Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
am fost la mare
toate bune si frumoase in afara de preturi
dar......
jale la capitolul circulatie
se face4 cam 30 min de la intrare in mamaia pina la cazinou
apoi spre butoaiee mai lejer
ce se vede la tv este jucarie
marea aglomeratie este noaptea
apar MASINILE DE FITE ....
si nu vreau sa supar pe nimeni dar bucurestenii sunt de groaza
si eu circul in bucuresti, destul de des dar, bucurestenii sunt imprevizibili
NU VREAU SA SUPAR PE NIMENI
3 ciocniri usoare ghicici cine le-a facut
exact-prin trecerea de pe o banda pe alta
una peste alta -ochii cit cepele cei care mergeti la mare
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
exact aglomerarea este aceea din cauza careia am preferat sa aman vizita in acest sezon la mare, pe vremea cand primarul ales de ei nu montase bariere/palmieri parca mai reuseai sa dai o fuga pana la mare fara sa traiesti cu spaima
in privinta bucuresteilor, rog sa nu generalizam,
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
dar de drumul pana la mare cum e?
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
heh... parca nu stiti, ca in bucuresti nu trebuie sa stii sa conduci, trebuie sa stii sa te feresti...
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
ToX a scris:heh... parca nu stiti, ca in bucuresti nu trebuie sa stii sa conduci, trebuie sa stii sa te feresti...


De curiozitate....in RATB cum faci cand e sa feresti pe vreunu??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
HAHAHAHHAHA nu merg frate cu ratb-uu...scrie la caterinca... prefer sa merg pe JOS ..si ce crezi ca visez in fiecare seara bmw 645 ? Smile mai o blonda..mai un funduletz de bruneta..etc
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
e nasoala treaba ca eu pe 11 august o tai un wewkend pana la mamaia si cred ca imi i-au liber luni 14 august k sa nu ma introc duminica, k sigur va fi jale....cum toata lumea se intoarce dominica...
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca asta am facut si eu si mi-am blestemat zilele...
se lucreaza pe la medgidia, basarabi, valu lui traian , etc...
si e PLIN de camioane... (care altfel nu prea le vezi duminica.....)
Skip ads

  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am facut cam toata tara ... si soferi mai nesimtiti si tembeli ca in constanta nu am vazut ... au foarte mari probleme cu SEMNALIZAREA si ASIGURAREA cand ies de pe stradute.
De bucuresti nu comentam, ca traficul de-aici nu are a face cu lumea rationala Smile ... si daca voi credeti ca aici e jungla, incercati fratilor sa conduceti in turcia si mai discutam Wink
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Partial de acord cu kegpr la partea cu soferii de cta (dar parca nu-i intrec pe bucuresteni)
offtopic: cand ai fost in turcia? anul trecut mi s-a parut super-ok traficul, e drept ca si politia statea la panda mai abitir decat la noi.

Eu m-am intors duminica pe la pranz de la mare, la 13 plecam din Mamaia iar la 15:30 intram in casa. Probabil seara este jalea de care vorbiti...
Cat despre traficul in/intre statiuni, sambata seara am strabatut tot litoralul in ambele sensuri si nu mi s-a parut ceva iesit din comun. Oare am fost eu prea norocos? Rolling Eyes
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca imi sugerati sa ma intorc duminica...ok daca spuneti ca e in regula cu cirulatia ma bazez pe voi.
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Uite, apropo de drumuri de genul asta ... fie ca esti la munte, fie ca esti la mare ... eu nu mai plec in intervalul orar 17:00 - 20:00 ... daca am treaba fie plec devreme ( gen 16:00 ) iar daca nu, pai prefer sa plec nene la 21:00 sau 22:00 si sa merg linistit, fara trafic si nervi.
Imi amintesc ca eram la Sinaia acum 1 an si un prieten a plecat la 5 spre Bucuresti , eu la 8 si am ajuns la interval de 20 minute Smile
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
kegpr a scris:Am facut cam toata tara ... si soferi mai nesimtiti si tembeli ca in constanta nu am vazut ... au foarte mari probleme cu SEMNALIZAREA si ASIGURAREA cand ies de pe stradute.
De bucuresti nu comentam, ca traficul de-aici nu are a face cu lumea rationala Smile ... si daca voi credeti ca aici e jungla, incercati fratilor sa conduceti in turcia si mai discutam Wink


nu e in regula sa generalizezi(despre soferii din c-ta). Pe peste tot exista soferi care nu ne plac.
  • avlsystems

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eu am venit sambata de pe litoral si am plecat si eu ca tot omul care nu isi doreste nervi la ora 22.00 am iesit din constanta.ghici ce sa intamplat
Full la ora aia,dar trebuie sa recunosc ca totusi sa mers bine.
Se mergea cu 140-160 pe autostrada care are o singura banda pe sens(de la constanta-bucuresti pana sa intri pe sensul normal de mers)
Am intrat in bucuresti fix la ora 24.15 minute
Asa ca va recomand sa circulati noaptea.

Bafta
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bogdanbratescu a scris:
kegpr a scris:Am facut cam toata tara ... si soferi mai nesimtiti si tembeli ca in constanta nu am vazut ... au foarte mari probleme cu SEMNALIZAREA si ASIGURAREA cand ies de pe stradute.
De bucuresti nu comentam, ca traficul de-aici nu are a face cu lumea rationala Smile ... si daca voi credeti ca aici e jungla, incercati fratilor sa conduceti in turcia si mai discutam Wink


nu e in regula sa generalizezi(despre soferii din c-ta). Pe peste tot exista soferi care nu ne plac.


Clar. Afirmatia e sustinuta de procentajele de dude Rolling Eyes
  • posto

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la Constanta si mi s-a parut parfum traficul din Bucuresti pe langa ce-i acolo... se merge incet, agresiv, imprevizibil... Eu a trebuit sa ies un pic de pe drumurile turistilor si sa ma invart pe acolo - concluzia: Bucurestiul e un club de gentlemeni.

Si ce nu mi-a placut ca de cate ori vedeau o masina cu numere de prin tara care mergea mai incet imediat sareau cu claxoane, urcat pe spatele ei si altele... suntem musafiri acolo, unii isi lasa economiile pe un an in orasul ala si ei se comporta ca si cum i-am incurca...
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Si as mai adauga - pe langa soferii târtani , mai e si politia - cea mai jegoasa din toata tara asta ... care da amenzi de parcare doar la numere non CT.
Fucked up city
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Este o varianta foarte buna sa pleci dimineata devreme pe la 5 la mare si sa te intorci dupa ora 22. dar sunt ore dificile asa ca atentie la oboseala in special pe autostrada unde exista pericolul sa te ia somnul.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salut!

Am fost zilele astea la mare. Am plecat joi dimineata pe la 5 din Bucuresti si la 8 intram in Costinesti. Pot sa zic ca s-a mers destul de bine, tinand seama ca erau ceva masini in drum spre mare.

De intors m-am intors sambata seara. Plecat la 18 din Costinesti, sosea libera, pe autostrada vedeai sporadic cateva masini (si bineinteles radarele din zona Drajna pe care le-am evitat cu detectorul) si am ajuns in Bucuresti la 20:45.

Mare atentie la masinile de politie ce patruleaza intre statiuni. Au radare in miscare. La intoarcere am intalnit un astfel de radar si pe autostrada. Cel mai bine dotati-va masinile cu detectore Cool .
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
kegpr a scris:Si as mai adauga - pe langa soferii târtani , mai e si politia - cea mai jegoasa din toata tara asta ... care da amenzi de parcare doar la numere non CT.
Fucked up city


Mai ai naibii soferii astia din constanta, noroc cu astia din bucuresti ca se faec primavara.
Acu daca in alte orase nu se conduce ce ne-am obisnuit noi nu inseamna ca soferii sunt târtani Confused .
si cu politia hai sa fim seriosi . io m-am plimbat o luna cu cu nr de B prin Bucuresti si cum mi-am pus de CT m-a si oprit politia de 2 ori intr-o saptamana.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR