Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • alexandrusava93

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Si mie imi plac . Mai ales ca au "linia" aceea cu leduri . Ceva in genul farurilor de audi . Insa 1200 lei sunt bani multi . Inca nu ma dau banii afara din casa , dar sa vedem . Poate reusesc sa achizitionez asa ceva .

Cu proiectoarele nu stiu ce sa fac . Nu vreau sa stric aspectul barii cu vreo prostie . Poate gasesc pe la dezmembrari unele chiar si de la alta marca , numai sa se potriveasca si sa fie aratoase Very Happy .


Numai Bine !
Skip ads

  • bodddy2004

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2011

  • Mesaj Privat
claudiu-cld a scris:
razvanvl a scris:
claudiu-cld a scris:gata am montat proiectoarele rotunde pe bara stok ,nu am momentan poze dar daca v-a uitati la masina lui gabi sunt exact la fel .
poate fac maine niste poze .



Ok Claudiu!
Asteptam pozele de la tine Smile


daca asteptati poze o sa le aveti.
uitati aici

cam aste ar fi.


Salutare!

Sunt pe aici si, bine-inteles, vin cu o intrebare:
Cum ai tras firele de la proiector(oare) la butonul de aprins proiectoarele. Si mai mult, butonul de unde l-ai luat?

Multumesc anticipat pentru raspuns.

zi frumoasa,
Bogdan
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sa incepem cu inceputul ,am tras de la un proiector la altul cate 2 fire (un plus si un minus),le-am leagt impreuna(minus la minus si plus la plus
minusul l-am legat direct la borna de la baterie de un surb care era acolo ,cu un papuc.
iar plusul l-am dus in habitaclu prin gaura de desupra pedalierului,laga tulumba de la pompa de frana(o gasesti tu acolo)
am pus releul in locasului lui iar plusul l-am bagat intr-un piciorul ,nu mai stiu care ,dar daca cauti pe net o sa gasesti ,
la blocul de lumini l-am modifica sngur punand un micro contat fara retinere din acela cu 4 picioruse direct pe placa blocului de lumini acolo unde lipsea ,
am taiat picorusele la butonul fals care era in bloc(plasticul negru care este in loc de buton),am improvizat dintr-o mina de pix o tija care sa actioneze micro contactul iar pentru revenire am folosit un arculet de la bricheta ,cel care tine piatra,
ledul din bord se aprinde automat atunci cand apesi pe buton ,
spor la reaba si sper ca m-am facut inteles.
  • Arlekino

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut. As dori daca poate cineva sa imi zica daca a mai montat proiectoare ca acestea .Mentionez ca bara este stock (astra g), nu are locasurile pentru proiectoare facute. Va multumesc
Skip ads

  • catalinnik

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2009

  • Mesaj Privat
salutare
am si eu o intrebare , daca montezi proiectoare ai nevoie si de schimbari la sistemul electric ? sau masina are sa zicem asa un sistem "basic" la care sa te legi?
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ catalinnik: iti recomand sa citesti (aproape) tot topicul asta: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=11332
dupa ce-l citesti, cred c-o sa fii lamurit ce trebuie si cum trebuie sa faci sa le montezi...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu unim, ca o sa iasa varza. insa va rog sa continuati discutia pe ilnk-ul indicat de Cipiotul
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR