Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca asa eram si eu ...cand am lovit masina eram asa de suparat ca nici tata nu imi mai vorbea,.....parca se rupsese cerul si cazuse pe mine.Insa, a trecut.....si tin sa iti zic k dupa ce am avut accident am fost muuult mai atent .....deci e bine si cate un dinasta

Oricum...trage tare de ei sa iti faca masina si sa o faca cat mai curand. Altfel...o sa ai de tras. Intre timp, pregateste ti si acte si alte documente, asta in cazu in care va trebui sa te judeci cu ei .Doar sa fi precaut Wink
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Asa...sa revin: am fost cu baiatul mosului de m-a lovit si am cumparat usa, vopsea plus cele necesare vopselei (chit, lac, diluant etc etc), am fost la un service autorizat si a platit lucrarea in avans, dupa ce am discutat cu mecanicii si urmeaza ca luni sa imi bage masina in "operatie"; cica toata treaba dureaza o zi, sper sa fie asa, desi nu vreau nici lucrare de mantuiala Rolling Eyes; in fine, poate unii cred ca fac prea mult caz pt o masina destul de veche, insa tin f mult la ea, pt. ca am luat-o cu ceva eforturi si stiti si voi cum este cand iti doresti ceva f mult si il obtii cu ceva sacrificii Wink.
Va multumesc baieti pt sfaturile si parerile voastre, chiar simteam nevoia sa aud opiniile cuiva care a trecut sau nu prin asa ceva Wink.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Bafta in continuare si sa speram ca masina iese cum a fost. Pana aici vad ca omul este convins ca a gresit si incearca sa plateasca.
  • eugen

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dea Domnul sa-l tina in continuare... Ce sa zic, ne bucuram pentru tine ca nu trebuie sa alergi dupa el sa plateasca, sau mai rau, sa trebuiasca sa mergi cu el prin tribunale. Asta deja inseamna putin noroc. Cauta sa-l scapi cat mai repede de cheltuieli. Adica nu-l tine mult timp in suspans ca in timp "oboseste".
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic ca proprietarul masinii este "vinovat" hartii de mana scrise pe kur-papir nu au nici o valoare juridica... Crying or Very sad
*
Dar nu mai zic nimic, victimele romanesti sunt asistente sociale, tac si platesc, nu care cumva sa se supere vinovatul... "saracul" si sa mai faca vreun infarct... Crying or Very sad


Ultima modificare facuta de sorin666 la Joi 03 Aug, 2006 2:23 pm
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@sorin666 Ai dreptate, tare m-as mai da la el, dar ma gandesc ca s-ar tergiversa mult lucrurile si am mare nevoie de masina; ieri imi rupeam mainile cu dacia lui taica-meu Very Happy.
Oricum, nu-l las asa, cu una-cu doua Rolling Eyes Rau imi pare de el, dar si de mine mi se rupe inima Rolling Eyes.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Taci si inghite pana iti vezi treaba facuta si dupa aia vezi tu ce si cum.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR