Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Toma

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Recent (sambata) am aflat ca, intr-o firma foarte mare din Romania,distribuitoare de autoturisme, care are un service de mare renume, si unde nu te poti apropia din cauza preturilor piparate, in concordantza directa cu renumele firmei, s-au intamplat cazuri de urmatorul gen: posesor de masina noua, (produs german), cu pretz de achizitie de peste 50.000 euro, se duce ca omul cu credintza sa faca schimbul de ulei. Domnii mecanici au luat elegant masina, au adus elegant masina, proprietarul a platit (cu varf si indesat!) si schimbul de ulei nu era facut.
Mi-am exprimat indignarea (fac parte din grupul numeros de romani naivi care mai cred in una si in alta) si, drept raspuns, am aflat ca asta este o procedura foarte des intalnita in service-urile de pe la noi.Dupa care am luat cunostintza de fel de fel de magarii, unele mai comice decat altele.

Intrebarea mea este: stam si radem sau incercam sa luam atitudine, sa incercam sa schimbam ceva????
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
interesant subiect.
uite ca am si eu un caz: o cunostinta a unui bun prieten de al meu a cumparat 2 autoturisme VW Passat 1.9TDI! NOI!!! de la o firma din TG MURES (AUTOCENTER SPANNER). si pe langa ca mancau masinile ulei mai mult ca benzina Smile o patit cam asa ceva: intr-o zi o gazit masina cu o zgarietura pe bara si ca tot omu s-a dus la un cervice (noroc ca nu la ala de unde o cumparat-o) sa vopseasca bara. peste o zi primeste telefon de la firma si merge sa vada carei problema ... si ce vede omu?! ... passat argintiu nou avea bara cu vopsea VERDE!!! sub ARGINTIU! nu stiu exact da parca o dat si el in judecata firma de la care o cumparat masini si parca o ramas aia fara licenta...
  • Ghosty

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Da...
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Un unchi al meu, lucrand la o firma de detectivi particulari, a avut candva sarcina sa urmareasca intr-un service persoanele faceau treburi din astea. Binenteles ca s-a descoperit ca 4 "mecanici" lucrau "impreuna" si faceau magarii de genul celor amintite de darkness si toma. Toti 4 au zburat afara din firma. Ceea ce m-a surprins era faptul ca unchesu' fusese angajat de directorul firmei..
Deci una dintre metode ar fi chestia asta cu detectivii. Aia filmeaza si inregistreaza tot, apoi poti decide daca mergi sau nu pana in panzele albe.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Toma, nume nume si iar nume! Daca nu afla lumea despre cine e vorba cum sa se fereasca? Obisnuiti-va sa oferiti toate informatiile mai ales in cazul unui feedback negativ. Cand lauda cineva o persoana sau o firma nu am vazut sa nu spuna numele Smile Mi se pare corect sa mearga si reciproca. Atata timp cat spuneti adevarul dintr-o perspectiva obiectiva ce va impiedica sa dati toate datele importante? Asa povestiri aude toata lumea, altfel e cand se aude ca firma X face si drege. Si cand incep sa se repete povestile cu firma X deja oricine isi poate forma o parere corecta.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR