Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Vladut

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Nu este activat Sad ce pot sa fac in cazul asta ?! schimb plutitorul Sad ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai mai multe variante:
1- schimbi plutitorul
2- schimbi masina
3- inveti sa "citesti" litrometrul, si nu umbla "pe rosu". Oricum litrometul e aproximativ, daca parchezi masina cu niste roti pe bordura, urci sau cobori o panta, o sa iti arate altceva...
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
jE a scris:
Sa ma corecteze cineva daca vorbesc prostii, insa am cetit niste discutii unde anumiti indivizi sustineau ca H-urile care au venit din fabrica fara BC, au un plutitor mai imprecis, pe motive de costuri.
Buburuza nevestii face tot asa, indicatorul de combustibil "coboara" in valuri...

Eu am am BC din fabrica. Dupa ce alimentez, acul arata mai mult cam cu 5 litri, apoi dupa cativa km revine la normal. In general asta se intampla cand alimentez cu cantitati mai mici (sub 15l).
Se mai intampla cateodata cand alimentez (putin) sa nu se actualizeze range-ul si nici indicatorul de pe bord, dar in timp revine la normal.
Nu mi sa intamplat ca sa alimentez cu 10 l (cu rezervorul aproape gol) iar pe bord sa imi indice 1/2
  • george.B.

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salut am o vectra b din 97 si nu imi functioneaza martorul de la benzina .... i am pus si bec dar tot nimiic... ce credeti ca poate avea
  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
skipy28 a scris:Am si eu o intrebare sunt nou posesor de astra h ,spunetimi dece nu imi da apa la stergatorul din spate ,merge stergatorul dar nu imi da apa(am apa)

Verifica daca atunci cand incerci sa speli luneta iti curge apa sub masina, in partea soferului,daca da posibil sa ai duza indundata..la mine asa a fost..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR