Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ionut_lazar2001

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Uitati o parte din acel articol:
"Toata lumea stie ca taxa auto a crescut mult prea mult de la 1 ianuarie, iar daca inmatricularea in Bulgaria nu este o optiune pentru tine, ai putea sa-ti cumperi o masina de la executari silite! Numarul celor care nu si-au mai putut plati ratele este in continua crestere si poti gasi un automobil in stare foarte buna la un pret bun! Totul este sa stii unde sa cauti!
Partea buna este ca masinile sunt deja inmatriculate, iar altele sunt aproape noi sau cel putin cu putini kilometri la bord!
Oferta este bogata, iar preturile sunt pe masura! Trebuie sa te hotarasti doar ce masina vrei!
Exista de la Dacia, Opel, Chevrolet si Peugeot si pana la BMW, Mercedes, Audi sau chiar Chrysler ori Jaguar.
Acum, depinde foarte mult si care este bugetul tau. Preturile incep de la cateva mii de euro sau chiar de la cateva mii de lei."

Acestea ar fi unele oferte de astfel de masini (daca se va considera reclama, rog un moderator sa stearga sit-urile).
http://www.alphaleasing-aut...te.ro/autoturisme
http://revanzare.bcr-leasin...o-RO/Default.aspx
http://www.impuls-leasing.ro/Recuperate/

Credeti ca se poate gasi o masina buna in asemena cazuri?
A cumparat cineva de pe forum o astfel de masina?
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mie cel putin unele preturi de acolo mi se par aberante...
adica 2900 de euro pe un spark
sau 5000 de euro pe o fabia destul de saraca in dotari...
adica nu as da banii aia...
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Si masinile alea sunt cam cum sunt si alea de la buyback. Adica machiate. Nu cred ca o sa gasiti vreuna fara defect. Este si la polus cluj un asemenea centru, si am vazut unele chestii care m-au lasat masca. Ce credeti ca am vazut sub un Paladine in zona motorului? O pata MAAARE MAARE de ulei!
  • draclex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2011

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:mie cel putin unele preturi de acolo mi se par aberante...
adica 2900 de euro pe un spark
sau 5000 de euro pe o fabia destul de saraca in dotari...
adica nu as da banii aia...


Se pot gasi mult mai ieftine (in unele situatii, mai ales la executarile ANAF sunt vandute si la jumate din pretul de evaluare) pe siteurile de executari silite gen Elichidare.ro.
Incearca cautari pe orasele mari (executari silite Constanta, executari silite Brasov, executari silite Iasi etc) si o sa descoperi foarte multe masini, mai ales ca adauga zilnic.
Skip ads

  • catalinra

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
preturile sunt mari, m-am mai uitat si eu pe site-uri dinastea cu recuperari si nu mi-a sarit nimic in ochii, plus ca cineva care stie ca i se va lua masina nu mai baga bani in ea, ma refer la revizii.
  • al3x_vl

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eu zic ca e o mare vrajeala ca ar fi masini ieftine, mai ales la cele recuperate din leasing (dupa ca ce plateai cateva mii de euro -era un pret al pietii sh- te mai puneau sa platesti si 2-3 ani de leasing). e ca si la marfurile confiscate de fisc (ex: calculator confiscat mai ieftin cu 50 lei ca pretul din magazin)
eu zic ca e avantajos doar la care se organizeaza licitatii dar astea nu prea se afla cand sunt
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu am fost in Arad la o firma de leasing sa vad o Astra G, masina recuperata, si tin sa zic ca tot ce s-a putut lua de pe ea s-a luat, asa la repezeala cred. La exterior lipseau capacele rotilor (n-ar fi fost o mare paguba), lipseau capacele de locul de pus cricul, ornamete rupte de pe usa. La interior nici n-am mai fost curios. Nu zic ca asta ar fi o regula, dar unii daca stiu ca li se vor lua masina isi bat joc de ea.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sa fim seriosi, bunurile confiscate de fisc/anaf nu se vand la preturi chiar asa de bune pe cate zice legenda
In Cluj au un magazin, am mers intr-o zi, ca am auzit ca au tot feluld e chestii, inclusiv drujbe Husqvarna la 350 ron (vroiam sa iau o drujba pentru tata...). Aveau 2 Husqvarna si 3 Stihl, modele diferite. Singura diferenta era eticheta. in plus toate capacele (inclusiv cele care ar trebui sa fie metalice) erau de plastic, cu fantele de aerisire pline de bavuri de la turnare. Concluzia: chinezisme. Oricum, le vindeau sub titlul de piese de schimb, deci garantie canci...
Aveau GPS-uri si multe altele pe acolo, dar preturile erau... ca in magazin
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
daca vrei sa iei ceva cu adevarat ieftin trebuie sa ai pe cineva
daca esti un simplu cumparator mai bine nu te duci ca-ti iei plasa...

eu stiu pe cineva care a cumparat un logan cu 1400 de euro, diesel, FULL...
i-am zis fa-mi si mie rost de unu la fel ca-ti dau si eu o prajitura (a se intelege cateva sute de euro)
de aproape un an nu a gasit nimic bun...
chiar am vazut o corsa si un sandero dar aratau in stare avansata de jalnic...
  • carsz

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2011

  • Mesaj Privat
ionut_lazar2001 a scris:Uitati o parte din acel articol:
"Toata lumea stie ca taxa auto a crescut mult prea mult de la 1 ianuarie, iar daca inmatricularea in Bulgaria nu este o optiune pentru tine, ai putea sa-ti cumperi o masina de la executari silite! Numarul celor care nu si-au mai putut plati ratele este in continua crestere si poti gasi un automobil in stare foarte buna la un pret bun! Totul este sa stii unde sa cauti!
Partea buna este ca masinile sunt deja inmatriculate, iar altele sunt aproape noi sau cel putin cu putini kilometri la bord!
Oferta este bogata, iar preturile sunt pe masura! Trebuie sa te hotarasti doar ce masina vrei!
Exista de la Dacia, Opel, Chevrolet si Peugeot si pana la BMW, Mercedes, Audi sau chiar Chrysler ori Jaguar.
Acum, depinde foarte mult si care este bugetul tau. Preturile incep de la cateva mii de euro sau chiar de la cateva mii de lei."

Acestea ar fi unele oferte de astfel de masini (daca se va considera reclama, rog un moderator sa stearga sit-urile).
http://www.alphaleasing-aut...te.ro/autoturisme
http://revanzare.bcr-leasin...o-RO/Default.aspx
http://www.impuls-leasing.ro/Recuperate/

Credeti ca se poate gasi o masina buna in asemena cazuri?
A cumparat cineva de pe forum o astfel de masina?


Uitati lista cu masinile la oferta de pe revanzare.bcr-leasing.ro
Pe langa reducerea care o au, mai au discount de 10% pentru clientii BCR Leasing.
Partea buna la aceste masini e ca au kilometrajul real in bord Smile

  • YuriRO

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pana acum n-a sesizat nimeni ca, pe langa pretul afisat, se mai adauga 24% TVA...deci preturile nu sunt asa de mici...10 000 E = de fapt 12 400 E.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ofertele bune nu sunt publice. Luati-va gandul. Numai daca aveti pe cineva din interior.
Am fost cu un prieten sa vada ceva, dar n-aveai ce alege. Dupa ce ne-am invartit un pic si am spart gheata cu persoana care ne arata parcul, ne-a zis: mai avem si altceva, dar numai pentru clienti "deosebiti". Si ne-a dus la o hala si surpriza ... ce era in hala depasea numarul din parcul de afara, iar pretul super O.K. iar majoritatea erau cu 0 km. A cumparat si la insistentele mele am mers la reprezentanta sa-i schimbe uleiurile. Desi avea 0 km, avea 4 ani de la data fabricatiei si uleiurile isi pierduse proprietatile. Acumulatorul mai avea 0,75V .. l-a schimbat. Seful de service a verificat modelul cu toate optiunile si a constatat ca pretul dat reprezenta 50% din pretul de lista. Asa cum a spus si un coleg mai sus, ocazii se gasesc, dar trebuie sa ai pe cineva din interior.
Skip ads

  • ciprianbld

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2011

  • Mesaj Privat
draclex a scris:
jgyprime a scris:mie cel putin unele preturi de acolo mi se par aberante...
adica 2900 de euro pe un spark
sau 5000 de euro pe o fabia destul de saraca in dotari...
adica nu as da banii aia...


Se pot gasi mult mai ieftine (in unele situatii, mai ales la executarile ANAF sunt vandute si la jumate din pretul de evaluare) pe siteurile de executari silite gen Elichidare.ro.
Incearca cautari pe orasele mari (executari silite Constanta, executari silite Brasov, executari silite Iasi etc) si o sa descoperi foarte multe masini, mai ales ca adauga zilnic.



Executarile de la ANAF si firmele de leasing nu sunt superbe , eu am am astepta cam 4 luni pana am reusit sa prind o oferta buna
dar de la un executor silit care lichida o firma.

Am luat un VW Caddy cam cu 1500 E sub pretu pietei, reparatiile au fost in jur de 750 EURO , oricum daca cautati oferte dea moaca , adica sa fie
masina perfecta fara o investitie ulterioara nu o sa gasiti. Oricum eu consider ca a fost un deal ft bun pentru ca am ramas cu aproape 3000 RON in buzunar si macar piesele care
le-am inlocuit au fost de calitate. Mai mult era vorba de bucsi , brate si ceva ornamente. Oricum eu folosesc masina la firma nu pt uz personal.



Majoritate firmelor care intra in insolventa nu mai isi poarta de grija la flota de masini, oricum daca ai rabdare si folosesti newsletterul s-ar putea sa
sara iepurele cand nu te astepti .

Bafta la vanatoare Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR