Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • tzorrro

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un Astra G cumparat sh, Y17DT, si vreau sa-i montez un Alpine 9872RM si un adaptor de la Autoleads. Din pacate in bord e o matzaraie de nedescris, si sunt multe fire taiate si lasate libere. Vreau sa ma ajutati cu o schema sa identific firele dupa culori. Boxele le-am identificat, dar nu stiu care sunt firele de comenzi volan si cele de display.

Multumesc
  • ieseanul

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu ar strica pentru inceput sa pui tu o poza cu mufele pe care le ai, cat si cu firele aferente acestora.
E de preferat sa pui poze si cu adaptorul, pentru ca cei care vor sa te ajute sa nu fie nevoiti sa caute pe net.
Cred ca undeva pe forum gasesti ceva informatii utile legate de mufe conectare casetofoane auto, dar nu retin exact unde.
  • tzorrro

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
da, pe undeva ai si tu dreptate cu pozele. dar eu nu cred ca ar fi ajutat prea mult. practic aveam undeva la vreo 20-30 fire, toate prelungite, care veneau practic intr-un "splitter" intre casetofonul original si mp3player. pana la urma m-am descurcat, ce nu reusesc insa sa mai rezolv este cu display-ul. este de tipul asta si nu-mi merge decat butonul de sus, pentru cel de jos cred ca nu am conectat vreun fir cum trebuia. pe celelalte le-am identificat cu TIS, ideea este ca sunt fire cu acelasi diametru si aceleasi culori, ceea ce face treaba un pic cam complicata.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR