Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • geo24_frb

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am gasit sa cumpar la un pret foarte convenabil o cotiera fata de pe o vectra b. oare se potriveste la mine la astra g?
Skip ads

  • geo24_frb

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am luato si am reusit sa o adaptez destul de bine cred eu.Am luat-o gratis(i-am instalat windowsul la calculator proprietarului)

de montat nu am vrut sa bag holsuruburi asa ca am lipito cu poxipol(nu vreau sa fac reclama) si este destul de teapana.
  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
interesant, chiar vine bine
  • mib
  • **
  • 95 mesaje
  • din 04 Jun 2006
  • Astra 2001 y20 DTH
  • Bucuresti
  • mib

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
- daca tot ai postat pune si tu detalii cum ai desfacut-o de pe vectra (stiu ca e lipita)
- cum ai prins-o etc. mai multe detalii
suntem mai multi interesati. Am vazut ca este pusa mai jos, ai taiat?
Skip ads

  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Din ce se vede ai desfacut cotiera de pe tunelul pe carea venea de la vectra b nu? Cum ai prins-o? Sta fixa,nu are joc?
  • mib
  • **
  • 95 mesaje
  • din 04 Jun 2006
  • Astra 2001 y20 DTH
  • Bucuresti
  • mib

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cate vad eu in poze, cred ca vine prea jos cotiera. La vectra sta mai sus.
  • gherasimmarian

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
mar interesa si pe una originala niste poze si pareri cine are montat
decoamdat am una nu stiu daca se poate spune ca e de firma dintr-un plastic f prost ......
  • geo24_frb

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cotiera nu am demontato eu de pe vectra. Am luat-o direct demontata,si intradevar este mai joasa,am mai decupat din ea pentru a veni la inaltimea schimbatorului de viteze. Pentru a fi estetica,a trebuit sa o montez mai in spate si nu prea poate fi folosita in timpul mersului decat de persoanele de cel putin 1,85 care tin scaunul mai in spate si sunt mai lungi in brate. Eu am fixat-o prin lipire cu poxipol. Era foarte teapana,insa am parcat odata cu portiera stanga lipita de un perete si am iesit prin dreapta, am picat cu fundul pe cotiera la iesire,si sa dezlipit putin pe o parte, de atunci i-am prins si 4 holsuruburi negre,insa nu se observa decat daca tragi scaunul in fata la maxim. Ce am mai modificat a fost interiorul cotierei care era foarte adanc, si montand-o si foarte jos, trebuia sa mai decupez din consola centrala a masinii pentru a intra de tot, dar eu am ales sa tai ,,cutia" cotierei ( se vede in poze). Eu sunt foarte multumit si de aspect si de utilitatea cotierei, mai ales ca nu m-a costat nimic, iar frana de mana nu este influentata absolut deloc.
Skip ads

  • popmari

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut
Eu am pus o cotiera de Logan care s-a nimerit foarte bine, atat intre scaune dar si cand folosesc frana de mana.
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ai putea sa mai faci niste poze cu cu imbinarile cotierei? Vreau sa achizitionez si eu asa ceva si vreau sa vad cat de estetic este asa arata si a ta cand ai luat-o?
Asta e ce-a pe care vreau sa o achizitionez.
https://www.clubopel.com/lin...pel-vectra-b.html

Multumesc!
  • geo24_frb

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu am decupat-o... si am pus-o din spate, peste scrumiera spate, defapt asta era motivul. Nu aveam scrumiera, cautam una, si am gasit cotiera, am decupat din ea si am lipit-o cu poxipol initial, dar m-am asezat odata cu fundul pe ea si s-a desprins asa ca i-am bagat 4 holsuruburi negre. nu e tocmai estetic, dar nu se observa mai deloc, holsuruburile snt acoperite de scaune. Eu am mai taiat mult din ea pt ca era mult prea inalta, iar mie imi place sa las scaunul cat mai jos posibil, si cotiera imi venea prea sus. asa vine montata, cotiera practic imbraca conbsola centrala, iar unde este cu albastru acolo am bagat holsuruburile.
  • popmari

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut poze incerc sa fac mai tarziu dar nu promit ca vor fi repede.
Cotiera de logan merge foarte bine la Opel astra caravan.
Mai mult am desfacut-o, adica dat jos capacul care culiseaza, am pus un burete de 2 cm. si am imbracat-o cu piele.
sunt foarte multumit chiar daca nu am reusit sa lipesc pielea prea bine aceasta fiind mai groasa decat vinilinul.
Cat despre adresa cu cotiera de vanzare aceea nu este de logan chiar daca scrie . Iti voi da un link ca sa vezi cum arata cotiera mea:
http://www.bestautovest.ro/...otiera-speed.html
Ca sa o prinzi trebuie sa confecționezi dintr-o tabla subtire 1.5 mm o forma de U care se prinde de : suportul la frana de mana. Pe aceasta forma de U se prinde cotiera, vei vedea sunt date gauri si nu vor fi probleme
Skip ads

  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
geo24_frb a scris:eu am decupat-o... si am pus-o din spate, peste scrumiera spate, defapt asta era motivul. Nu aveam scrumiera, cautam una, si am gasit cotiera, am decupat din ea si am lipit-o cu poxipol initial, dar m-am asezat odata cu fundul pe ea si s-a desprins asa ca i-am bagat 4 holsuruburi negre. nu e tocmai estetic, dar nu se observa mai deloc, holsuruburile snt acoperite de scaune. Eu am mai taiat mult din ea pt ca era mult prea inalta, iar mie imi place sa las scaunul cat mai jos posibil, si cotiera imi venea prea sus. asa vine montata, cotiera practic imbraca conbsola centrala, iar unde este cu albastru acolo am bagat holsuruburile.


Ok , cam asa ai decupat (de la linia rosie in jos)? Imi cer scuze pentru insistenta dar cotiera fiind neagra si calitatea imaginilor de mai sus nu e chiar buna ai insistat pe imaginea in ansamblu nu pe partea de prindere vreau sa imi fac o idee.
  • geo24_frb

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da, asa am decupat. Dar daca vrei sa iasa mai bine estetic, cumperi si o cutie de kit de fibra, o decupezi cum vrei, ii bagi holsuruburi, le chituiesti, mai chituiesti si imbinarea dintre cotiera si consola, vopsesti, si o sa iasa superb. Dar e mai mult de munca. Sau daca vrei altceva, am mai vazut la un coleg pe forum, nu mai stiu exact la cine, o cotiera de omega cred si dadea f bine pe astra g.


Ultima modificare facuta de geo24_frb la Mar 13 Dec, 2011 12:44 pm
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
popmari a scris:Salut poze incerc sa fac mai tarziu dar nu promit ca vor fi repede.
Cotiera de logan merge foarte bine la Opel astra caravan.
Mai mult am desfacut-o, adica dat jos capacul care culiseaza, am pus un burete de 2 cm. si am imbracat-o cu piele.
sunt foarte multumit chiar daca nu am reusit sa lipesc pielea prea bine aceasta fiind mai groasa decat vinilinul.
Cat despre adresa cu cotiera de vanzare aceea nu este de logan chiar daca scrie . Iti voi da un link ca sa vezi cum arata cotiera mea:
http://www.bestautovest.ro/...otiera-speed.html
Ca sa o prinzi trebuie sa confecționezi dintr-o tabla subtire 1.5 mm o forma de U care se prinde de : suportul la frana de mana. Pe aceasta forma de U se prinde cotiera, vei vedea sunt date gauri si nu vor fi probleme


Da si asta e frumoasa dar nu mi se pare "trainica" asta de vectra b pare mai solida . Oricum astept pozele .
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
geo24_frb a scris:da, asa am decupat.



Si daca as incerca sa o montez cu tot cu piciorul ala fara decupaje zici ca ar fi prea inalt , dar intrebarea e daca piciorul vine perfect pe tunelul franei de mana. Ca si dimensiuni.
  • popmari

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Au fost cateva probleme pe care le-am remediat usor. Nu stiu cum este modelul celalalt, dar aceasta de logan, imi place pentru ca este mai lunga. si se poate misca partea de sus.
oricum ramane la aprecierea ta
  • geo24_frb

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu mai stiu cum vine exact....dar cere si tu cotiera la proba...vezi asa ca iedee cum se potriveste...
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ok multumesc amandurora pentru ideii si ajutor !
geo24_frb - cotiera e la timisoara si eu sunt din vaslui

Am sa ma hotarasc ce fac si daca e treaba buna am sa revin cu poze!
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ok multumesc amandurora pentru ideii si ajutor !
geo24_frb - cotiera e la timisoara si eu sunt din vaslui

Am sa ma hotarasc ce fac si daca e treaba buna am sa revin cu poze!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR