Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • ionutirimia

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2012

  • Mesaj Privat
salut un mid cu mufa gri pentru opel vectra b din 98 ai daca da la ce pret
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ionutirimia a scris:salut un mid cu mufa gri pentru opel vectra b din 98 ai daca da la ce pret

100 euro

CristianTM.
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
Am incercat sa te sun sa vb cu tine de montarea tid-ului ala, dar am o pb cu el si nu stiu daca o poti rezolva.
Tid-ul pe care l-am luat are mufa cu 12 pini si este de pe o corsa din 2003 iar mufa mea este cu 32 pini, corsa din 2006.
Displayul care l-am luat este resetat deci practic ar trebui pusa o mufa si imperecheat, daca ai tu o mufa pentru el sa face schimb daca vrei sau sa gasim noi o modalitate.
Stima!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sportivu1986 a scris:Salut,
Am incercat sa te sun sa vb cu tine de montarea tid-ului ala, dar am o pb cu el si nu stiu daca o poti rezolva.
Tid-ul pe care l-am luat are mufa cu 12 pini si este de pe o corsa din 2003 iar mufa mea este cu 32 pini, corsa din 2006.
Displayul care l-am luat este resetat deci practic ar trebui pusa o mufa si imperecheat, daca ai tu o mufa pentru el sa face schimb daca vrei sau sa gasim noi o modalitate.
Stima!

Nu e vorba numai de mufe, TID-urile nu sunt compatibile intre ele, cel cu 12 pini e analogic, cel cu 32 de pini e full CAN Bus. Display-ul TID cu 12 pini nu exista resetat sau ne-resetat, pur si simplu va functiona pe orice masina compatibila cu el, display-ul cu 32 de pini care e full CAN-Bus trebuie sa fie resetat respectiv imperecheat cu masina !

CristianTM.
  • sportivu1986

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Deci sa intaleg ca nu exista posibilitatea sa montez acest tid sub nici o forma?
  • Gioppino

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Salutare !

Vand si aduc la comanda / formez sisteme pentru toate masinile Opel full CAN Bus: Astra-H, Zafira-B, Vectra-C, Signum, Corsa-D, Meriva, Antara (>2004)



Display-uri BID (Board Info Display) GID (Graphic Info Display), CID (Color Info Display)




Kit-uri telefon mobil bluetooth UHP



Diverse head-unit-uri :



Cablu RGB si antena GPS (necesare pentru navi) :



Preturi:
CD70 navi = min 200 euro (pretul creste daca este cu auxiliar in, de asemenea daca e alta culoare a fetei decat cea mai uzuala: gri inchis)
DVD90 navi = 550 euro (pe gri inchis)
DVD 100 navi, CDC40 Opera = la comanda
Modul telefon mobil UHP: 140 euro (suplimentar mufa 32 de pini, microfon plafon = 10 euro)
Display BID = 50 euro (nu se potriveste pe orice masina, poate fi pentru senzorul din rezervor de tip A sau de tip B)
Display-uri GID = 100-200 euro (depinde de tipul de masina, de tipul de senzor din rezervor, de an, de model, de fabricant, .... )
Display-uri CID = 280-300 euro (cele de Astra-H pot fi noi sau SH iar cele de Vectra-C SH)
Rama pentru GID/CID = 20 euro (depinde de masina: Zafira-B, Astra-H), rama pentru Vectra-C = 50 euro (SH)
Cablu RGB = 80 euro
Antena GPS = 20 euro

Pentru orice fel de intrebari nu ezitati sa ma contactati, preturile sunt NEGOCIABILE, de asemenea pot sa difere in functie de sursa mea (in jos sau in sus) ! urmariti ofertele speciale !

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)


Hi I'm Giovanni from Italy...I've a DVD 100 NAVI but I need a CID Delphi Grundig for Opel Corsa D...could You Help Me?

I also need the UHP 4 BT Module, Rgb cable and GPS antenna...

Regards...

Thanks in advance...


Giovanni
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Gioppino a scris:
Hi I'm Giovanni from Italy...I've a DVD 100 NAvi but I need a CID Delphi Grundig for Opel Corsa D...coud You Help Me?

Thanks in advance...

Giovanni

Hi Giovanni and be welcome !
Unfortunately the CID for Corsa-D it is a very, very rare item and expansive !
More chance only on e-bay sites, maybe together with a DVD100 Navi, single very, very little changes.
Good Luck / Buona Fortuna.

CristianTM.
  • Gioppino

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Gioppino a scris:
Hi I'm Giovanni from Italy...I've a DVD 100 NAvi but I need a CID Delphi Grundig for Opel Corsa D...coud You Help Me?

Thanks in advance...

Giovanni

Hi Giovanni and be welcome !
Unfortunately the CID for Corsa-D it is a very, very rare item and expansive !
More chance only on e-bay sites, maybe together with a DVD100 Navi, single very, very little changes.
Good Luck / Buona Fortuna.

CristianTM.


Thank You Cristian...

Do You know if a DVD 90 NAVI with his CID are compatible with Corsa D?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Gioppino a scris:
Thank You Cristian...
Do You know if a DVD 90 NAVI with his CID are compatible with Corsa D?

YES, it is compatibile.
CristianTM.
  • sarchyz

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2011

  • Mesaj Privat
un display pentru o zafira A din 2000 diesel unde as putea gasi si eu? daca stii pe cineva din Constanta
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sarchyz a scris:un display pentru o zafira A din 2000 diesel unde as putea gasi si eu? daca stii pe cineva din Constanta

Nu ma ocup cu astfel de sisteme si trebuie sa stii ce cauti: TID, MID, ... sau ce o mai fi la Zafira-A si care e compatibil: diesel/benzina. De exemplu cel mai ieftin de pe e-bay, Artikelnummer: 300533482974 este 70 euro + transport.

CristianTM.
  • sarchyz

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2011

  • Mesaj Privat
multumesc pentru raspuns gasisem unul la 80 lei si mi s-a parut scump:)) ms oricum
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sarchyz a scris:multumesc pentru raspuns gasisem unul la 80 lei si mi s-a parut scump ms oricum

Shocked trebuia sa il fii luat instant, dar la cat te asteptai la 20-30 lei ? Laughing
Uite ca asa unii nu stiu ce vand, in timp ce strainii pun pret pe piesele SH si cer 50-60-70 euro ai nostrii cer 80 lei (adica sub 20 euro) si ni se pare muult ! Scuze de interventie dar mai bine nu mai ziceai nimic ca m-am inervat ! Evil or Very Mad

CristianTM.
  • Gioppino

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Gioppino a scris:
CristianTM a scris:
Gioppino a scris:
Hi I'm Giovanni from Italy...I've a DVD 100 NAvi but I need a CID Delphi Grundig for Opel Corsa D...coud You Help Me?

Thanks in advance...

Giovanni

Hi Giovanni and be welcome !
Unfortunately the CID for Corsa-D it is a very, very rare item and expansive !
More chance only on e-bay sites, maybe together with a DVD100 Navi, single very, very little changes.
Good Luck / Buona Fortuna.

CristianTM.

Do You know if a DVD 90 NAVI with his CID are compatible with Corsa D?


Thank You Cristian...so although the DVD 90 NAVI is produced by Siemens VDO and the DVD 100 NAVI by the Delphi Grundig I'll not have problems with the CAN BUS codes?

Do You have a Japan Black DVD 100 NAVI or DVD 90 NAVI complete system to sell?

However You have the bluethoot modules, rgb cable and antennas?

The software of the DVD 100 NAVI is the same of the DVD 90 NAVI? And the CID have the same resolutions? In some photos iy seems that the DVD 90 NAVI has a less accurate graphic...

I'm searching for a complete system...sorry for all these questions..Wink
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Gioppino a scris:
Thank You Cristian...so although the DVD 90 NAVI is produced by Siemens VDO and the DVD 100 NAVI by the Delphi Grundig I'll not have problems with the CAN BUS codes?
Do You have a Japan Black DVD 100 NAVI or DVD 90 NAVI complete system to sell?
However You have the bluethoot modules, rgb cable and antennas?
The software of the DVD 100 NAVI is the same of the DVD 90 NAVI? And the CID have the same resolutions? In some photos iy seems that the DVD 90 NAVI has a less accurate graphic...
I'm searching for a complete system...sorry for all these questions..Wink

You can write direct to my mail address: rty01_2001@yahoo.com in the future!
For the moment, DVD 90 Navi it is made by Siemens-VDO or CONTINENTAL-VDO moore calitative than Delphi-Grundig !
The DVD90 navi use Navteq for navigation, support DVD's and CD's maps. DVD100 navi use another system, use only genuine DVD map's.
From my point of view (I tested ALL full CAN Bus Headunits) the worse players's are CDC40 Opera with mp3 (Made by Delphi-Grundig) and DVD100 Navi (made by Delphi-Grundig) and the best are CDC40 Opera without mp3 (Made by Blaupunkt) and DVD90 Navi (Made by Siemens-VDO).
I have at request bluetooth module (UHP4) --> 140 euros or 150 euros (with microphone and 32 pin connector), RGB cable --> 80 euros, GPS antenna --> 20 euros.

CristianTM.
  • ionutirimia

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2012

  • Mesaj Privat
va faceti cont pe ebay.uk si puteti comanda piese pentru masini la jumate de pret fata de romania.eu mi am cumparat display mid pentru vectra din 98.cu 20 lire
  • ionutirimia

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2012

  • Mesaj Privat
piesele vin prin mandat postal in 2 saptamani.sau daca aveti cont paypal mai repede
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#ionutirimia - din lipsa de mesaje te-ai gandit sa scrii si tu pe aici ? Shocked O sa rog un moderator sa mute la Discutii generale sau "cum sa cumperi on-line" Rolling Eyes

CristianTM.
  • ionutirimia

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2012

  • Mesaj Privat
lucrezi scump baiete mai scade [preturile
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ionutirimia a scris:lucrezi scump baiete mai scade [preturile

Daca NU iti convin preturile mele CAUTA IN ALTA PARTE ca nu te opreste nimeni cu atat mai mult EU Idea

CristianTM.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR