Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • kyki78

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu am fost acolo pentru caseta de directie la un opel agila 1.2 si sunt TATICI pe casete de directie si pe multe altele la preturi de bun simt . Sunt acolo 3 ingineri profesionisti , eu le multumesc pentru cum s-au ocupat de masina mea. Smile
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai tu nu ai vazut ce raspunsuri competente da trami Laughing . Normal ca stiu meserie si nu fac scoala pe masina ta...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca in curand o sa-mi fac 10 clone la userul meu si o sa incep sa postez frumos despre service-ul meu . Am fost , multumit , profesori , tatici , cei mai adevarati , piese pe moka , etc.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Cred ca in curand o sa-mi fac 10 clone la userul meu si o sa incep sa postez frumos despre service-ul meu . Am fost , multumit , profesori , tatici , cei mai adevarati , piese pe moka , etc.

Nu ai dreptate in cazul de fata, daca intri pe mesajele lui kyki78 ai sa vezi ca a avut problema la caseta, l-a contactat pe trami...acum are altele la masina si sigur le va rezolva daca citeste atent pe forum.
Intruadevar sunt multi "useri" care vin si fac reclama degeaba la tot felul de service-uri care au bile negre sau altii super-multumiti ca vai doamne ce profesionist au schimbat placute si ulei. Si o maimuta poate face asta Laughing .
Skip ads

  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
un service bun se cunoaste in timp si nu dupa 1-2 ani . Si lumea care stie ceva de masini se duc la un service bun. La mine aici sunt multe service-uri dotane dar fara oameni care stiu meserie.
  • kyki78

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asta era si ideea ca sunt trei ingineri care efectiv stau printre masinile din service si stau si analizeaza orice problema
eu nu am nici un interes sa le fac reclama pur si simplu mi-a placut cum lucreaza fata de alte service-uri in care am mai fost si nu vreau decit sa ajut pe cei de pe forum care chiar au nevoie si nu stiu unde sa mearga.
si mie mi-a fost recomandat acest service tot de pe forum si din bucuresti am plecat la tirgoviste sa-mi rezolv problema cu caseta de directie si imagineaza-ti ca n-as fi scris de bine daca nu lucrau bine tinind cont de drumul pe care l-am facut dus intors 150km.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Confirm, cunosc serviceul, acolo ma mai duc si eu, iar prin Targoviste e singurul la cere se merita sa te duci pentru probleme mecanice, preturi ok, oameni nu sunt pusi pe jecmaneala, si foarte important oameni de acolo nu se arunca cu sculele direct pe masina, se uita in calculator, analizeaza si apoi da o solutie Very Happy
Omul cu servodirectii se ocupa de repararea servodirectiilor si lucrul foarte bun, asista la motajul casetelor pe masina.

Lucrul bun e ca sunt 3 oameni care se pricep, nu sunt pusi pe jecmaneala, chiar cauta sa te ajute.
Ca o parere personala, cred ca mai au putin de instruit angajatii (probabil se va rezolva in timp), nu sunt tocmai artisti, dar repet din Targoviste mi se par cei mai OK, chiar mai mult, avand in vedere ca sunt vizitati si de oameni din alte judete.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cum pot sa-i contactez? Sau exista vreo alternativa in Bucuresti?

Vreau sa se uite la masina un mecanic bun, care cunoaste Opel-urile sau Corsa. Sa imi verifice eventualele probleme la directie (mie-mi pare ok, dar stau cu gandul la bucsa aia nenorocita din caseta) si sa-mi rezolve zgomotul la denivelari (bucsele, cred). Eventual, sa-mi mai regleze un pic timoneria, dar nu-i musai.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Incearca la sectiunea publicitate, e acolo un topic special cu servodirectii @trami este membrul care se ocupa de servodirectii, si lucreaza in colaborare cu acest service.
Cred ca nu se poate doar decat in targoviste........
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la ei cu o problema si oamenii au fost f. amabili. In timpul cat am pus testerul pe masina si cat am mai asteptat am observat cum se lucreaza. Se vedea ca se pricep la ceea ce fac si nu o luau pe bajbaite. Cat despre servo-directii am vb cu mircea hau un user dupa forum si mi-a zis ca trami se ocupa cu servo-directiile si ca daca am probleme vorbim cu tramii si pb se rezolva chiar si pe loc.
  • Andreea Puiutza

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 200016v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Sambata ma duc prin zona, si as vrea sa trec si pe la acest service. Va rog sa-mi explice si mie cineva pe unde se afla! Cunosc foarte bine orasul!
Va multumesc!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Imediat dupa sediul renel(ala vechi) pana in podul de la Ialomita cand te duci spre Valea Voiezozilor
Skip ads

  • Andreea Puiutza

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 200016v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Imediat dupa sediul renel(ala vechi) pana in podul de la Ialomita cand te duci spre Valea Voiezozilor


Multumesc!
Stiu foarte bine zona! Va tin la curent cu ce am facut!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Observ ca se duc tot mai multi colegi la acest service.
Ia spuneti care ati mai fost, ceva impresii.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce sa zic mai Angi! numai cuvinte de lauda! Sa traiasca domnu Mircea Hau! numai bine!
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Aceleasi cuvinte de lauda le am si eu. Ne mandrim cei din dambovita ca in cazul casetei de directie avem unde apela cu incredere.
Sa ne traiasca Casa Auto, D-l Mircea HAU si nu in ultimul rand TRAMI.
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
am si eu un prieten cu un renault megane 2 care a scimbat 2 bielete la casa auto. Intr-o duminica ma suna si imi spune ma mi s-a strambat rotile noroc ca eeram intr-o intoarcere la viteza mica. El nestiind despre ce este vorba. arunc o privire la roata si ce sa vad . Bieleta bagata fortat cu filet ras. Nu vreau sa le le fac relama prosta dar se mai intampla. Degeaba ai simturi bune despre diagnosticari ale directiei daca nu stii sa strangi o bieleta. Sii daca este cineva impotriva si daca nu ma crede va pot face lefatura cu el. initial el a vrut sa-i dea in judecata si eu i-am zis ca rau se poate face usor nu si bine la fel. Asa ca mai sunt si greseli . Si numai asta mai au multe de invatat.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cum spuneam si eu, baietii care ii au acolo daca nu stai langa el/ei, ii mai da peste ochi. In schimb cand lucreaza supravegheati, totul decurge oki.
  • robertblondul

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2010

  • Mesaj Privat
kyki78 a scris:eu am fost acolo pentru caseta de directie la un opel agila 1.2 si sunt TATICI pe casete de directie si pe multe altele la preturi de bun simt . Sunt acolo 3 ingineri profesionisti , eu le multumesc pentru cum s-au ocupat de masina mea. Smile


Frate aia sunt buni numai in casete, in piese sunt varza.
Aa nu va duceti la ei in serv. ca va pun numai piese de proasta calitate.
In luna noiembrie am bagat masina la ei in serv. si in martie masina era varza la toata articulatia, a trebuit sa schimb tot ce am schimbat la ei in serv. desi pe piese sria Germania, erau de cea mai proasta calitate, sa nu mai zic ca pe partea din interior a bucsi au bagat u teava sa umple golul ramas,
nici macar nu se potrivea bucsa.
Dupa doua zile am fost la ei ca se auzea ceva foarte tare pe fata, uitase sa stranga planetarele, f tare!
Dupa 2 saptamani am fost sa iar la ei ca se auzea un bocanit cand puneam frana, si au zis ca nu stiu de la ce este si ca sa vin cand face mai rau ca nu stiu de la ce este bataia.
Am fost in alt serv. si au zis ca sunt bucsile de la bascula, ele nu aveau nici macar 2 luni.
Dupa multe chiesti daste am cedat si am bagat masina in alt serv care era mai scump dar de 1 an masina merge super.
Mai cititi pe forum si mai documentativa ca ei scriu si in contul lor, se dau clienti si se lauda singurei,
Credeti-ma pe cuvant.
Bafta! Shocked Shocked
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si te-ai inscris special sa ne avertizezi?

Apropoo, colegul @bujuxp are un service super.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR