Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • rasfatzatul_fetelor

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2011

  • Mesaj Privat
sall
am si eu un opel astra g motor 1.6 16v si de o saptamana merge in suturi uneori..knd o accelerez sa intru intr-o depasire ceva incepe sa mearga in suturi..si pe benzina nu face asa.stie careva ce poate sa aiba?
Skip ads

  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
cand ai schimbat filtrele de gaz? sau curatat. mai poate fi si de unde alimentezi, gaz prost!
  • rasfatzatul_fetelor

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2011

  • Mesaj Privat
niciodata...am luat masina d 4 -5 luni si n0-a faqt pana aq.gazul nu e k am bagat si din alta parte si la fel
  • dj-08-byu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
si eu am aceasi masina si la fel imi face pe benzina imi merge bine iar pe gaz imi intrerupe am schimbat si bobina si bujii iar gazu il am motat pe masina de 2 saptamani.pana sa mi se arda bobina a veche imi mergea bine si pe gaz si pe benzina acum nu mai imi merge bine pe gaz am fost la baieti mi`au facut pe acolo ceva si mi`au zis ca nu are nici o problema.mie imi face problema asta pana imi ajunge apa la 90 *c dupa imi merge bine cine stie sa ne spuna si noua.eu chear nu mai stiu ce poate fii
Skip ads

  • luky_planet

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Domnilor, dacã aveþi probleme numai pe gaz în momentul când acceleraþi, aveþi problema cu distanþa dintre electrozii bujiei, care la gaz trebuie sã fie de 0.7( existã bujii pt GPL),iar cele pt benzinã în general au distanþa de0.9-1 mm.vã spun din experienþã, am pãþit acelaºi lucru, m-am documentat, am modificat distanþa la 0.7 ºi acum funcþioneazã perfect.
  • Andreytma

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu un OPEL ATSRA G motor 1.6 16v si merge in suturi rau cand o accelerez dar numai pe gaz , pe benzina nu face...Stie careva ce poate sa aibe? stima
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR