Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Dannyel a scris:Mai este valabila oferta pentru modulul CDC? Un ultim pret?

450 lei
CristianTM.
  • Dannyel

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Dannyel a scris:Mai este valabila oferta pentru modulul CDC? Un ultim pret?

450 lei
CristianTM.

Am trimis datele pe privat.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare CD30 MP3 pentru Astra-H /Zafira-B, Antara, Corsa-D cu intrare de AUX IN (9 butoane) pe gri inchis.
Pret = 550lei (din cauza neglijentei celor care dezmembreaza are doua zgaraieturi, vezi poza a doua).
Headunit-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil cu oricare dintre display-urile TID, BID si GID. Pentru varianta CID nu sunt afisate comenzile BASS / TREBLE sau SOUND.

De vanzare Radio Cd pentru Corsa-C, Meriva, Vectra-C,... VDO CDR2005 pe argintriu (gri deschis). Pret = 220 lei

ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
cristian spune-mi si mie te rog cat este pretul unui CD70 NAVI brand new?
al meu iar face probleme... mai nou imi taie volumul din senin
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ghibirdic.sorin a scris:cristian spune-mi si mie te rog cat este pretul unui CD70 NAVI brand new?
al meu iar face probleme... mai nou imi taie volumul din senin

Ce inseamna "brand new", adica NOU Rolling Eyes ...pai ..975euro Wink

CristianTM.
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
bun atunci sa o lasam asa, ce este de facut in cazul meu ...
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ghibirdic.sorin a scris:bun atunci sa o lasam asa, ce este de facut in cazul meu ...

Trimite unitatea pt diagnosticare, orice defect ar avea e mai ieftin sa o repari decat sa o schimbi !

CristianTM.
  • ghibirdic.sorin

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
asta stiu , normal... partea nasoala este sa raman fara , nu ai putea sa-mi trimiti alta la schimb si sa ti-o dau pe asta, ca mai sunt si problemele cu CD-urile despre care am mai vb, sincer cred ca unitatea asta e cam pe duca si inca mai am cateva luni de garantie la ea. am facut si CD-uri de calitate la 1X dar tot imi mai da eroare cand o apuca pe ea... cred ca cel mai simplu ar fi pentru amandoi sa o schimbam si gata.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cum am scris mai sus .. TRIMITE UNITATEA pt diagnosticare. Este mult mai convenabil pt mine ca sa ti-o repar in detrimentul schimbului total !

CristianTM.
  • adverso

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut, am o intrebare nu stiu daca aici este locul potrivit dar am vazut ca te sti la CD, DVD, displeiuri sper sa ma poti ajuta
deci, am un Opel Astra GTC din 2005 avea CD30 cu displei dinala mic in doua culori (nu stiu cum ii spune) si mi-am cumparat de pe net un DVD90 Navi cu ecran de 7inch de la chinezi pentru Opel Antara 2012 in ideea ca doar este tot opel si o sa mearga si pe masina mea dar nu merge, ai un video aici: http://youtu.be/0FMWTfbNodY
se poate face ceva sa mearga DVD90 Navi pe masina mea ? contra cost bine inteles, aladin4you@yahoo.com este adresa mea

iti multumesc anticipat,
Lucian
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Acela NU este nici un DVD90 navi ci o chestie ...chinezeasca. Din pacate nu pot sa te ajut, cere ajutor chinezilor care ti l-au vandut. In general chestiile chinezesti NU comunica cu masina, sunt independente, exista cateva cazuri in care merg comenzile pe volan si alte cazuri cand transforma mesajele de pe CAN (cele de BC) si le afiseaza (astea costa mai mult si sunt mai rare). DACA aparatul tau a fost conceput pt ANTARA atunci nu va functiona niciodata pe Astra-H / Zafira-B, ANTARA avand alte protocoale de comunicatie fata de Astra-H de exemplu !

CristianTM.
  • lazio.tiby

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut, ti-am trimis un PM, sper sa fii ajuns....
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
lazio.tiby a scris:Salut, ti-am trimis un PM, sper sa fii ajuns....

Nu am primit nimic, datele mele de contact sunt :
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
UPDATE :
De vanzare display monocrom GID (Graphic Info Display) pentru Astra-H /Zafira-B (2004-2010) Pentru senzor rezervor tip A / Linear Voltage cat si senzor rezervor de tip B / Linear Rezistence. Pret = 450 lei.
Display-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil cu oricare EHU: CD30, CD30 MP3, CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 Navi, DVD90 Navi.
Compatibil cu telefon, modulul UHP2 sau UHP4, compatibil cu CLIMA.

De vanzare display monocrom BID (Board Info Display) pentru Astra-H /Zafira-B (2004-2006) Pentru senzor rezervor tip A / Linear Voltage. Pret = 250 lei.
Display-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil doar cu: CD30, CD30 MP3. Nu este compatibil cu telefon, nu este pentru masinile cu CLIMA,
perfect pentru update de la TID la BID pentru Computer De Bord [BC]) sau inlocuirea unui BID defect.

ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare maneta Pilot automat / Cruise Control pentru Astra-H / Zafira-B. Pret = 150 lei.
Pentru activarea Cruise Control este nevoie de codul de securitate al masinii (de pe Car Pass).

ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
CristianTM.
  • lazio.tiby

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut, m-am hotarat, marti iti trimit unitatea cd70navi pt montarea Auxin. Astept sa imi lasi datele unde sa trimit unitatea. Mersi
  • cristi_dumitrache29

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vivaro 2004 G9UB730
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2012

  • Mesaj Privat
salut Cristian,
de curand sunt proprietarul unui Opel Vivaro . cand l-am achizitionat am avut montat pe el un grundig car 2002 fara sa am consola TID . intrebarea mea este daca imi pot monta un TID simplu (temperatura, ora, data ) si sa am un player auxiliar.mentionez ca am in spate mufa cu trei pini pentru temeperatura care era afisata la acel grundig car 2002 . cei trei pini sunt : temp sens , temp gnd si tel mute . multumesc anticipat
  • tdk9989

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Ma intereseaza un twin audio pentru vectra c, daca am scris corect (comenzile audio din spate). Daca ai sau poti face rost si la ce pret.
Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
tdk9989 a scris:Salut,
Ma intereseaza un twin audio pentru vectra c, daca am scris corect (comenzile audio din spate). Daca ai sau poti face rost si la ce pret.
Multumesc

Momentan nu se gaseste, deci nu stiu sa zic nici pretul, nici cand o sa apara ceva.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pun la vanzare CD70 NAvi cu AUX IN pentru Astra-H / Zafira-B / Corsa-D, Antara pe negru lucios (BLACK PIANO / JAPAN LACK).
Pret = 300 euro (Nu cred ca si-l poate permite cineva din RO dar fiind o piesa rara am zis sa incerc Wink ). Il gasiti si pe e-bay la pretul de 330 euro.
Aparatul este resetat Tech 2 si asteapta imperecchere pe masina cu codul de securitate al masinii (de pe Car Pass).

Este fabricat 2007 si are AUX IN din fabrica, impecabil !
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
CristianTM.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR