Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • spn

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Masina mea

* Model: Opel Vectra b 1.6 16v
* Anul de fabricatie: 1996
* Motorizare: x16xel Benzina
* 173.000 km

Am vizualizat si celelalte posturi dar nu m`a lamurit niciunu. Problema este ca am un consum foarte mare cc. 14l/100km.
Cand am luat`o am vazut ca avea si instalatie de gaz pe ea, dar nu mai mergea pentru ca nu o mai folosise.
Din cauza consumului m`am hotarat sa refac motorul si l`am segmentat de aproximativ 6 luni. degeaba insa pentru ca am acelasi consum.
mai toti au spus ca am sonda lambda defecta si ca trebuie schimbata. am dat`o jos si era neagra(e normal? avea negreala uscata). am inlocuit`o cu alta care era alba de pe alta masina si care mergea normal si in 2 zile a inegrit`o la fel ca pe a mea. in mers rar se aprinde becul galben - defectiune motor din ce am vazut. astept parerile voastre, va multumesc.

Salutare,
bine ati venit pe www.clubopel.com.

Este de apreciat ca ati postat totusi la o sectiune dedicata problemelor tehnice, dar dorim sa subliniem un lucru important, pentru a evita neplacerile pe viitor ,sa incercati sa cititi regulamentul acestui forum,multumesc frumos pentru colaborare si intelegere.
Am sa va expun cateva exemple,sa intelegeti despre ce este vorba:
Regulament pentru '' Probleme tehnice ''
Ce poate face functia 'CAUTA'
Postare inadecvata
Cauta si vei gasi! Cauta si vei gasi
Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ?


Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by StefanTolos

23.02.2011 20:30:16
  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
la tine este o problema si la bujii uitate la ele sigur, sunt si ele negre(afumate) adica la tine , consuma mult dearece amestecul este foarte bogat , si motorul papa foarte mult ulei.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
spn, daca ai drum prin Craiova ai o diagnoza gratuita de la mine sa iti rezolvi problema. Wink
  • spn

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ah si am fost zilele trecute pe la slatina dar abia acum am vizualizat raspunsurile. la naiba ! o sa mai incerc sa o bag iar pe tester sa vad ce mai spun baietii dar sincer nu prea m`a convins nimeni sau sa`mi spuna o cauza sigura. cineva din calarasi sau din apropiere ma poate ajuta ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR