Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • DjRooneY

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut am o tigra din 98 x14xe si am urmatoarele probleme/nelamuriri si incep cu inceputul

1.Doresc sa stiu dimensiunea maxima care se poate pune pe tigra sunt sute de topicuri de acest gen dar nu am inteles nimic fiecare are parerea lui eu doresc sa stiu de la cei care au jante pe 17 ce dimensiune exacta au si daca le atinge precizez ca am suspensii sport (arcuri si amortizoare fata spate weitec reglabile)

2.Cum ajung la egr chiar nu am gasit un topic explicit in acest sens tot cea ce am inteles trebuie sa desfac galerria de evacuare si este sub serpisori

3.Imi arunca cureaua de distributie spre exterior si se mananca se freaca de buza pompei de apa si de fulia de vine in cap la vibrochen in 6 luni am pus 2 distributii nu gasesc cauza si mai am momente in care opresc la semafor si mi se opreste motorul sau se detureaza pana la 500 de ture si dupa revine la normal

4.Ma poate ajuta cineva cu un tester de tigra cine are sau ce model sa imi cumpar am incercat cu un opcom si nu merge

Multumesc anticipat pentru sfaturi si pareri
  • PH12TBF

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1997 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salut!
eu te pot ajuta doar la problema nr 2, cu un link...
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=83358
  • DjRooneY

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2010

  • Mesaj Privat
mersi mult pentru link si felicitari pentru tutorial foarte reusiit e cam cum stiam si eu sub galerie poate in weekendul acesta o sa ma apuc si eu.Si inca ceva tu tiai schimbat si garniturile de la galerie si daca da cat ai dat pe ele.Multumesc
  • PH12TBF

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1997 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2011

  • Mesaj Privat
DjRooneY a scris:mersi mult pentru link si felicitari pentru tutorial foarte reusiit e cam cum stiam si eu sub galerie poate in weekendul acesta o sa ma apuc si eu.Si inca ceva tu tiai schimbat si garniturile de la galerie si daca da cat ai dat pe ele.Multumesc


Multumesc!
...nu le-am schimbat...aratau chiar foarte bine...si oricum sunt dintr-un material mai dur...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR