Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • dada22

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Insignia 2017 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
A fost 33 de euro in Germania linkul este aici nu stiu cat va ajutahttp://www.auto-hammer-gmbh.de
Skip ads

  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am luat azi switch de la Radacini BV cu 50ron. Montajul ma mai costa 20ron insa electricianul era ocupat...


  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
In sfarsit s-au desteptat si cei de la Opel si produc piesa defecta la un pret rezonabil.......
  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Butonul l-am schimbat si eu . operatie ff usoara.
De deschis ,sport tourer , se deschide prin porbagaj :
- se vede undeva pe haion in partea de jos un capacel de plastic
-il scoti si cu o surubelnita apesi pe un fel de bolt metalic si gataaa , se deschide
https://www.facebook.com/Ope...pe=3&theater.
De aici l-am cumparat -50 lei +20 lei curierul
Skip ads

  • ciobysp

  • Mesaje scrise: 219
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Mi-am rezolvat si eu problema cu butonul de la portbagaj.
La reprezentanta.
38 de lei butonul si 95 de lei manopera... Very Happy.. ca nah... munca tre sa fie platita de 2 ori jumate decat piesa...Data viitoare iau butonul de la ei si il schimb eu.
Ce-i drept... in banii astia mi-au curatat si butonul de inchidere de pe hayon, ca nici ala nu mai functiona Smile
  • ionutmarius07

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Italia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2015

  • Mesaj Privat
ai dreptate ,tot cu surubelnita l-am deschis si eu.Dar dupa aceea l-am schimbat eu personal cu alt contact care nu este original,ce se gaseste si in comert ,si l-am izolat bine cu un silicon bun si surpriza nu mai am probleme.Pentru ca ce se intampla,e o problema in general la opel cu contactul,pentru ca nu este bine izolat ,iar iarna se murdareste si intra umiditate acolo ,de la sare se oxideaza contactul si nu mai merge.eu am rezolvat problema personal cu un contact bun,bine izolat.si m-a costat putin,mai nimic,15 lei contactul
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
nu ne pui si noua niste poze ? interesant ce spui intrerupator de 15 lei?!
  • costelinho

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2015

  • Mesaj Privat
buna seara...sunt nou aici desi am inca o astra f,mi-am luat cumparat recent o insignia SH,model cu hayon,iubesc opelul...dar sunt un pic dezamagit de insignia,pt ca nu stiu ce ar putea fi..se deschide haionul pana sus sau pana la 3/4,depinde cum e setat din interior,èroblema este ca nu ramane deschis,se inchide singur,si se inchide violent,adica pur si simplu cade....daca vreunul din colegi a patit asa ceva va rog sa imi da-ti un sfat,o solutie....va multumesc!
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Telescop nou? Nu-i o avere.
  • STReight

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Daca este telescopul simplu scapi ieftin.Daca este cel hidraulic se schimba treaba.Nou, ajunge la1900 ron.Poate ai noroc si gasesti la dezmembrari.
  • Nku13

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 ADTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salutare!
Mi s-a blocat si mie portbagajul de la ST, am demontat panoul interior al hayonului pt a repara butonul, dar cred ca beleaua nu este de acolo. Am verificat butonul cu aparatul de masura si se pare ca functioneaza (pinii 1 si 3 din priza aceea de 4 pini). Cred ca problema ar fi motorasul, pt ca atunci cand aduc hayonul aproape de pozitia de inchidere motorasul nu mai actioneaza sa imi traga haionul cum o facea inainte. A mai patit cineva asta? Cred ca o sa imi fac o programare la service.
  • Nku13

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 ADTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Programare in service abia pe 17 august, mai am de asteptat!
Skip ads

  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Apropo de titlul discutiei, zilele acestea a inceput o campanie la opel pentru inlocuirea amortizoarelor de la haioane. In cazul de care stiu, adica masina mea este din 2011, fiind un ST iar opel tine mortis sa-mi schimbe amortizoarele de la portbagaj....a da.....clasic ..made by Romania....raspunsul reprezentantei este ca nu avem pe stoc piesele va contactam noi candva.

So cine are probleme si cine nu are verificati ....sper sa nu fie degeaba.
  • dorax5

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2014

  • Mesaj Privat
@Hog33 - la ce service ai vorbit? si mie mi-a aparut campania pe myopel pentru schimbare amortizor - dar din ce am inteles, se schimba doar amortizorul din stanga, nu cel hidraulic.
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La ce pret are cel hidraulic.....era normal sa il schimbe pe cel din stanga ca este de 60 lei
  • STReight

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2014

  • Mesaj Privat
http://www.dumivest.ro/arti...or-de-siguranta/0
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Streight ai punctat esential, multumesc cu mine reprezentantul opel a fost mai sgarcit in detalii ca acestea. Va cautam noi a rezumat datele descrise mai sus....Nu mi a spus de tipul amortizorului, pe stanga pe dreapta si nici o data de incepere a campaniei...
Banuiam ca este amortizorul hidraulic in discutie nicidecum parlitul de amortizor din stanga. Oricum nu mi-a cazut nici un haion in cap pana acum deci nu ma plang ba chiar am dat eu in el zdravan cu capul pe cand era partial ridicat....

Dar cred ca este un pretext, haionul cade daca sunt probleme la amortizorul hidraulic nu la ajutatorul lui !

dorax 5 - opel bucuresti fundeni.

Si o intrebare esentiala ! Piesele inlocuite raman la service sau le iau acasa ? A cui proprietate sunt ?
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Piesele inlocuite in garantie sau in campanii raman la service. Doar cele care le platesti sunt ale tale.
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
merci clau. dar le-am platit odata, odata cu masina ... Smile nu mai exista garantie..din 2011
Te cred si nu voi desschide subiectul dar normal mi se pare sa-mi dea amortizorul inlocuit fiind al masinii mele platite integral...masina nu este proprietatea lor.
Exista si la nivelul asta , maxim zic eu interventii care se fac doar cu piesa la schimb ? Foarte urat...un alternator, un electromotor,un compresor ceva ?

Ca problema aia a cutiilor automate...o cunoastem....mai asteptam softul nou..zic ei .....si ea plange dupa un block de valve nou ! Nu se ating de cutiile automate sa-i pici cu ceara !

In rest sunt profi...mi-au facut o reducere semnificativa la bani pentru niste rezistente la scaune putin incurcate....
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Amortizorul l-ai platit odata cu masina, dar ti se pune altul nou... deci ai alt amortizor in schimb Smile . Iar piesele schimbate pe cheltuiala producatorului sunt ale lui... posibil sa le reconditioneze sau sa le caseze.
Cele care se fac cu piesa la schimb, beneficiaza de reduceri, intrucat ei le remanufactureaza... deci cost mai mic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR