Ai uitat parola?

• dmx4ever

• Mesaje scrise: 71
  • Masina: Astra Z16xep din 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 20 Dec 2015

• Garaj Mesaj Privat
Un tip super !
Puțini ca acesta!
Recomand cu încredere!
  • CPurcarin

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Corsa din 2010
  • Cont inregistrat in: 24 Mar 2019

• Garaj Mesaj Privat
Salut!
Ptr un opel corsa d 2010 poti sa pun un display mai mare cu functii de consum!?
  • CristianTM

• Mesaje scrise: 4,039
  • Masina: Vectra Z19DTH din 2005
  • Cont inregistrat in: 15 Mar 2006

• Garaj Mesaj Privat
Poti sa pui ecranul urmator GID pentru BC dar poti sa schimbi si ceasurile / IPC trecand la varianta HIGHLINE care are BC

CristianTM.
  • CClaudiu918

• Mesaje scrise: 5
  • Cont inregistrat in: 17 Jun 2019

• Garaj Mesaj Privat
salut .sunt nou pe forum .am o zafira b an 2007 ,pot sa pun display coclor? am cel mare cu galben cu 3 linii,ce imi trebuie sa pun color ?mss
  • CristianTM

• Garaj Mesaj Privat
CClaudiu918 a scris:salut .sunt nou pe forum .am o zafira b an 2007 ,pot sa pun display coclor? am cel mare cu galben cu 3 linii,ce imi trebuie sa pun color ?mss

Ecranul color CID impreuna cu rama plus cablu RGB intre display si radio daca este navigatie. Daca nu e navigatie si e CD30 sau CD30 MP3 acestea NU sunt compatibile cu ecranul color. Atunci va trebui sa schimbi si EHU. Ecranul color este compatibil cu CDC40 OPERA, CD70 NAVI, DVD 90 NAVI, CD50 PHONE.

CristianTM.
  • sov

• Mesaje scrise: 49
  • Masina: Astra Z17dtl din 2005
  • Cont inregistrat in: 25 Nov 2006

• Garaj Mesaj Privat
Dl Cristian TM, o intrebare: am astra h din 2005 cu cd 30 fără mp3. Am găsit la cineva un cd30 cu mp3 pe care îl avea pus pe mașina lui. Merge sa îl montez la mine, trebuie ceva special făcut, sau pur și simplu îl schimb? Masina lui are și comenzi pe volan, a mea nu.
Multumesc.
  • CristianTM

• Garaj Mesaj Privat
Salut,
Teoretic trebuie sa iti cumperi un CD30 MP3 resetat sau divortat de vechea masina ( in Delivery Mode). Unii il trimit cu cod dar neresetat pentru ca sunt habarnisti sau nu au cu ce. Marea majoritate il comercializeza fara cod si neresetat, stare in care doar te uiti la el ca nu poate fi folosit.
Tot teoretic si ca la carte cu un tester Tech2 iti resetezi radioul de pe masina (CD30) cu codul tau de securitate ( de pe car pass) apoi poti pune un radio compatibil, de ex CD30 MP3 care sa fie resetat si programat tot cu TEch 2 pe masina.
Practic se poate rezolva de ex daca imi trimiti display-ul masinii si radioul pe care vrei sa il pui sau mergi la cineva priceput.

CristianTM.
  • sov

• Mesaje scrise: 49
  • Masina: Astra Z17dtl din 2005
  • Cont inregistrat in: 25 Nov 2006

• Garaj Mesaj Privat
Mulțumesc frumos de răspuns! Azi insa, am constat ca de când am pus radioul de pe cealalta masina, nu mai merge AC. E posibil sa fie în legătură cu "Safe Display"?

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata