Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut!

Urmaresc forumul deoarece m-a scos din probleme de cateva ori la problemele cu vechiul Opelul, insa acum am o problema cu H-ul pe care l-am luat acum 2 saptamani: in bord, de cand am luat masina imi apare acelasi numar de km, e blocat (adica merg si nu se schimba indicatia din bord); kilometrajul 'secundar' cel care se poate reseta, imi indica de asemenea gresit (am parcurs vreo 180 km si imi apar 144); de asemenea pe aceeasi linie de afisaj imi apare INSP2...cum se poate 'scoate'? Stie cineva care poate fi cauza?(presupun ca a fost dat kilometrajul inapoi 'prost')
Ma poate ajuta cineva cu o solutie? Multumesc anticipat!
Skip ads

  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Am tot cautat informatii legate de problema mea cu afisajul/kilometrajul blocat! Si din pacate nu gasesc! Ma puteti ajuta cu un link?

Multumesc!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@Rocco03

sper sa nu gresesc , insp 2 se aprinde cand e un bec ars, iar legat de cealata problema cauta o interfata op-com sau tech2 sa faci o diagnoza
bafta
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutare! Multumesc Bame, singura problema e ca am putine posturi si nu iti pot da privat...imi poti lasa o modalitate de contact?
Skip ads

  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Alte idei/metode de rezolvare a afisajului? E deranjant cand e vorba de revizii...Multumesc!
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Revin cu alta problema legata de km...am ramas in pana 'desteptului' si dupa ce am alimentat cu motorina, range-ul nu se actualizeaza si ramane blocat pe 0. Stie cineva vreun remediu?

Merci!

Cosmin
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut Cosmin! Ai cumva montate pe masina o alta marime de anvelope decat cele indicate de producator? Eu cred ca de aici ai diferenta de km. intre reali si cei afisati. Despre resetarea mesajului " insp" cred, daca nu ma- nsel, ca exista un topic sau tutorial dedicat pe CO, iar la problema " range- ului" ai raspunsuri in celalalt topic.
Numai bine!
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Multumesc pentru raspuns! Anvelopele sunt 205/55/r16...standard pentru H;ideea e ca jurnalierul are abateri (1km bord~1.8km reali), iar afisajul principal arata 98028 km de vreo 6000 km (poate chiar mai mult!)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR