Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Titlul topicului este unul generic. Faptul ca mi-am permis sa atac si o alta latura decat aspectul cred ca ar fii trebuit sa o privesti ca pe un lucru constructiv. Exista si modele de jante din tabla diferite la fel si capace. Daca s-ar fii dorit o discutie legata strict de aspectul jantelor de aliaj, atunci modifica titlul!
Skip ads

  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Tin sa va anunt ca intre timp mi-am luat jante Dynamic pe 17' si anvelope noi GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 si sunt super incantat de aspect si de confort. Vreau sa spun ca nu este mare diferenta intre 205/55/16 si 225/45/17 la confort, in schimb se castiga foarte mult la stabilitate si la aspect. Anvelopele sunt foarte silentioase si au aderenta incredibila. Cat despre consum nu s-a schimbat nimic sau poate foarte putin. Sunt multumit 100%
  • dorin99

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut! tot jante dynamic pe 17 sunt dispus sa imi achizitionez si eu pt un astra h 1.7 cdti...vroiam sa te intreb daca ET este stantat pe ele si daca imi pot da seama cumva daca sunt sau nu reconditionate...iti multumesc!
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
lcf_156 a scris:Sunt multumit 100%

Inteleapta alegere Smile am si jante si anvelope identice (cumparate noi) Surprised

@dorin99: ET 35 si ET39
Skip ads

  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
a mea arata cam asa Smile si e destul de bine zic eu Very Happy




  • vulturas

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
bestiale jantele.asa imi doresc si eu pe h meu.drum intins!
  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Deastea am avut si eu inainte Dynamic pe 16' dar la mine nu se vdeau asa de bine pentru ca am Astra GTC. Acum cu Dynamic pe 17' , masina are alt aspect si o foarte buna stabilitate. 34KLA intradevat combinatia jante-anvelope a fost una insirata. Jantele Dynamic 17' imi placeau cel mai mult iar anvelopele le-am cumparat noi. GoodYear Eagle F1 Asymmetric2 sunt niste anvelope de top, am vazut asta in foarte multe review-uri pe net, anvelopele iesind in foarte multe teste pe locul 1.
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din aceste discutii trag concluzia ca Dynamic exista pe 16 si pe 17. Dar pe 15 exista ?
Multumesc.
Skip ads

  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
cocosai , modelul dynamic se gaseste doar pe 16' si pe 17'
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc!
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu um gtc cu opc line exterior si am jante pe 16 originale! ce jante imi recomandati sa imi iau pt vara? 16-17-18 si ce model, va
multumesc, am vazut in posturile anterioare un post de liviu pus gtc alb arata super cu jantele alea
  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
patrutalex , eu am trecut prin aceasi dilema in primavara asta si am decis ca 17' sunt suficient de mari pentru a avea un aspect frumos si destul de confortabile. Sfatul meu este sa-ti iei ceva pe 17' si sunt sigur ca nu vei regreta alegerea facuta. Acum depinde ce vrei de la masina ta, daca te intereseaza doar aspectul si mergi foarte rar si putin cu ea vei alege 18', dar daca o folosesti zi de si(ca mine) o sa ajungi la concluzia ca 17' este compromisul perfect intre aspect si confort. Si sa sti ca diferenta dintre 16' si 17' se simte, masina devenind mult mai rigida dar se castiga foarte mult la stabilitate si la franare.
Skip ads

  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Ok pe17 dar ce model?
  • Luci Sefu

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Parerea mea Arrow AfterMarket Originalele sunt urate toate. Dintre cele originale Cele cu mai multe spite sunt mai frumoase dar nu prea se vad etrierii (asta daca ii ai vopsiti). Bafta
  • Luci Sefu

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ai gtc opc line - minim pe 17. Altfel e pacat de masina. Parerea mea Arrow AfterMarket Originalele sunt urate toate. Dintre cele originale Cele cu mai multe spite(10parca) sunt mai frumoase dar nu prea se vad etrierii (asta daca ii ai vopsiti). Bafta
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
aftermarket as dorii dar ce model, imi poti da un nume? am vazut ca ai postat ceva mai sus arata super
  • Luci Sefu

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ce am postat eu sunt pe 18. Dar primele 2 modele le gasesti si pe 17. Dotz Hanzo imi plac foarte mult(am vazut ca sunt si albe Very Happy ). Cel putin pe gtc-ul meu alb cred ca ar da belea. Cand or veni vremuri mai bune probabil mi le voi lua fara sa clipesc. Deocamdata ma multumesc cu CMS-urile din dotare (am alte prioritati momentan). Very Happy
  • deleted-35873

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
dorin99 a scris:Salut! tot jante dynamic pe 17 sunt dispus sa imi achizitionez si eu pt un astra h 1.7 cdti...vroiam sa te intreb daca ET este stantat pe ele si daca imi pot da seama cumva daca sunt sau nu reconditionate...iti multumesc!


Eu am avut un Hatchback 1.7 cdti care nu avea sasiu sport si aveam jante de 17 cu ET35. Cauciucul, imi specifica si in talon, era 215/45/R17 (numai pentru vara).
Iar Jantele Dynamic "dadeau" foarte frumos si schimbau look-ul masini. Atat ca ma durea sufletu la gropi. Jantele au fost super rezistente si s-au comportat excelent, doar ca in fiecare primavara trebuia sa le re-echilibrez caci nu eram sigur ca janta mai este echilibrata dupa un sezon estival, in care parcam aproape zi de zi escaladand bordurile din jurul blocului in cautarea unui loc Sad .
Ti-ai mai luat jantele pana la urma!? Bafta si daca , da, da-ne si noua poza!
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Dotz Hanzo is supeeer nu gasesc second Sad noi is scumpee
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Luci in postu din pagina 3 in poza 5 gtc spre rosu ce model sunt jantele? Pe 18Janta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR