Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Incep prin a spune ca ideea mi-a venit stand in fata pc-ului. Poate ca unii dintre voi au facut asa cv.
>>>

Stateam la pc si ma gandeam...am cumparat becuri cu led SMD pentru plafon si nu mi-au placut cum au luminat nu aveau intensiate. AM husele de la masina cu rosu .. si m-am gandit : "mama ce bine ara da daca as avea lumina rosie in interior" si vorba aia.. cum e rommanu inventiv de ce sa ma icheltui banii pe becuri si chestii ! Am fugit repede am luat becul orginal, care lumina galben am luat o banda de izolier ROSIE am imbracat becul cu bana rosie, am dat fuga la magazin ma mai cumparat unul pentru plafon, mentionez ca este mai mic decat cel pe care l-am avut si l-am legat in paralel sus la plafoniera, imbracat tot cu banda de izolier si surpriza aprind becul si HOPAAA UN REZULTAT IMPRESIONANT :X

O sa va fac o poza sa vedeti, va recomand si voua metoda asta daca doriti sa economisitii ceva banuti:

DECI AVETI NEVOIE DE:

1. becuri (2) care dau lumina galbena
2. Banda izolatoare de culoare rosie
3. O lama/cutit cu care sa taiati banda
4. Un bec in puteti in locasul lui.. iar pe celalat: Cu un pistol de lipit lipiti la capetele becului 2 fire, care se vor lega mai departe de clemele care sustine becul principal.
5 Indemanare
6 Timp / Rabdare

REZULTAT GARANTAT !

P.S Sper ca nu v-am plictisit ... m-am gandit ca daca tot am facut asa ceva sa va impartasesc si voua experienta asta Very Happy Embarassed
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Hai cu poze ...ca asa nu pare cine stie ce inginerie.
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mai usor, puteai sa-l dai cu oja sau vopsea rosie, ar lumina mai tare si ar fi mai sigur.( cand eram mic, de anul nou, faceam instalatie de brad din beculete vopsite in diferite culori). Banda poate sa se incinga si sa scoata fum, si cu timpul se "coace" si se innegreste. Totul este sa nu lasi prea mult becul sa lumineze. Zic asta, ca la masina mea, daca tin usile din fata deschise, lumina din plafon sta aprinsa tot timpul si becul cu incandescenta, cat de mic ( a se citi putere) ar fi, tot degaja caldura si se incinge si cu timpul ....
Inventia mai poate fi imbunatatita, spor la treaba!
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am dat cu oja rezultat 0.
si cu banda nu se inegreste e chiar ok,
acum incercati daca nu va place o dezlipiti
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru becuri colorate se poate folosi cu succes markerul permanent Cool
Totusi, sunt mai bune ori becuri ce au sticla de o anumita culoare, ori leduri de o anumita coloare.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR