Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am mai citit de-a lungul timpului pe diferite forumuri intamplari de genul celei pe care o sa v-o povestesc, dar niciodata nu am crezut ca mi se poate intampla. Asadar:

Azi noapte, in jurul orei 03:30, ma intorceam spre Bucuresti, de la o intalnire cu niste colegi in Sinaia la Old Nick Pub. Dupa localitatea Baicoi, cu cativa km inainte de a ajunge in Ploiesti, ajung din urma un posesor de Bertone Turbo cu nr de inmatriculare B 96 DNZ. Ii dau un flash (mergea cam cu 100km/h), nu se da la o parte si il ocolesc prin dreapta frumos sa-mi vad de drumul meu. Surprinzator, se ia dupa mine si incepe sa-mi dea flashuri continuu. Ajungand deja la o viteza prea mare dupa parerea mea, ma dau pe dreapta sa las nebunul sa ma depaseasca. Ajunge langa mine, da geamul jos si incepem o discutie (cati CP ai, ce model e, ce an, etc) El imi spune sa facem o liniuta, eu ca nu (nu aveam cum sa oprim in mijlocul DN1) el insista sa ne dam incepand cu viteza a doua, la al treilea claxon al lui. Cum nu banuiam cu ce dobitoci avea de-a face (erau 2 baieti in fata si 3 fete in spate) zic OK, da claxon, eram pe la 50km/h, plecam cu a doua,il las in urma in toate vitezele, pana pe la 200 km/h si apoi o las ca era dejamult in spate. Iar flashuri imediat, constant, ma dau la o parte, vine langa mine si imi spune sa trag pe dreapta sa lase el jos 3 oameni si sa ne dam din nou. Trebuie sa precizez ca erau impreuna cu o alta masina, un Golf IV rosu cu numere de Prahova. Eu ii zic ca sunt obosit si trebuie sa ajungem acasa, sane dam altadata in Bucuresti, ne putem intalni. Si acum incepe nebunia.

Se baga in fata mea, franand violent si obligandu-ma sa opresc aproape. Incerc sa-l depasesc, se baga tot in fata mea, la fel, in frana. Il depasesc pe contrasens accelerand tare, se ia dupa mine, ma depaseste iar si iar frana in fata mea, pana la oprire. Aici era pe banda 2, cu jumate din masina deja orientata pe sensul contrar ca sa nu mai pot sa depasesc. A coborat din masina urland si amenintand ca nu vreau sa "ne dam", am dat in marsarriere si am plecat pe langa ei (intre timp ne ajunsese si Golful si era langa el). Am ajuns la intrarea in Ploiesti, iar ma ajunsese si se bagase in fata mea, l-am pacalit momentan facand stanga brusc ca sa o iau prin oras. Prietenul care era cu mine in masina deja sunase la 112 si vorbea cu Politia, explicandu-le pe unde suntem. Pt ca ma pierduse, a intrat si el prin oras, prin Petromul care se afla exact unde incepe soseaua de centura a Ploiestiului si m-a ajuns din urma (aveam 150 in oras) pe strada cu squar pe mijloc, care incepe cam cu un km inainte de McDonald's. Aici m-a blocat in asa fel incat nu am avut cum sa o iau decat pe contrasens, cu 140 km/h, si asta doar pt ca operatoarea sustinea la telefon ca exista un echipaj de Politie la Mac. Am ajuns la Mac, am facut stanga tot pe contrasens, ala cu Bertonele a ajuns in stanga mea, cel cu Golful in dreapta si au oprit masinile bot in bot in fata mea. Politia... nu era acolo, va imaginati. Soferul din Bertone a coborat si s-a repezit sa-mi deschida portiera (noroc ca le incuiasem cand a vazut cu cine am de a face), eu bagasem deja marsarriere si am intors in loc sa revin pe drumul spre Bucuresti, moment in care pasagerul din drepata de la Bertone sau cineva din Golf a aruncat o sticla de bere plina spre masina... s-a spart in partea stanga spate a plafonului, pe care l-a si infundat, de altfel. Am mers rapid in continuare si am dat peste o patrula de Politie in cele din urma. Dupa Mac nu ne-au mai urmarit, ne-am intors la MAc (ajunsese si politia intre timp acolo), am mers la sectie si am dat declaratie si plangere... Respectivii disparusera pana la sosireaPolitiei, normal.

Nu mai relatez si conversatia cu Politia, ca e penibil..."se putea evita, puteati sa va opriti, etc". Atat doarvoiam sa va istorisesc, ca sa va dati sema, in caz ca inca nu stiati, ce fel de dobitoci umbla pe strazile patriei. Iar acum vine si partea mai buna a povestirii. L-am gasit astazi penet pe respectivul taran. Aici:

autovit

Am sunat si am vorbit cu el ca si cum m-ar interesa masina. Este in Brasov, desi el are numere de Bucuresti. O sa dau toate datele care le pot gasi despre el la Politie si vreau parerea voastra. Ce ati face acum, dupa ce ati si aflat cine si de unde e? Eu am cateva idei dar as vrea si de la voi Smile

Masina se repara pe Casco pana la urma, chiar daca Politia mi-a recomandat sa nu o repar cel putin pana la finalizarea anchetei. Dar chiar daca il prinde Politia, prea multe nu-i poate face din cate stiu eu. Insa de platit.. va plati, asta o promit. Cum... astept idei.
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Shocked

Doamne...nici nu am cuvinte sa descriu ce simt acum,dupa ce am citit povestea ta.Nu-mi vine sa cred ce fel de oameni sunt printre noi,desi cred ca toti am trecut macar odata prin asa ceva,dar ceea ce ai patit tu a fost mult prea exagerat.
Ati facut poze sau ati filmat?Ca sa aratati probe,uite,ce si cum la sectie.
Spune-i ca vrei sa ii cumperi masina,dar esti din Baia Mare,si din nefericire esti mult prea ocupat ca sa vi pana in Brasov sau Bucuresti si ii platesti tu motorina pana acolo,il cazezi la un hotel de 3-4 stele.Cumpara o cartela Cosmote,Orange si fa-l sa plateasca ... Very Happy
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nu l-am filmat ca eu conduceam si prietenul meu vorbea la telefon cu Politia tot timpul. Daca nu era langa mine nu stiu ce as fi facut, ca nu cred ca puteam sa stapanesc masina si sa mai si port o conversatie cu politia.
Ca idee, daca nu eram cu masinuta asta ci cu Bertonele vechi de 101 Cp, nu scapam de ei in veci... nici nu vreau sa ma gandesc la ce s-ar fi ajuns. Respectivii erau beti morti la volan, se vedea de la o posta. Si daca erau doar 2 le faceam fata si la bataie, dar in total erau 4 sau 5 dobitoci...
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Da,ma refeream la faptul ca poate prietenul tau apucase sa le faca vreo poza ceva,dar nici politia nu s-a miscat foarte repede...mai mult la telefon,decat pe teren.
Acum respectivul vinde masina...probabil si-o fi dat si el seama,ce a facut,si crede ca va scapa repede.
Skip ads

  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
nu, masina este pusa la vanzare de mai demult. Maine o sa sun la sectia de Politie sa incerc sa vorbesc exact cu agentul care va prelua cazul, sa vedem ce se poate face.
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
asta scrie in anuntul lui :
CHIP EDS PHASE 1 (PUTERE ESTIMATA ~ 237 DE CAI CU INTERCOOLER DE FABRICA)

poate maiandrei stie de cine e vorba... si e posibil sa fie si el de pe forum. eu zic sa umpli masina cu inca 4 prieteni si sa mergi "sa-i vezi masina"....
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@Dragster, imi pare rau de ceea ce ti s-a putut intampla, dar sa stii ca la Ploiesti Politia e MOARTA si FFF Corupta!
Nu vreau sa continui cu acuzatii ca-s destule, doar traiesc aici.
In Bucuresti tot mai au teama de ceva,(politistii), aici de nimic.
Sfatul meu, sa traversati sau sa evitati
ploiestiul cat mai repede, in tranziturile voastre.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@robytza Exact vreau si eu sa fac, dar trebie sa stiu in primul rand unde e adresa respectiva... El mi-a spus la telefon ca sta in Brasov, masina e inmatriculata in Bucuresti (poate fi pe firma, de exemplu) deci am nevoie de orice ajutor ca sa aflu unde sta nenorocitul... chiar si de ajutorul Politiei.
Sau de ajutorul cuiva care stie Brasovul cat de cat, sa-l sune si sa stabileasca o intalnire la el acasa...afland astfel adresa.
Cand am vorbit la telefon a zis ca se deplaseaza el la Ploiesti daca vreau sa vad masina... dar ce rezolv asa? Stabilim un punct de intalnire la Mac si il iau la bataie pe strada ziua in amiaza mare? Nu mi se pare o idee buna. Sifonatul masinii insa...mai ales ca o are si la vanzare (deci sigur nu mai are casco la ea)... o sa o simta scump de tot...
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pai ma.... esti blond ? (gluma) ....suna-l si zi ca vrei sa va intalniti sa vezi masina ca ai vazut anuntul pe autovit si vrei s-o cumperi Very Happy si-ti zice el unde....
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
robytza... si ce rezolv asa? el vine cu un cocalar de-al lui, eu cu 3 prieteni si ne incaieram pe strada in miezul zilei? Sa cheme lumea politia, sa mai stau pe la sectie in declaratii, sa stau sa explic de ce am sarit la bataie? Nu are rost dupa parerea mea de blond (chiar sunt) Smile
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:@Dragster, imi pare rau de ceea ce ti s-a putut intampla, dar sa stii ca la Ploiesti Politia e MOARTA si FFF Corupta!
Nu vreau sa continui cu acuzatii ca-s destule, doar traiesc aici.
In Bucuresti tot mai au teama de ceva,(politistii), aici de nimic.
Sfatul meu, sa traversati sau sa evitati
ploiestiul cat mai repede, in tranziturile voastre.


Sau sa aveti pistol, ca de aia s-a inventat, ptr oamenii rai! Mr. Green
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
te minte ca masina se afla in brasov.eu vad aceeasta masina zi de zi parcata in ploiesti pe str GLORIEI,chiat in spate la MEGA_IMAGE MAI EXACT.CAM LA 400m de acel MCdonalds!o are de vanzare mai de mult si motorul e varza!pierderi masive de ulei din cate imi amintesc!si e doar un idiot de cartier cu o masina puternica!
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
si pozele sunt facute tot in ploiesti pe aceeasi strada(gloriei)
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
uite ca ai si locul unde parcheaza Smile acu sa ii faci poze cand ii faci fo doo "viniluri" Smile
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
o sa trec special in noaptea asta pe acolo sa vad daca e!
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa tragi vreo cateva dungi cu cuiul pe masina lui si sa ii lasi un biletel: "multumesc pentru bere".
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@naniacostin Multumesc foarte mult pentru informatii, am identificat si magazinul si strada Gloriei pe harta. Primul pas va fi comunicarea catre Politie a acestor date, maine dimineata la prima ora. Apoi vom vedea ce se va intampla, va tin la curent.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Du-te frate la politie si spune exact unde e masina. In cazul in care nu fac nimic, trei intr-o noapte fara luna, arde-i una si lasa-i un cucui pe masina in acelasi loc in care ti-a facut-o el. Cu toate ca masina nu are nici o vina, ceva trebuie s pateasca marletele. Apropo- hai sa il sunamn de vreo cateva ori sa il intrebam de sanatate, sigur o sa-i tremure sticksurile daca primeste 50 telefoane.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu cred ca se va rezolva ceva prin apelarea la politie: nu ai martori si nu poti face legatura intre el si lovitura de pe masina ta.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13... eram cu un prieten in masina, cel care suna la politie. El ar fi martorul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR