Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ideea nu este originala dar am ramas Shocked cand am vazut ce masini abandoneaza uni!
Skip ads

  • Sabbah

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2009

  • Mesaj Privat
ferari - ul rosu e de pe la piata romana l-am vazut acum 2 ani Very Happy acum 2 saptamani nu mai era Smile
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu mai este de aproape un an,dar era o copie,a fost si un reportaj cu masini scumpe parasite.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
E cu dus si intors toata treaba asta. Spunea un coleg si cred ca avea dreptate, intr-o alta discutie ca unele din aceste masini ''parasite'' sunt furate, si au numerele de inmatriculare schimbate cu altele de pe masini identice si ca ele urmeaza a fii dezmembrate, ca si in cazut BMW-ului albastru.
Si nu toate din ele sunt parasite... o cunostina de-a mea a fost plecata sa faca o scoala la Dragasani, si venea cam la 2 luni acasa si in familie nu avea nimeni permis, doar el,practic nu folosea nimeni masina si gasea mereu masina cu praf, la fel ca cele din fotografii. statea la marginea orasului.
E de ajuns sa vina cateva picaturi de ploaie cu un vant puternic sa spulbere praful si masina arata ca in poze, prafuita.
Skip ads

  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sunt multe manevre si cu recuperarea banilor din casco Razz ,la mine in brasov intr-o vreme erau niste suv-uri ,,abandonate,,....ale ade prin dubai intradevar proprietarii ori sunt la racoare ori au fugit de akolo,ca sunt niste legi aspree
  • opelar

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
bmw-ul ala negru cu nr de leasing nu mai are bani de combustibil sau dc nu merge cu el?ii convine sa plateasca rata in fiecare luna si sa-l lase sa rugineasca?
  • coolbear1

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
ciao
cele cu numere de dubai sau kuwait (ca si s klasul) au fost chiar abandonate, dupa ce a venit criza in dubai si salarile au fost taiate, multa lume a decis sa plece lasandusi masinile chiar in aeroport (masini in leasing)...
autoritatiile adunau masinile "fara preprietari" si le vindeau la licitatii in bulk adica la gramada 20-50 masini de odata, pretul era pentru toate cele 20 sau 50 de masini. nu se faceau teste sau orice altfel de inspectii la cumparare, la licitatie fiind numai liste cu marca, model, an de fabricatie... cine avea noroc ramanea cu o gramada de chei si niste acte provizorii
mii de masini sau vandut asa
  • craetos

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
bmw-ul negru cu nr de leasing, pe ce criteriu a fost considerat masina abandonata? e doar o masina care nu a fost spalata vreo 10 zile
a mea dupa 2 saptamani in care am facut 2 drumuri la tara, arata mai abandonata decat multe din astea
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pai bmw-ul e in SP nu in RO... deci daca arata asa are mult mai mult de o luna de stat "pe bara".
  • craetos

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:pai bmw-ul e in SP nu in RO... deci daca arata asa are mult mai mult de o luna de stat "pe bara".


ma refeream la bmw-ul seria 3 cu nr de bucuresti, de leasing, cu floricele roz pe portiera...sa iti mai dau si alte detalii? in spate se vede un parculet pt copii tipic romanesc, etc...despre ala vorbeam Laughing Embarassed Shocked
  • Termopan

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
exact cum a zis coolbeart cele din dubai au fost abandonate era si reportaj pe net ..au vrut oameni masini scumpe si luxoase au facut leasing si cand i-a lovit criza neavand cum sa plateasca s-au reintors in tara dar stiam ca se vand la licitatie chiar si pe bucata nu doar bulk orikum bani sa fi avut in momentu ala dadeai 1 mil euro iti luai o carutza de limuzine ..umpleai 4-5 garaje
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR