Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Se pare ca a reaparut discount-ul de membru ACR.
Dupa mail-uri trimise catre ACR, si ramanand fara raspuns,
aseara intrand pe site-ul lor am avut in sfarsit o surpriza placuta :

Opel Insignia 1.8 140 CP 4 usi - discount 2419Euro
Opel Insignia 2.0 TD 130 CP 4 usi - discount 2702 Euro
Opel Insignia 2.0 TDH 160 CP 4 usi - discount 2702 Euro

http://www.acr.ro/vrei-sa-t...la-3528-euro.html ( sper ca nu e considerat reclama )

In concluzie sper ca in iulie sa dau comanda ( asta in cazul in care revine si discount-ul de campanie opel ), si sa intru si eu in sfarsit in club-ul proprietarilor de Insignia.
Skip ads

  • deleted-64571

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ai o vechime anume ca si membru ACR ca sa beneficiezi de dicount? sau te poti face azi membru si maine beneficiezi de discount?
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Te fac membru ACR pe loc ca sa iti dea discount-ul. Si trebuie sa ramai membru un an.
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
sebastian ai idee daca era valabil si daca cumparai masina pe firma ? ( intreb la trecut, fiind posibil sa existe alte criterii acuma )
Skip ads

  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
intrebare de baraj:
daca am facut deja contractul, dar n-am platit decat avansul mai am vreo sansa sa adaug si discountul de la acr?
probabil nu... Sad
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
jersey depinde, daca contractul e facut dupa oferta aceea de pana la 31 martie, atunci probabil ca nu se mai poate face nimic, deoarece momentan nu mai exista si discount-ul de campanie Opel . Intreaba marti dupa sarbatori si tine-ne si pe noi la curent te rog .

Eu astept acuma sa apara si o alta campanie Opel de discount ( si va aparea din cate am urmarit evolutia si filozofia lor de anu trecut ).
De ieri insa am mai adaugat o alta dilema pe lista, se pare ca va iesi face lift-ul anul acesta, oare merita asteptat sau nu ?
  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
contractul meu e de la jumatea lui martie din pacate.
mi-e ciuda ca inainte sa fac contractul am intrebat de chestia cu acr-ul si mi s-a zis ca s-a renuntat de la jumatea lui 2010 sau 2011, nu mai tin minte. si nu se preconiza sa mai reapara.
in ce priveste campaniile de discount eu mi-am luat teapa in sensul ca la ultimile updatari de preturi, tot timpul era un pic mai scump sau dispareau optiuni din standard. cu alte cuvinte aceeasi masina pe care o gandisem in decembrie in ianuarie s-a scumpit cu cateva sute de euro si la un moment dat in primavara au disparut si diverse din varianta cosmo. ca sa le pun suplimentar au fost de dat alti bani.
in afara de cele de mai sus m-am grabit pt ca de la comanda pana la livrare mi s-a zis ca dureaza 3 luni si nu vroiam sa ratez concediul.
am sa sun la dealer marti si o sa revin cu raspunsul referitor la acr. dar nu-mi fac nici o speranta. asa cum orice marire de pret nu ma afecteaza avand deja contractul, evident nici discounturile noi aparute nu ma pot atinge Sad
va doresc un Paste fericit si sa va mearga masinile mult si bine!
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
De la dealer primisem si eu acelasi raspuns undeva in ianuarie, ca nu stie nimic si ca nu crede ca va mai fi vreo campanie ACR . In ianuarie le scrisesem celor de la ACR, dar nu am primit nici un raspuns, am repetat mail-ul in februarie pe un ton mai serios si am primit raspuns intr-o zi de la Alin DROSU ( Deputy Director in semnatura ) :

"Va multumesc pentru mesajul dumneavoastra.

In acest an, am discutat cu partenerii nostri de la GM, dar inca nu avem ceva concret pentru perioada imediat urmatoare.

Oricum, in cazul in care vom demara o noua campanie in anul 2012, aceasta va fi anuntata pe www.acr.ro si la toate filialele Automobil Clubul Roman."

Mail primit pe 25 Feb.

Acuma eu am "luxul" de a putea astepta, concediul e deja planuit si e cu avionul, insa cum zici tu, cam dispar unele optiuni din dotarea cosmo, pe care le platesti suplimentar ulterior. Sa vedem ce se mai intampla in urmatorul timp.
Skip ads

  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
In 2010 cand am contractat masina, dealerul a zis ca discountul de membru ACR e suportat 1/2 de dealer/Opel si restul de ACR.
Eu a trebuit sa duc chitanta de plata a cotizatiei pana am ridicat masina.
  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
m-am interesat azi la dealerul unde am facut eu contractul. ei nu stiu sau nu au fost informati de nici o campanie cu acr-ul. si chiar daca ar fi, eu nu mai beneficiez pentru ca am deja maximul de reducere care se putea aplica, cica. si ce-i drept e oferta cea mai buna de departe fata de restul dealerilor. in plus contractul meu, dupa cum ziceam mai sus, a fost semnat pe la jumatea lui maritie, cand sigur nu era vorba de nici un acr, pt ca am sunat si intrebat chiar la ei. dar recunosc ca la noi, la romani, chestia cu discount maxim e relativa, pt ca si daca iesea masina la 1500 euro probabil incercam sa vedem daca nu cumva s-ar putea printr-un artificiu s-o scoatem la 1495.
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@jersey : varianta cu acr era pentru cei care nu se incadrau la discount pentru profesii(invatamant, armata, sanatate). Cel putin la mine a fost 9% (acr) ceea ce a dus cam la 2500 euro discount.
  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
@ crybabyro
ai dreptate. eu am reusit sa-mi fac loc in una din categoriile socio-profesionale. din acuza asta si discountul a fost simtitor mai mare decat la alti dealeri.
acum urmeaza o alta actiune opel, nu mai stiu exact data, era o reclama la tv cu o zi in care daca faci contract poti castiga masina comandata. probabil e una din marile sfortari ale anului in ce priveste vanzarile. asa ca cine are planuri nepuse inca in aplicare ar fi bine sa se prezinte acolo ca poate iese pretul mai bun. pt mine e tarziu, eu deja astept masina.
Skip ads

  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
jersey eu zic ca nu are rost sa-ti para rau dupa acest discount, fiindca ai obtinut un discount destul de bun
la Meriva ( daca nu ma insel ). Cum am mai spus si mai sus, acuma exista ACR dar momentan nu exista o alta campanie Opel de discount-uri, ceea ce inseamna ca, cine isi cumpara acuma, iese intr-un fel sau altul mai scump decat in martie.
Cand vor exista concomitent atunci da, discount-ul in total va fi consistent. Eu asta astept Smile)
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@jersey : discountul aplicat(pe vremea cand am comandat masina ) era fie acr fie categorii profesionale(pentru cei care nu se incadrau la profesii, mergeai la acr, te faceai membru-parca 100 euro a fost distractia si aveai discount de 9%). Indiferent de cum se obtinea discountul, el avea aceeasi pondere si NU SE CUMULAU.
  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc de lamuriri. Deci eu daca l-am bifat pe cel de categorii socio- prof, oricum nu mai prindeam si acr-ul. M-am potolit.Smile
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Anul asta cat e reducerea pt profesii?
Ar fi fost prea frumos sa se cumuleze Razz.
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
crybabyro in ianuarie cand vorbisem cu dealerul pe mail, discount-ul era de 5,5 %, dar erau doar 2-3 profesii
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Foame mare ca sa zic asa; eu tin minte ca din aia 9% discount in 2010, dealerul a zis ca se imparte 50-50 intre dealer si producator. Adevarul naiba stie care e; oricum, ei sustin ca merg cu marja minima.
  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Mie mi-e greu sa va zic exact cat a fost reducerea pt categorii socio-prof. Tot ce pot sa zic e ca am ajuns de la 2000 la vreo 2700. Aici intra si discounutul care cred ca era mai mare decat la ceilalti si categoria. La categorie era vorba de niste parteneri de-ai lor. Ceva in domeniul transport prin care am reusit sa strecor si scutul metalic, care era ca optiune doar pt flote. N-am inteles logica.... ln concluzie reducere de 2700 din 19000. Faceti voi procentul.Smile
  • vthor

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
noerror a scris:Se pare ca a reaparut discount-ul de membru ACR.
Dupa mail-uri trimise catre ACR, si ramanand fara raspuns,
aseara intrand pe site-ul lor am avut in sfarsit o surpriza placuta :

Opel Insignia 1.8 140 CP 4 usi - discount 2419Euro
Opel Insignia 2.0 TD 130 CP 4 usi - discount 2702 Euro
Opel Insignia 2.0 TDH 160 CP 4 usi - discount 2702 Euro

http://www.acr.ro/vrei-sa-t...la-3528-euro.html ( sper ca nu e considerat reclama )

In concluzie sper ca in iulie sa dau comanda ( asta in cazul in care revine si discount-ul de campanie opel ), si sa intru si eu in sfarsit in club-ul proprietarilor de Insignia.


Am inteles ca acest discount (http://www.opel.ro/content/dam/Opel/Europe/romania/nscwebsite/ro/02_Offers_Services/01_CurrentOffers/01_Vehicles_offers_Promotion/2012/ro_current_offers.pdf) se ofera tuturor. Care e atunci rostul discountului de membru ACR, care e de fapt apropiat ca valoare de discountul Opel?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR