Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
vreau sa intreb si eu,tigra mea e din 1999 oct,108.600 km,consumabile si distributia schimbate,restul e ok.dar tot aud pe aici,ca totusi au destle probleme,unii,cu tigra. pai,nici nu stiu,cum sa am curaj,sa plec pana in germania,chiar daca masina merge bine...ba aud ca se arde garn.de chiuloasa,ba alta... si pe autobahn,nu te joci,acolo trrebuie sa mergi, nu sa stai sa repari....inainte am avut un fiesta tdci,din 2007... ma simteam in siguranta,am facu si turul europei... dar cu tigra? sa am curaj? oare cei de la opel,au facut masina de calitate?
Skip ads

  • Claudiuionut

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
frate dincer acum depinde ce coaje de tigra ti ai luat.eu o am de 1,5an si sincer cu 50de mi de km nu am skimbat dekt consumabile,sincer.toate fiarele se strica se rup la un moment dat,nu crezi.un vecin cu seria 5 din 2005 knd a venit din sp la lasat alternatorul si e bmw nu opel
  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
nu, masina e buna,nu zic,motorul merge frumos, nu are rugina,e impecabil,doar ca trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea sa merg in germania,cu o masina mai veche....inainte am avut 2 masini,dar noi,nu mi era teama.e adevarat,si avioanele noi poate sa pice....
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
bandi a scris:nu, masina e buna,nu zic,motorul merge frumos, nu are rugina,e impecabil,doar ca trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea sa merg in germania,cu o masina mai veche....inainte am avut 2 masini,dar noi,nu mi era teama.e adevarat,si avioanele noi poate sa pice....


Eu sunt cu ea in Budapesta ... e a doua oara! E adevarat ca am pus-o un pic la punc inainte de a pleca ... oricum, orice se poate intampla cu orice tip de masina, asa ca ... drum bun! Si avioanele pica ... asa ca prefer sa plec cu Tigrutza!
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
e masina si orice fier pica dar daca oa ai pusa la punct nu ai de ce sa iti fie teama asa ca bai bice Wink
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
blackshaddow a scris:e masina si orice fier pica dar daca oa ai pusa la punct nu ai de ce sa iti fie teama asa ca bai bice Wink


are dreptate blackshaddow ... eu o am de aproape 2 ani (peste 3 luni face 2 ani la mine) si pana acum n-am avut probleme si sper sa nici nu am. Nu m-a lasat niciodata in drum, m-a dus unde am vrut cum am vrut, e o scumpa! Razz Si are peste 175 000 km. Era prin america o masina cu peste 2 milioane de km cu motor original. Stiu ca au alte drumuri, dar nici astea nu pica la 100 000km, daca ai grija de ele te tine mult si bine. Am vazut un seat cu probleme la motor. Cauza? Un filtru de ulei chinezesc care a costat 7 ron fata de cel original (sau mult mai bun), de 9 ron. Deci daca ai grija de masina, si ea are grija de tine! Laughing
  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
imi pare rau,am vandut tigra...va las cu bine,mult noroc la toti tigristii,si multi km,fara probleme
  • lungumarian89

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Tigra 1997 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pana la urma...era buna masina?sau ai vandut-o de rea?
  • bandi

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2011

  • Mesaj Privat
[am vandut o. era buna,dar nu ptr mine. ptr cineva mai tanar....
  • ilie.cozmi

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am avut placerea de a conduce si eu de cateva ori o tigra(1.4 16V) si pot sa spun ca m-am simtit foarte comod si in siguranta,desi e micuta Very Happy
deci parerea mea e ca este o masina sigura Smile
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Tigra nu e o masina sigura daca ai telescoapele terminate! Dar daca ai una pusa la punct, si suspensie (Sachs) si frane(Zimmermann), e stabila si sigura, te poarta pe unde vrei! Laughing
PS: un tip de masina nu depinde de o singura masina, daca una e terminata, nu inseamna ca toate sunt proaste. Asigurati-va ca masina este in stare tehnica buna si apoi comentati-o!
  • ilie.cozmi

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
amr84 a scris:Tigra nu e o masina sigura daca ai telescoapele terminate! Dar daca ai una pusa la punct, si suspensie (Sachs) si frane(Zimmermann), e stabila si sigura, te poarta pe unde vrei! Laughing
PS: un tip de masina nu depinde de o singura masina, daca una e terminata, nu inseamna ca toate sunt proaste. Asigurati-va ca masina este in stare tehnica buna si apoi comentati-o!


asa e,dar asta e valabil la majoritatea masinilor. nu neaparat doar tigra Very Happy
am auzit,vazut ca multe din acidente s-au intamplat din cauza telescoapelor terminate si bruscarea volanului iar de acolo se face balans...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR