Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • andrey49

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
nu stiu ce tip de geamuri sa pun pe un astra g caravan din 2001 culoare gri,geamuri fumuri sau ionizate??(toate geamurile spate +luneta) astept parerile voastre


Ultima modificare facuta de andrey49 la Vin 25 Feb, 2011 10:54 pm
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
la acelasi lucru ma gandeam si eu... din cate am inteles pt ionizare sunt disponibile cel putin 2 nuante, argintiu si gri... ma gandesc ca e mai frumos gri ionizat, dar daca se curata in timp?
  • andrey49

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
nu cred k cele ionizate se curata in timp
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Procesul de ionizare este ireversibil si, daca nu e facut cum trebuie, mai devreme sau mai tarziu va tb sa schimbi geamurile.
Folia se poate da jos foarte usor si reaplica.
Skip ads

  • andrey49

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
ms de sfat
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sunt convins ca mai exista multe topicuri pe acest subiect.Procesul de ionizare nu cred ca este ireversibil pentru ca cei la care le-am facut mi-au zis sa vin la ei si pot sa mi le faca inapoi clare si nu erau amatori sau vrajitori. Pentru o masina argintie geamurile ionizate nu se vad frumos.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am folie neagra, pe toate geamurile, mai putin laterale fata, si 20% acoperit parbrizul, asa a trecut de rar si itp.Masinaeste un caravan gri metalizat, asortate cu jante negre - cu elemente gri, grila fata cromata fara semn! Avantajul foliei este ca poate fi data jos fara probleme, reinoita!
  • nick_florin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu as opta pt folie. de ce?
1. daca cumva se zgarie (si 100% vor aparea zgarieturi) la geamul ionizat e mai greu sa acoperi pe cand folia indata este inlocuita si e mai usor de inlocuit.
2. doamne fereste sa spargi un geam ca sunt sanse mici sa se faca ionizarea la fel de aceeasi nuanta.
3. sunt putine firme care fac ionizare si costurile de dplasari la firme sunt mai mari. folie gasesti peste tot
e doar parerea mea. eu detin o astra g 2002 hatckback neagra si anul asta vreau sa ii pun folie.
Skip ads

  • evilbrain

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Baga folie, ionizarea e mai pretentioasa la intretinere: ca sa nu se stearga in timp trebuie sa le stergi numai cu spirt si tifon; se zgaraie foarte usor; o singura firma specializata in ionizarea lor: send 92 pitesti deci iti ia ceva timp si bani (mai era o firma prin bucuresti pe vatra luminoasa dar din ce am auzit nu sunt profesionisti)
off : cristyliviu, tu vrei sa spui ca ai folie pe parbriz ? Shocked
  • vladutz24

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Eu am folii (spate si luneta ) de 2 ani si jumatate si totul e ok.Sunt omologate , nu am avut probleme cu politia.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
DA! Parbrizul e original, fara parasolar, dunga aia albastra, ei dar in locul ei, fostul proprietar a pus folie din partea superioara, cam 15-20 cm, nu am masurat! Eu am crezut ca asa e masina! [IMG=http://img219.imageshack.us/img219/6596/image100n.th.jpg][/IMG]
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am trecut raru cu ea, fara nici o problema, nu cred ca au bagat de seama, in schimb m-au pus sa dau jos folia de pe fata, care adevara ca ma enerva si pe mine, nu vedeam nimic noapte, la parcari! [IMG=http://img651.imageshack.us/img651/5397/04082010503.th.jpg][/IMG]
Skip ads

  • casper_1707

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Se poate pune folie si pe fata dar ca sa poata fi omologata trebuie sa aiba transparenta minim 78%.
Eu am in pe spate folie Llumar transparenta 21% iar pe fata 78% si am trecut prin RAR fara probleme.
  • chiselita

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2003 T98DR11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2011

  • Mesaj Privat
RESPECT...am si eu un astra si am geamuri ionizate din fabrica...dar vreau sa imi pun folie doar pe spate imi trebuie omologare k sa pot trece prin rar cu ea?mi-as face si omologare ca mi-e cam frica cu politia dar nu mi-as da bani aiurea dak nu imi trebuie omologare pe spate...Very Happy
  • vladutz24

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2010

  • Mesaj Privat
nu risti , nu castigi
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
De cand am luat masina, nu am avut omologare pe ele! Adevarul e ca, pe unul din geamuri este o eticheta, luata de pe alta masina, si pusa de vazul lumii! La itp, se rezolva! Si am iesit cu masina in afara, pana in Anglia si nu ma intrebat nimeni de folie! Ce folie, nici macar de certificat nu m-au intrebat!
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
eu am geamurile ionizate de la fostul propietar, din cate am vazut eu, toate geamurile laterale si luneta. dar nu ma incanta deloc ideea, cele de pe fata care se deschid cel mai des, s-au sters de la chederele usilor, cele de pe spate au niste zgarieturi aparute de la cei ce stau in spate, iar luneta are niste arsuri de la instalatia de degivrare.
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Recomand folie neagra. Cu geamuri ionizate arata mai tiganesc. Eu am avut la o Dacie (facute in Bucuresti undeva pe Preciziei) dar se curatau usor (numai luneta am facut-o de doua ori pe garantia data de ei)
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
exact, cred ca e cea mai proasta investitie, plus de asta costa si destul de mult.
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cauta topicul de prezentare al colegului Danywhy ca sa iti faci o idee cum arata caravan argintiu cu geamuri negre.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR