Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am intrebat si chiar daca o montez la ei tot pierd garantia.
astept sa termin leasingul si cred ca trec la avensis in loc de vectra. nu din cauza masinii ci din cauza dealerilor opel si a politicii lor.
Skip ads

  • avlsystems

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
O alegere buna avensisul.
Asta vreau sa fac si eu in viitorul apropiat.Imi dau opelul mai pun bani si imi cumpar o Toyota Avensis d-4d.
  • BAMSE

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2006

  • Mesaj Privat
bertone a scris:1. Nu numai la Astra H merge inchis geamul din telecomanda cu apasarea prelunga pe cheie . La Gold Platin Galati orice Astra G cumoperi este activata aceasta optiune ( se activeaza din tester ) .
mai sunt astre ( a mea de ex ) care n-are computer de bord si nu se poate activa , drept care aplicam solutia 2 .

2. S-a vorbit pe alt topic ( si am verificat dand un mail ) ca se poate pune o interfata de inchidere a geamurilor care va fuinctiona la a a doua apasare a telecomenzii .
La GEROM INTERNATIONAL ( Mihai Bravu cu Splaiul Unirii ) se monteaza aceasta interfata cu numai 35 ron ( materiale + maniopera ) .
da-ti search pe forum !



bertone esti sigur ca doar 350ron, pt ca eu am sunat la ei si mi-au spus ca ajunge undeva in jur de 700ron pt ca trebuie data fata de usa jos (jucaria se monteaza in usa soferului).
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Eu mi-am pus asa ceva pe astra > e nevoie de o alarma care sa accepte un modul de ridicare a geamului > cu tot cu montaj ar costa 350 ron! Eu alarma o aveam si am montat doar modulul care apropo costa 50 ron!
Skip ads

  • BAMSE

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2006

  • Mesaj Privat
si eu am alarma din fabrica dar tipul la telefon s-a aruncat la 700ron, pt ca e mai complicat ca se monteaza in usa si ca trebuie data fata de usa jos bla bla.. o sa ma duc zilele astea sa vad ce rezolv
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
cand am montat boxele am desfacut toate fetele de la usi. sunt prinse in cateva suruburi ... deci nu de acolo e pretul mare. de exemplu la un centru auto-audio... pretul pentru demontat/montat fata de usa e de maxim 300 de mii ...
  • BAMSE

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2006

  • Mesaj Privat
off topic apropo cum ai reusit sa montezi boxele pe spate eu am o problema mai delicata cu adaptoarele alea de plastic nu pot sa prin boxele in ele
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pai am cumpart de la service di-bas (dar gaseste peste tot) niste adaptoare pentru astra g de 13cm. adaptoarele se prind de usa (de partea metalica cu 3 suruburi si boxa de adaptor prin 4 suruburi ... intra la fix fara nici un fel de modificare ... toata treaba e sa fie adaptoare pentru masina ta
  • mandella

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu trebuie sa fie foarte noua masina. Am G din 2001 , i-am pus o alarma Maat si ridica geamurile cand inchid masina. Daca isi ridica geamurile la invartirea cheii in usa si tinerea aprox 2-3 s, atunci nu iti trebuie numai o alarma compatibila cu modulul ridicare geamuri. Aproape orice alarma de la 4 mil in sus are asa ceva
  • catalinS8

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
la mine e o alta chestiune si sper sa aibe o solutie deloc costisitoare! geamurile se pot ridica din cheie din telecomanda ei tinand apasat pe butonul de inchidere dar nu stiu daca este posibil sa le si deschid tot din cheie! am auzit ca trebuie sa ai si modulul care are si oglinzile rabatabile electric iar la mine asa ceva nu este Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR