Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • klimberu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

Tot ma uit de ceva vreme la un Opel Astra Break 1.9 120 cp, insa am ceva dubii legat de numarul de kilometrii.
Anuntul este http://www.autovit.ro/opel-astra-C17447031.html Opel Astra Break 1.9 120 CP din 2008.
A mai fost cineva sa o vada? Masina arata impecabil insa doar 69 000 km pentru o masina diesel full option din Germania cred ca e cam putin. Singurele aspecte care imi ridica niste semne de intrebare sunt:

- butonul central de pe consola e cam zgariat (presupun ca a fost folosit mult de a ajuns asa)
- scaunul soferului pare un pic cam ros (tapiteria e din piele) pentru cei 69 000 de km
- la roata din spate chiar deasupra rotii (sub caroserie)...e putin dezlipit materilul. E posibil sa fie doar un defect minor.

Pretul pare putin cam mare....avand in vedere ca a prins taxa veche de inmatriculare.

Ce parere/sfaturi aveti?

Multumesc
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cam scumpa; km pot fi reali pt 2 ani in germania
  • Theo P

  • Mesaje scrise: 422
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ca si km , mi se par acceptabili pentru Germania. Legat de pret nu mi se pare scumpa, in caz ca ar avea km reali. Legat de ce spui tu, eu cel putin nu imi dau seama, nu mi se pare sa fie uzat scaunul soferului. Butonul central pare putin sters, posibil sa fie si de la vreo solutie folosit pentru curatat interioru, cam ciudat sa fie doar acela mai uzat.

Ce e cel mai ciudat la masina este ca , este aproape full (lipsa xenon din fabrica si trapa) dar nu are proiectoare, nu de alta dar mi se pare ciudat sa ai incalzire scaune,buton sport,senzori parcare si sa nu ai proiectoare
  • klimberu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Xenon are. Legat de scaune, am fost si am vazut masina si scaunul de la sofer este putin cam ros in partea de jos (pe care se sta) si nu pe spatar.
Skip ads

  • Theo P

  • Mesaje scrise: 422
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ma refeream la xenon din fabrica cu lupa. Daca are , e pus aftermarket. Daca e doar in partea de jos, si restul scaunului e intact si nu se vad urme de uzura, posibil sa fii fost un accident sa fii agata cumva. Cel mai mare dubiu il am la capitolu proiectoare, am mai zis..mergi cu un mecanic si spunei sa se uite atent in compartimentu motor, sub ea, in spatele spoilerului..
  • acsic

  • Mesaje scrise: 669
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu din cate am auzit cei de pe autovit sunt samsari multi... nu stiu ce sa zic legat de km, in rest masina arata bine bine !
  • fireblade2006

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
o poti pune pe tester daca vrei si poti afla...verifica si km din bord si cei de pe ecu... te pot ajuta eu cu asta daca vrei...honda_fireblade_2006 e id meu d mess
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mai masina arata foarte bine cu foarte multe dotari ,lipsa proiectoarele nu e neaparat o problema,poate nu a dorit primul proprietar ,
km pot fi reali sunt destui pentru 2 ani chiar si in Germania(35000km /an)
pretul poate sa para putin cam mare dr la ce dotari are se poate justifica.
ramane sa te decizi tu ,cum au zis colegi incearca sa mergi cu cineva cu tester sa o verifici.la masinile mai noi se poate vedea daca sunt km reali .chiar daca a fost umblat pe la ei.
bafta la cumparaturi.
  • grozavu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Primul lucru masina a fost 100 % lovita(sunt nebun si asa cred eu) , este din 2008 da, are faruri de 2004-2007 si bara de facelift, asta fiind ok ca doar e din 2008 , plus ce ati zis voi ca nu are proiectoare mai pune un semn de intrebare,.
Butonul de la radio Rolling Eyes eu sunt la al 3 lea astra H si primele doua am facut si taxi cu ele asa ca stand in masina cel putin 12 ore pe zi(aproape 2 ani) si jucandu-ma mereu cu botoanele nu am reusit sa le tocesc asa de rau, ca sa nu mai zic ca modelul asta are DVD90 Navi (asa ca nu are volulmul pe butonul central adica cel tocit)
Si nu in ultimul rand proprietarul cere pretul acesta numai ca sa te faca sa crezi ca mama ce masina am eu de vanzare, e 100% ok ,deaia cer bani cat pe doua(http://www.autovit.ro/opel-astra-C17792241.html)

Imi cer scuze daca se supara cineva dupa ce citeste acest comentariu si doresc sa precizez ca este o parere proprie si personala care nu trebuie sa influenteze pe nimeni. Oare?
  • grozavu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Primul lucru masina a fost 100 % lovita(sunt nebun si asa cred eu) , este din 2008 da, are faruri de 2004-2007 si bara de facelift, asta fiind ok ca doar e din 2008 , plus ce ati zis voi ca nu are proiectoare mai pune un semn de intrebare,.
Butonul de la radio Rolling Eyes eu sunt la al 3 lea astra H si primele doua am facut si taxi cu ele asa ca stand in masina cel putin 12 ore pe zi(aproape 2 ani) si jucandu-ma mereu cu botoanele nu am reusit sa le tocesc asa de rau, ca sa nu mai zic ca modelul asta are DVD90 Navi (asa ca nu are volulmul pe butonul central adica cel tocit)
Si nu in ultimul rand proprietarul cere pretul acesta numai ca sa te faca sa crezi ca mama ce masina am eu de vanzare, e 100% ok ,deaia cer bani cat pe doua(http://www.autovit.ro/opel-astra-C17792241.html)

Imi cer scuze daca se supara cineva dupa ce citeste acest comentariu si doresc sa precizez ca este o parere proprie si personala care nu trebuie sa influenteze pe nimeni. Oare?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR