai ieftin decat un DVD) pe care sa-l monteze exact acolo unde s-a gandit- in fata plafonierei.
Numai bine!
Skip ads

  • blackie

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Buna,
Uita-te in garajul meu si o sa vezi cum am montat eu la mine in masina un dvd plafon dar pentru copii in spate,poate fi o idee.
emilluss a scris:Salutare!
As dori sa imi montez dvd in plafon.Eu am deja dvd player cu monitor incorporat .As vrea sa il montez undeva in plafon, imediat dupa sistemul iluminare plafon din fata.Ma gandeam daca se poate sa fie montat chiar in locul ala liber dupa butoanele de la plafoniera.Este ceva loc acolo pentru a confectiona un lacas pentru dvd.Dvd player-ul ideal ar fi sa fie prins intr-un sistem rabatabil ,cam complicat dar cu eventualele ideai de la colegi poate reusesc .Eu cred ca am vazut la zafira ultimul model lacas special pentru dvd player.Asa ceva sigur nu pot sa fac , dar ceva ingenul ala.

Dvd player pe care il detin este asa

Cine ma ajuta pe mine si ceilalti doritori ?

Multumiri!

  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Colegul emilluss nu poate face ceva identic prin masina lui deoarece detine un DVD de tetiera. Al tau e deja dedicat.

P. S. - Frumosa masina, s- o stapanesti sanatos si km. nenumarati fara probleme.
Numai bine!
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Corect, playerul lui blackie este pentru plafon.Eur vroiam sa il fac pe al meu din player pentru tetiera sa fie pentru plafon.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR