Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eu am ramas cu numerele rosii in portbagaj, de vreo 3 luni - ce pot face cu ele, in afara sa le dau dealer-ului, care m-a rugat sa i le inapoiez?
  • eklipse

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2006

  • Mesaj Privat
mai nimic...eventual uni carutas sa fie si el vizibil noaptea...Smile...sau dealerului care te-a rugat; cine stie poate vei mai avea nevoie de el Wink
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
si eu stiu ca in momentul inmatricularii definitive trebuie predata "autorizatia provizorie" si pe placutele cu nr. rosi primesti de la ghiseu contravaloarea lor.
La o simpla cautare pe "google" am gasit cum se procedeaza de fapt.
http://www.prefecturavrance...=32&Itemid=50
Restul cred ca e o neglijenta a lucratorilor de la ghiseul de inmatriculari si eu zic sa pui nr. definitive pe masina ca sa eviti neplacerile cu politia.
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
si eu am fost in situatia asta cu numerele rosii acum 1 an de zile. adica dupa 2 saptamani am luat de la politie numerele si talonul, dar am ramas si cu numerele rosii si dovada de circulatie provizorie. asa se intampla mai nou la toata lumea. cert este ca eu am fost la mare anul trecut cu numerele rosii (pt care intradevar nu iti trebuie rovinieta).
In concluzie am circulat aproximativ inca o saptamana cu numerele rosii desi aveam si numerele normale + carte + talon Smile nu are cum sa fie o problema atata timp cat tu ai platit sa mergi cu acele numere si sunt valabile cat timp ai autorizatia. daca vroiau sa nu mai mergi, trebuiau sa iti ia autorizatia cand ridicai numerele, talonul si cartea masinii asa te duci doar cu buletinu Razz Smile

PS. aceeasi situatie si cu ASTRA acum 2 luni. Fix la fel ambele numere valabile in paralel 3 SAPTAMANI Smile Smile Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR