Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Paddy

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salutare, din varii motive vreau sã schimb toate anvelopele de varã ale maºinii cu unele noi.
Dacã aveþi timp ºi chef ºi informaþii de împãrtãºit, am douã întrebãri:

1. Fostul proprietar mi-a lãsat anvelope 225/45 R17 ºi cu ele am mers doi ani pânã acum. M-am uitat în cartea tehnicã ºi vãd cã-s trecute doar 215/60 R16 ºi 225/50 R17. Întrebarea: e vreo problemã dacã pun pe jante anvelope 225/45 R17, ca pânã acum? Sau musai sã iau anvelopele specificate în cartea tehnicã? Nu-mi sãriþi în cap, sunt novice, aia e.

2. Ce marcã de anvelope de varã recomandaþi pentru modelul ãsta de maºinã, într-un buget de maximum 1600 de lei pentru tot setul? O folosesc în special la drum lung, plimbãri etc. În Bucureºti mi-e milã... ºi de mine, ºi de ea.

Vã mulþumesc ºi vã salut.



MODEL: Astra 2010
  • RCode

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2016 B16dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Motor 2.0cdti mai bine ai strânge banii pentru urmãtorul motor...motoarele astea sunt piese de schimb ca la Insignia...
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
https://www.compari.ro/anvel...AYAiAAEgIyMfD_BwE

Gasesti aici

Goodyear este la pret foarte bun....
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Respecta dimensiunile din CI... Ca anvelope.. Vezi sa aiba indice de aderenta B sau A.. Si sa nu fie chinezarii.. Ca imbatraneste cauciucul in 2-3 ani si adio aderenta... Compara preturile de pe net cu cele ale service-urilor locale, care iti ofera montare si echilubrare gratuita. Eu am preferat sa iau din Sigemo.. Ca ieseam un pic mai ieftin la ei.. Iar garantia e palpabila si nu costa nimic.. . Montat si echilibrat costa in jur de 100-150 lei
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR