Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Trebuia sa apar si eu pe aici Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad ; azi m-a lovit unul intr-o intersectie semaforizata (a intrat pe culoarea rosie)....daune: portiera-sofer, prag, geam portiera-spart. Evil or Very Mad Evil or Very Mad.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Imi pare rau sa aud asta.Oricum, bine ai venit in lumea celor cu masinile lovite. Daca esti intreg, lasa, fierul se repara. Smile
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sunt intreg, slava Domnului Wink ....ce-i drept, am cam lovit geamul cu capul....putea fi si mai rau....
Dar tare mi se rupe sufletul cand o patesc asa, nevinovat si stau sa umblu prin service sa-i ung pe mecanici ca sa-si faca treaba, ca stiti si voi cum se lucreaza cu RCA; plus ca sunt nevoit sa-mi iau si vreo cateva zile libere.....

PS Uitasem....m-a surprins Evil or Very Mad reactia tipului care m-a lovit: "nu m-ati vazut ca veneam catre dvs???"...desi intrase ca berbecul pe culoarea ROSIE a semaforului....
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Minunat Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad...nu este valabila asigurarea aluia....
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@dyS a scris:Minunat Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad...nu este valabila asigurarea aluia....


daca ai verificat pe site, eu zic sa stai calm.... baza de date e muci.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ar fi fost bine sa fie asa....Wink, dar s-a constatat la fata locului, la firma de asigurare ca nu este valabila polita de asigurare....E bun de plata, dar problema e......achita reparatia?? El zice ca da....
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nasol Sad, ce sa zic... Sper ca ai vr'un prieten avocat, just in case...

@dyS a scris:... dar s-a constatat la fata locului, la firma de asigurare ca nu este valabila polita de asigurare.......

stai ca m-ai prins... cum asa nu e valabila Shocked
ori are, ori nu are ?
era expirata ?
era falsa ?
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare sincer rau dar in cazul asta cred ca ar trebui sa incerci sa obtii de la el macar o parte din dauna ca nu cred ca o sa plateasca toata reparatia. Asa e la noi. Normal ar fi sa-l dai in judecata daca nu are asigurarea valabila si sa-ti plateasca daunele.
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ce sa scot de pe el, ca e vai de steaua lui (eu nu stiu cum i s-a mai dat posibilitatea sa mai conduca, in conditiile unei sanatati mai mult decat precare: trecut prin pareza pe ambele parti, 2 infarcturi si diabet Rolling Eyes); el ar fi dispus sa imi repare masina, dar tare mi-e teama ca nu va fi atat de usor precum se crede Rolling Eyes.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@dyS a scris:... dar s-a constatat la fata locului, la firma de asigurare ca nu este valabila polita de asigurare.......

stai ca m-ai prins... cum asa nu e valabila Shocked
ori are, ori nu are ?
era expirata ?
era falsa ?


E ca dracu, masina e a fetei, a cumparat-o de la unu` si a facut o chitanta de mana (alea avea niste impozite neplatite si nu a putut face act de vanzare-cumparare); intre timp, fata astuia de m-a lovit a facut asigurare pe numele ei si in polita e precizat: "...valabila din data inmatricularii....."
Certificatul de inmatriculare e pe numele vechiului posesor si asigurarea pe numele fetei aluia de m-a lovit.
Ulterior astia nu s-au mai ocupat de trecerea masinii pe numele fetei Shocked.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am inteles... e cam naspa atunci... sa speram ca macar banii ii vezi ca masina nu o sa mai fie ca noua Sad
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sincer, nu prea imi fac sperante ca pot scoate ceva bani de pe el; m-as bucura sa imi faca masina ca inainte Rolling Eyes. Pana la urma e fier se face, ideea e ca nu mi-a afectat stalpii sau ceva pe la directie.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@dyS nu ai casco? povesteste cu ei, s-ar putea sa iti poti face masina pe casco, si apoi e treaba lor cum isi recupereaza banii de la ala...
Cineva care stie mai in detaliu cum s-ar putea proceda? stiu ca exista situatii cand poti face asa, daca accidentul nu e din vina ta, iti faci masina pe casco-ul tau, si apoi baietii isi recupereaza banii... da' aia nu mai e treaba ta:)
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@jE Din pacate nu am casco Rolling Eyes Sad. Azi am umblat de nebun sa gasesc vopsea in culoarea masinii (e si o culoare cam pretentioasa SadSad), ca asa se intampla, nevinovatul trebuie sa umble peste tot Evil or Very Mad.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@dyS esti al tz-lea om care, dup accident, descopera ca nu are casco...
pai mai fratilor, treaba e asta? ce dreak, ca nu avem dacii? La modul foarte serios, nu putem merge pe ideea "lasa ca nu o sa mi se intample tocmai mie"... ca asa or zis multi, si cand se intampla, uite surpriza emisiunii....
@dyS , sa nu crezi ca iti sar la gat amu. imi pare rau ca ai patit ce ai patit. dar gandeste-te acuma, daca aveai casco, viata ta era mult mai usoara....
  • Eugen OmegaFun

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Omega 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Imi pare rau de ce s-a intamplat, dar nu dispera Embarassed
Citaste aici http://www.baar.ro/ la Fondul Victimelor Strazii
Succes
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am iesit in trafic pana nu i-am facut CASCO si bine am facut. Asa am rezolvat un incident/accident la care devizul a fost de 140 mil. si a fost acoperit de un CASCO de 20 si ceva de milioane. Iar ala care m-a lovit se gandea cat o sa coste reparatia Novei lui: 10 sau 15 milioane.

CONCLUZIA: CASCO mai intai, Opelul nu este Dacie.

@dyS - nu iti ramane decat sa il dai in judecata (si asta dureaza ceva timp + bani), dar considerente gen "vai de mama lui" nu isi au locul. Daca era bolnav, batran etc. ce a cautat sa conduca un autoturism? Trebuie sa isi asume responsabilitatea pentru ce a facut. Daca iti convine, suporta tu cei 70 - 80 milioane cat cred ca va costa reparatia.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Devizul s-ar duce undeva la 25 milioane, cel putin asa spuneau niste cativa mecanici pe care i-am intrebat; usa-stanga-sofer noua (fara oglinda, care nu a fost afectata) = 13.5 milioane, vopsea cu toate cele = 2 milioane...si restul ....

@jE Ai perfecta dreptate, dar sa nu uitam ca este o masina relativ veche, nu se poate compara cu una de 4-5 ani vechime si au mai fost si considerente materiale la vremea respectiva Rolling Eyes.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Sa nu-ti para rau daca ii ceri despagubiri pentru ca respectiva vina trebuie sa si-o asume.Daca era mai grav si te loveai la cap mai rau?Daca omora pe cineva?
Nu merita compasiune chiar daca e batran si bolnav pentru ca vina trebuie sa si-o asume daca nu poate constinta.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@zafira 2.0 automatic Ai perfecta dreptate, sunt perfect de acord cu ideea ca "ai gresit - platesti", insa m-as bucura sa imi pot face macar masina, ma gandesc numai la faptul ca e vara, am mare nevoie de masina si nici nu as vrea sa mi-o carpesc prin nu-stiu-ce garaj al lui nea caisa Rolling Eyes.
O sa va tin la curent cu derularea evenimentelor; de ce sa mint, ei isi dau interesul sa imi repare masina...acum ramane de vazut ce se va mai intampla.
Ma bucur ca macar imi pot spune of-ul cuiva, de cateva zile parca sunt rupt din alt film Confused, parca sunt sedat...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR