Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • apolo11

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am un astra h cu 1500 km din 2010 ..dupa o iarna si 2 spalari scirtie pe puntea spate ceva la ambele roti la asezare persoane in spate sau denivelari mai mari .
-face si cu frina de mina trasa si in mers .PE DENIVELARI MAI MARI . nu mici ca o caruta ruginita .
am inteles ca ar fi ceva bucsi care trebuie umblate la ele nu unse oricum . ca altfel apare dupa 2 ploi scirtitul la loc .
ce o avea ?.ca in service cica ori le ung ori scot saibe de la niste bucsi spate- saibe ca cica oricum sunt degeaba.......... asta la dI BASS .............
Sad
care au masini mai vechi si au avut aceasta problema rog un sfat sau un service mai priceput in BUCURESTI ,
MS
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@apolo11
eu zic sa faci o vizita la service la colegul @maiandrei
https://www.clubopel.com/vie...p=1061215#1061215
sa faca o verificare sa stii despre ce e vb ca aia la reprezentante isi bat joc de clienti
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
de la bucsi e mai mult ca sigur, si sa stii ca daca face pe loc cand ai frana de mana trasa, inseamna ca nu e frana trasa suficient si atinge doar un pic placutele de disc, sau daca placutele de frana pe spate sunt uzate, ceea ce eu zic ca e excus in cazul tau la doar 1500.
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca ai masina in garantie...mergi la Erebus, sunt mai ok decat cei de la Dibas.

daca nu recomandarea colegului Smile
Skip ads

  • balul

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
fuga la service!
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
O constatare la service este sfanta, mai ales ca masina e in garantie. Si Astra mea H avea simptome din astea, chiar noua fiind, mai ales dupa un drum mai prost (cu denivelari, gropi in asfalt, etc), insa dupa o saptamana - doua, in care o menajam, isi revenea singura, nu mai scartaia. Probabil era bucsaraia pe spate. Bafta !
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ia vezi bucsaraia de la puntea spate. iar cu chestia cu las ca scoatem aia sau le ungem, nu pune botu, ca ei or sa-ti faca deviz de alte noi si o sa si le bage in buzunar.
Masina e in garantie deci trebuie sa-ti schimbe tot ce e stricat, stai pe capul lor, sau cheama seful iar daca chiar nu reusesti, dute la OPC iar apoi la alt service.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR