Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
mai baieti din principiu când sustii din banii tai propaganda si vointa lui putin si a nenorocitilor de rusi atunci sunteti condamnati sa faceti greselile trecutului cu consecintele traite de stramosii nostrii. Dupa mine rusii nu trebuie sa fie reprezentati in ro sub nici o forma...poate nu stiti dar putin tocmai a obtinut o licenta de televiziune de la rahatul de cna....daca se investesc in viitorul nostru arme moderne de propaganda va dati-va seama ca intentiile sunt de refacere a puterii si influientelor rusesti pe meleagurile noastre.....deja activeaza siteuri pro rusesti in ro care baga batul prin gard.... facebook-ul este plin....
Deci nu mai puneti intrebari naive cu rusi si despre rusi ca scopul lor este altul......rusii scriu istoria cu capetele noastre !
Skip ads

  • costea91

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Hog33. Întrebarea era referitoare la benzinarii Gazprom, nu la cetãțeni rusi. De politica putem vorbi multe americani-rusi, dar aici nu e forum politic. Hai sa nu intram în detalii.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
pe scurt sa multumesc potentialii colegi afectati - ------Din principiu si ca Roman adevarat NU BAG banii in galeata ruseasca.

Ce vrei ? Este un alt motiv decat cel dat de aditivii din benzina rusilor.

Si mai faceti dracu si politica ca ne dirijeaza altii viitorul.

N-am fost subtil dar promit sa fiu mai discret.

P.S. Antena 3 e aici !? Smile
  • eddy andrei

  • Mesaje scrise: 455
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Nici eu nu merg pe mana rusilor, nu am incredere in Lukoil si implicit nici in Gazprom sau Socar. Desi ultimii sunt azeri.
Topul este clar la noi: OMV, Rompetrol, Mol si Petrom. Mai depinde si de intretinerea tancurilor si a seriozitatii celor cu statii proprii ce detin fracize de la acesti producatori.
@hog33: Oricum sa nu ne facem griji ca si banii de la OMV si implicit Petrom(prin externalizarea profitului, cum fac toate companiile straine ddin Ro) tot la rusi ajung. Din cate stiu la compania OMV detine actinuni si un concern rusesc, nu stiu cate actiuni au, dar din cate stiu au multe. Aparusera acum vreun 1 an si mai bine, stiri ca OMV a fost preluata de rusi.
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
eddy, dar OMV da de lucru la milioane de oameni direct sau indirect pe când lookoil se tine de magarii fraudând statul, nerespectând regulule jocului ca asa este la rusi.....iar actiunile majoritare ale omv eu stiam ca sunt detinute de arabi...ma rog ....canta dupa americani oricum...


PS --- INTERNATIONAL PETROLEUM INVESTMENT CO. este condusa de seicul Mansour bin Zayed Al Nahyan, care este membru si in Consiliul de Administratie al OMV.

In ceea ce priveste restul de aproape 51% din actiunile OMV, acestea sunt tranzactionate pe bursele internationale de cateva dintre cele mai mari fonduri de investitii din lume. --- sursa internet
  • eddy andrei

  • Mesaje scrise: 455
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Deja suntem Esti OFF TOPIC , asa cã, sã lãsãm calculele astea. Oricum toti dau de lucru la niste sclavi in Romania (pentru ei asta suntem), indiferent ca sunt americani, arabi sau rusi. Am fost jecmãniți și jefuiți de rusi 50 de ani (poate și pe buna dreptate, am facut parte din AXÃ, sã nu uitãm asta), lãsați de americani pe mâna lor. Oricum nu curge lapte și miere din 90, suntem tratați tot ca sclavii de UE și FMI, și tot jecmãniți și jefuiți suntem. Mereu vom avea stãpâni și vom fi sclavi, noi nu suntem "greci"...si nu vom fi niciodata.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
La raspantia asta de vanturi in care se afla geografic - politic Romania daca nu eram cum suntem DISPAREAM ca natie demult !
Romanul pur , taranul de la tara, pentru ca smecheri de oras suntem de cateva generatii doar, taranul a stiut sa-si apere pamantul cu viata lui asta era pretul vietii lui....acum când pretul vietii se rezuma la conturi ...pamanturile, padurile sunt vacs, si o sa plangem amarnic ... ....
Grecii culeg masline din piatra seaca.sunt puturosi.....sunt inferiori bogatiilor noastre date de dnezeu......

Noi nu avem ambalaj si nu stim sa vindem valoarea pe care o purtam ! Dar suntem in progres....
  • eddy andrei

  • Mesaje scrise: 455
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Subscriu la ce spui @hog33, dar ii iubesc si admir pe greci.... Motorina cea mai buna e la Rompetrol, OMV si Mooooool sunteeeeem Esti OFF TOPIC Respect!
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
bineeeeeee, eu merg pe OMV si Petrommmmmmm! Baaaafffttttttaaaaaa ! Smile
  • valentyn1982

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
La Petrom difera calitatea in functie de statie. Difera si pretul. Stiu statii Petrom a caror motorina are mare influenta (negativa) asupra functionarii motorului. Incerc sa le evit, dar sunt puse exact pe unde am eu nevoie. Cum alimentez de acolo, motorul e mai zgomotos, nu mai trage asa bine etc. Invers, e Petrom-ul de pe centura de vest a Bucurestiului care are o motorina super ok. Si preturi bune. De 5 ani de cand alimentez am constatat acestea.
OMV e ok, dar mai scumpa.
Lukoil - motorina foarte proasta.
Am mai incercat motorina cea scumpa de la Rompetrol. In teorie, e singura cu niste caracteristici superioare si singura din Romania. E ok, dar nu merita diferenta de pret.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu in ultimele 3 plinuri am folosit motorina Lukoil dupa ce motorina de la Petrom era tot mai proasta (consum mare si nu tragea), la fel cea de la Rompetrol consum mare dar macar targea masina mai bine si cam scumpa, iar despre cea de la Mol incerc sa ma feresc de ea fiind foarte aditivata deoarece o cumpara din diverse surse si masinii mele vechi nu ii face bine deloc. Plus de asta ma mai uit si la bani ca nu sunt seic sa nu ma uit la pret iar la un plin se simte fiecare leu dat in plus.
Acum o sa vad de unde voi mai alimenta in functie de pret si unde mi se termina combustibilul Smile
  • eddy andrei

  • Mesaje scrise: 455
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2014

  • Mesaj Privat
valentyn1982 a scris:La Petrom difera calitatea in functie de statie. Difera si pretul. Stiu statii Petrom a caror motorina are mare influenta (negativa) asupra functionarii motorului. Incerc sa le evit, dar sunt puse exact pe unde am eu nevoie. Cum alimentez de acolo, motorul e mai zgomotos, nu mai trage asa bine etc. Invers, e Petrom-ul de pe centura de vest a Bucurestiului care are o motorina super ok. Si preturi bune. De 5 ani de cand alimentez am constatat acestea.
OMV e ok, dar mai scumpa.
Lukoil - motorina foarte proasta.
Am mai incercat motorina cea scumpa de la Rompetrol. In teorie, e singura cu niste caracteristici superioare si singura din Romania. E ok, dar nu merita diferenta de pret.


Asta am constatat si eu probleme in legatura cu Petrom, sunt statiile vechi din anii 70-80 care nu au mai fost modernizate decat partea de la suprafata, tancurile cred ca sunt cele vechi. O astfel de statie este cea de la intrare in Popesti Leordeni de pe sos.Oltenitei. Am patit sa-mi dea eroare de apa in motorina imediat dupa ce am facut plinul acolo. Alimentez des de la MOL ca am 2 statii la cateva sute de metri de casa, au motorina buna care nu mi-a creat nicio problema. Cea EVO chiar se simte ca masina trage mai bine, dar unii mecanici nu recomanda aditivata ca ar fi mai uscata...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Chestionar

De unde alimentezi Insignia ta?
Petrom 18%
Rompetrol 24%
OMV 24%
Lukoil 10%
MOL 16%
Agip 1%
Alte statii 0%
Nu merg la o statie anume 4%
183 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR