Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • JuVeLuTs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor.. am un Vectra A din 92 motor 1.8i de 90 cai si am observat ca in oras imi consuma cam mult 12l/100km in oras .... daca ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna daca e normal consumul asta. Mersi Very Happy
Skip ads

  • catalin22_cs

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2011

  • Mesaj Privat
JuVeLuTs a scris:Salut tuturor.. am un Vectra A din 92 motor 1.8i de 90 cai si am observat ca in oras imi consuma cam mult 12l/100km in oras .... daca ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna daca e normal consumul asta. Mersi Very Happy


si eu tot 1.8 am si imi consuma 10/100km.atat imi arata la bord si e si verificat facut plin si mers 100 de km! imi lua si mei mai mult,da de cand iam pus termostatul a scazut la 10 . imi ia 10 daca nu e zapada pe jos!
  • profes0rul

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1990 1.6i + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am mai multe Vectra . Diferite modele . Am si Vectra A 1.8i multipunct . Imi ia cam 8-9 / oras . Asta pe anvelope cam supradimensionate pentru dumneaei 195X15 spate 185X15 fata . Sunt multumit . Consumul s-a stabilizat aici dupa ce am schimbat sonda lambda , ulei , filtru de ulei , fitru de aer si bujii . Probabil factorul decisiv a fost schimbarea sondei lambda . Restul le-am schimbat mai mult din respect pentru dumneaei pentru ca ma serveste atat de frumos de fiecare data cand apelez.
  • RedCrab

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Depinde de stilul "pilotului" din tine. La un comportament normal, se inscrie in cei 9-10l/100km mentionati anterior. Daca ajunge la 12, ceva nu e chiar in regula. O agrafa macar n-ar strica.
Skip ads

  • denis_09

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Vectra 1992 C16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
salut , eu am un vectra a 1.6i si cred ca are consumul foarte mare am alimentat 10 L si am mers cam 46 km si am ramas far benzina asta in oras. vreau sa spun ca cred ca nu merge termostatul oare sa fie din cauza asta , daca ma poate ajuta cv , acum am cumparat masina si ii depistez toate defectele si incerc sa le remediez
  • JuVeLuTs

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
da da mersi tuturor ... am sa incerc testul agrafa Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR