Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • d3nyss

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salut.sunt posesoru unui bmw 316i(e46) din 99 1895 cm3 benzina.As vrea s aimi iau un opel astra H diesel de 1.7 101 cp.Spunetimi si mie despre el.Probleme,consum, intretinere scumpa.chestii de genu negative si pozitive.dar nu vreau pareri din auzite ci doar de la cei care detin sau au detinut.ms mult
  • druje

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara,am masina din martie 2010,adusa din Franta .In primul rand ca plus fata de BMW o sa c-am uiti sa bagi motorina,nu e mai comoda ca BMW-ul (am condus modelul tau),dar in vremurile noastre te-ai orientat bine.Eu in afara schimbat consumabile si alimentat(atentie sa nu te sgarcesti la pretul motorinei e foarte sensibila CDTI-ul)nu am avut probleme .Ce ma framanta e zgomotul motorului la viteza 80-110 kmh care mi-i se pare c-am mare.Am intreebat si la reprezentanta si la mecanici si mi-au spus ca asa e specific motorului 1.7 CDTI(isuzu japonez) dar e garantat pana la 1.000.000 de Km daca il intretii conform carti tehnice.Masina e fabricatie aprilie 2007.Bafta la cumparare n-o sa regreti.Ca probleme gasesti pe forum la Astra H.De exemplu un kit distributie te ajunge la 450-500 +manopera 200(am un prieten macanic).La reprezentanta e 1500 cu tot cu manopera si ai 60000 km garantie.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR