Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Astept inca sfaturi...sper sa ma ghideze cineva pana maine pentru ca pana luni nu mai intru in bucuresti si vreau neaparat sa mi refac bordu cat mai repede.. Razz
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Incearca becuri de 12v de 3mm sa cauti la piese electronice. Eu acolo am gasit. Vezi aici la pag. 14
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am cautat in 50 de magazine de electronice si nu am gasit. Pastea de 3 mm le-am gasit dar pe cel mai lung nu il gasesc. Poate tu ai ambele becuri de aceleasi dimensiuni la b1 nu stiu dar la mine sunt diferite.
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Intre timp m-am apucat sa-mi schimb becurile de la clima...L-am pus pe primul in 3 secunde iar la al doilea nu stiu cum am reusit dar mi-a scapat si a cazut prin interiorul consolei si s-a adus atat de adanc incat nu pot ajunge la el cu nimic... Evil or Very Mad Nu cred ca a mai reusit cineva performanta asta, dar trebuie sa intreb daca are cineva idee cum pot sa il recuperez?
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Si la mine la b 2 îs diferite. Din ala mai mare nu cred ca o sa gasesti. Pune tot de 3 m m. Eu aºa am pus tot aceasi lumina o da. Ce te deranjeaza ca e mai subtire doar nu se vede în butoane.
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ai dreptate! ms mult! Totusi acum cea mai mare problema e ca am scapat becul ala cu tot cu soclu pe fundul consolei si nu stiu cum sa il recuperez...
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ai o posibilitate sa desfaci unde e scrumiera sau suportul de pahare. Acolo jos în spate e sigur cazut.
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am ajuns in stadiul acesta cu partea de jos a consolei dar pur si simplu nu imi dau seama cum sa o scot cu totul. Am citit si in alte parti dar fara rezultat... Pur si simplu nu vrea sa iasa; Si cand ma gandesc ca tot chinul asta e doar sa scot un bec cazut....
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Mai jos la bricheta, scrumiera ºi suportul de pahare stii sa desfaci?
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pai asta am incercat sa arat in poza. :p Am scos cele 2 suruburi dar nu reusesc sa o scot cu totul...nu vrea sa iasa.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Eu am desfacut altfel. Daca vrei sa te ajut hai sa vb la tel. Aici e mult de explicat cum sa le desfaci toate.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@szian- nu crezi ca e mai constructiv sa afle si alti ce metoda ai folosit tu? Poate mai ajuta si pe altcineva metoda ta?Ar trebui modificat titlul topicului "Cum sa inlocuim becuri in butoane si consola prin telefon"!
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
TUTORIAL SCHIMBARE BEC LA BRICHETA VECTRA B. Acolo gasesti cum se desface scrumiera si bricheta GABIOPEL @ CIUCA BOGDAN.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@szian- pe mine nu ma intereseaza cum se desface la vectra , deoarece am astra g si stiu cum se procedeaza la astra g , dar cred ca e mai bine daca incercam sa ne exprimam aici , poate asa vor mai afla si alti colegi si vor scapa de dat bani la toti" meseriasii". Nu o spun cu rautate ci pentru a ne putea ajuta intre noi. Am terminat cu off-topicul.
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am citit de 10 ori topicul acela...am si postat pe el...tot nu am reusit. Deja am renuntat ca prea m-am enervat si mi-e ca ii dau foc. Daca este cineva in Bucuresti care ma poate ajuta sa scot butonu ala pierdut si sa-mi schimbe becurile de la butoanele de sus as ramane recunoscator vesnic. (contracost bineinteles) Daca nu o duc la service si cu asta basta! Pur si simplu nu am indemanarea necesara.
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am reusit in sfarsit sa scot partea inferioara a consolei! Mersi mult Szian! O sa continui maine cu restul.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
N-ai pentru ce BOGDAN. Sa scrii continuarea mîine. Spor la treaba cu grija si calm !
  • Loveavb

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
szian a scris:Pun poze cu becuri asa cum am promis.. Poza 2. Becurile au piciorusele mai lungi cum se vad în poze.



unde stai in Germania ca vad ca ai la masina Grune PLakette Very Happy asta insemnand benzinar Very Happy
  • Loveavb

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
eu stau in Gelsenkirchen ESSEN Dortmund
  • Ciuca Bogdan

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am schimbat becurile de la butoanele din consola ( le-a lipit un prieten ) dar am o problema cu un bec de la clima care pur si simplu nu mai vrea sa intre la loc...Le-am schimbat si pe celelalte fara nicio problema dar la acesta din urma mi-am umplut degetele de basici. Nu reusesc sa il invart de niciun fel in pozitia in care trebuie sa se fixeze. A mai patit cineva asta? Toate becurile de la clima le-am mai schimbat de 3 ori cred pana acum. ( o data la 2 ani si intradevar m-am mai chinuit de cateva ori pana au intrat toate dar niciodata ca acum...ma gandesc sa nu se fi indoit ceva in interior pentru ca soclul are clemele acelea in regula).
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR