Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bogo1984

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut

Am un Opel Astra G an de fabricatie 2006. Geamuri electrice fata, cu macara pe spate.
Am descoperit de curand ca cele de pe spate se deschid doar ajutate cu mana. De ridicat nu au nici o problema; in momentul cand invart macaraua se deschid cam 2 centimetri si se apleaca spre fata masini si acolo raman. Geamurile din spate nu le-am folosit mai deloc de cand am masina, nu cred ca au fost deschise mai mult de 10 ori. Interesant este ca aceeasi problema o am la ambele geamuri pe spate.
Eu cred ca este mizerie ceva acolo ce nu permite geamului sa gliseze.
Stie cineva cum se curata sau trebuie sa merg la un service care schimba geamuri?
Daca a mai intampinat cineva problema asta astept sfaturi.

Bogdan
  • Pedras

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu aceesi problema, daca ai rezolvat-o te rog zi-mi ce ai facut. Am fost si la cineva care zice ca se pricepe. Am desfacut-o si eu.
Am auzit ca s-ar putea sa fie de la chederele imbatranite... chedere ca chedere, dar ce legatura are geamul sa se aplece cand le dau jos.
Daca ai gasit rezolvarea zi-mi te rog cum ai facut. Mc mult!
  • bogo1984

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Pedras a scris:Am si eu aceesi problema, daca ai rezolvat-o te rog zi-mi ce ai facut. Am fost si la cineva care zice ca se pricepe. Am desfacut-o si eu.
Am auzit ca s-ar putea sa fie de la chederele imbatranite... chedere ca chedere, dar ce legatura are geamul sa se aplece cand le dau jos.
Daca ai gasit rezolvarea zi-mi te rog cum ai facut. Mc mult!


Salut

Treaba s-a rezolvat partial de la sine.
Cand s-a incalzit afara am putut sa cobor geamurile, mai greu dar coboara. Cineva mi-a spus ca era de la chederele inghetate. Tot aceeasi problema o avea si el la o Dacie, diferenta era ca iarna el nu le putea ridica.
Cred si varianta cu chederele imbatranite pentru ca pe fata (unde sunt geamuri electrice si) au o prtiune unde fluiera cand ajung aproape jos.
Probail ca la un momentdat vor trebuii schimbate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR