Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • sava viorel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 -Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Va salut,

nu am gasit nimic pe forum despre aceasta discutie si astfel m-am hatarat sa intreb aici...se potriveste parbrizul de la un vectra c 2002-2004 la un vectra c 2005-2007 ? stie careva?
va multumesc
Skip ads

  • dr_seby2000

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ar trebui sa se potriveasca
  • ionut codreanu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
si pe mine ma intereseaza, daca se potrivesc,am inteles ca ar fi un pic mai mic,..
  • BH07PKD

  • Mesaje scrise: 739
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutari,
nu este nici o diferenta la dimensiuni.
Poate va ajuta asta:

O seara placuta
Skip ads

  • ionut codreanu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cred ca se potriveste...multan de ajutor
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
As vrea sa stiu cat costa in Ro un parbriz de Vectra C 1.9 CDTi 150 hk model 2008. Locuiesc in Danemarca si voi achizitiona peste o saptamana masina... care are puncte de la pietre sarite pe parbriz. Dealerul spune ca nu mi-l schimba, deci trebuie sa suport cheltuiala. M-ar interesa un parbriz cu "contur negru"( nu stiu cum se numeste ).
Masina va beneficia de full casco, dar nu stiu ce conditii sunt in tara asta, daca imi schimba ei, de aceea apreciez daca ma informeaza cineva!
Multumesc anticipat!
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
svg_gabriel10 parbrizul are ºi crãpãturi sau doar puncte? Dacã are ºi crãpãturi cere vânzãtorului sa-þi facã verificarea tehnicã; în Germania pentru o crapatura mai mare de 7-8 cm nu mai primeºti ºtampila de la verificare, deci vânzãtorul va fi nevoit sa-l înlocuiascã.
Pe casco poate schimba parbrizul fãrã probleme; sunt firme gen " carglass, autoglass, kfzglass" sunã ºi vorbeºte cu ei, se ocupã ei de recuperarea banilor de la asigurare.
ÃŽn primãvarã m-am uitat dupã parbriz pt Vectra C ºi costa în jur de 150-200€ cu montaj inclus, preþul diferã în funtie de preferinþe.
Eu îþi recomand sa-l schimbi în Danemarca.








Sent from my HTC
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@CapellaCt
Multumesc pt informare!
Parbrizul are cateva puncte mici si un "soare"... mic de 0,8 cm diametru. Pana la urma dealerul a zis ca mi-l repara, adica sa aplice o bulinutza pe locul pocnit ca sa nu se intinda. Nu a plecat nicio linie inca spre restul parbrizului, dar se vad 2 inceputuri. Imi voi suna firma de asigurare astazi sa le spun sa imi faca si Casco si daca intra in el si schimbarea parbrizului.
Drumuri bune!
Skip ads

  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut, eu am schimbat parbrizul acum vreo 2 luni si m-a costat 650 lei cu tot cu montaj, parbriz Guardian heliomat, iar cel simplu era 500 lei cu tot cu montaj, deci nu este foarte scump un parbriz...
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Petru, imi poti spune si unde anume l-ai schimbat? cand vin in Ro poate fac o oprire acolo. Parbrizul heliomat e foarte bun si ieftin, se pare Very Happy
  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
http://www.neoglassautomotive.ro/ aici l-am schimbat. Sa suni inainte cu 2-3 zile sa fii sigur ca au pe stoc parbrizul care il vrei si sa faci programare.
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ok, multzam´ ! Neoglassautomotive are geamuri de la "Pilkington"...am la 20 de km un punct de lucru de-al lor. Ii voi contacta curand.
Drumuri bune! Cool
Skip ads

  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Cu placere,
Nu stiu frate ce au aia acolo la tine, dar eu acum m-am uitat si am parbriz Guardian, cand am fost de am vb cu ei pt parbriz au zis ca imi pot aduce si original cu sigla GM pe el in cateva zile si eu acolo mai montez la camion parbrizul si ala este Benson. Deci astia lucreaza cu orice...
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Problema rezolvata! Am fost la dealer si l-au reparat. Au "supt" la cald locul unde era pocnitura/"soarele", fara nicio bulina. Abia se mai vede un punct mic de tot.
Oricum m-am mai interesat si cica legea daneza nu te lasa sa iti montezi parbriz heliomat...
Cu respect,
Gabriel
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Parbriz heliomat? Shocked Eu nu am vazut; nu cred ca sunt legale(daca exista) nicaieri, din acelasi motiv pentru care nu ai voie sa-ti pui folie pe parbriz.
Sunt parbrize antireflexie,atermice....in fine.
Bine ca ai rezolvat; la mine a ajuns la 20cm crapatura Smile dupa concediu il schimb, mai astept ceva pietricele in toamna asta.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Vad ca gasiti preturi mari. Eu am montat cu (nu retin exact pretul dar..) 280 lei cu parasolar. Era 250 lei fara. In bani de tari cu apa calda - 60 E. Evident ca la Vectra C si evident, productie China.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR