Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
B una seara ,eu am o preoblema pe care se pare ca mi-am creeat_o singur.Am cumparat un kit k4 bixenon ,,after market,, l_a montat iar cand aprind farurile a_mi bruiaza statia foarte tare. Mad .Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat a_s fi bucuros mai ales ca mi_a zis cineva ca bruiajul balastrilor poate afecta calculatorul masinii.Mii de multumiri celor ce ma pot scoate din ,,ceata,,.
Skip ads

  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pune pe fiecare fir care intra si iesa din balast aceste flitre si nu o sa mai ai probleme.Le gasesti la Dioda.

Uite aici: Filtru ferita
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
lucio a scris:Pune pe fiecare fir care intra si iesa din balast aceste flitre si nu o sa mai ai probleme.Le gasesti la Dioda.

Uite aici: Filtru ferita


Salut Lucio, mersi pentru raspuns, nu prea cred ca va functiona dar maine voi incerca sa cumpar 4 filtre de care mi-ai recomandat tu. Cumva ai avut si tu aceeasi porblema:D? Oricum iti multumesc ! Sper sa rezolv cu astea Smile)daca nu am gasit niste balastri slim care cica nu bruiaza deloc. Bafta Smile>-
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut!

Desi m-am confruntat cu aceiasi problema inca nu am ajuns sa vad daca merge.Momentan am dat jos instalatia de csenon si am revenit la lumanari Laughing

De pe un alt forum am gasit rezolvarea:


Dupa lungi perioade cu nervi bruiati de xenon i-am dat de cap : [url=http://www.adelaida.ro/product_info.php?cPath=87_356&products_id=5187"]http://www.adelaida.ro/product_info.php?cP...roducts_id=5187]http://www.adelaida.ro/product_info.php?cPath=87_356&products_id=5187"]http://www.adelaida.ro/product_info.php?cP...roducts_id=5187[/url]
pus pe fiecare fir ce intra si iese din balast .
Deasemenea am pus cate unul si pe statia audio care imi dadea o pacaneala cand foloseam asc-ul .

Ideea am primit-o de la un radioamator anonim care a folosit filtrele acestea pe reteaua electrica , folosita pe post de antena de un lcd, acelasi lucru observand-ul si la masina; cand decuplam un balast bruiajul scadea simtitor,daca il cuplam si pe al doilea legatura la masa masinii era folosita pe post de antena de bruiaj ,deoarece balastul foloseste un oscilator de tensiune.

Sau, daca nu vreti nervi, va recomand statiile cu noise-blanker.Am testat una pe masina cand inca bruia haotic , am pus-o inclusiv peste balast si functiona perfect Very Happy

Skip ads

  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Lucio,astazi am calibrat antena si ,, Domnul Lica de la Bio,,care pererea mea e doctor,mi-a zis ca-s putine sanse sa mearga.Oricum am sa incerc vazand ca investitia nu e prea mare.De nu alt kit.asa e cand intai cumperi si apoi te informezi.
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sunt dispus sa incerc varianta de mai sus insa nu am mai ajuns. Daca reusesti ceva, sa nu ne uiti. Very Happy
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ne auzim maine seara.sper sa functioneze.Toate cele bune.
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare Lucio.Am fost la DIODA dar nu au acele filtre.La TOR mi/au zis ca dureaza vreo 6 zile pina ajung. Nu au,doar la comanda.Astea fiind spuse cred ca solutia ar fi alte ,,CSENOANE,,.Apropo la noi la Piatra ai idee unde a/s gasi ceva cat de cat ma ,,firmate,,? Multam frumos. Exclamation
Skip ads

  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare Lucio.Am fost la DIODA dar nu au acele filtre.La TOR mi/au zis ca dureaza vreo 6 zile pina ajung. Nu au,doar la comanda.Astea fiind spuse cred ca solutia ar fi alte ,,CSENOANE,,.Apropo la noi la Piatra ai idee unde a/s gasi ceva cat de cat ma ,,firmate,,? Multam frumos. Exclamation
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
La audioclass fix langa BCR maratei.
Eu totusi o sa incerc si solutia cu filtrele.
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna seara Lucio.Se pare ca functioneaza cu aceste filtre de deparazitare.Ieri le-am primit de la Bucuresti prin curierat,mai mult transportul decat filtrele,dar ,,,BINGO,,.Nu chiar 100% dar pe acolo.
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Super! Cand o sa am timp o sa trec si eu pe la TOR sa le comande.
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Mare prostie ai face.
Comanda-le singur, adaosul la Tor o sa fie de cel putin 100%. Iti spun din experienta.
Sunt multe magazine de electronica online cu preturi decente. Transportul prin Posta este 7 lei.
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
EL-GABRY NU STIU CAT E DE ADEVARAT.MIE LA ,,T O R ,,MI-AU CERUT 4RON BUCATA,NUMAI CA DURA VREO 6 ZILE PANA LE AVEAM.DE LA BUCURESTI DE PE OZI PE ALTA NUMAI CA 4 BUC.12RON IAR TRANSPORT APROAPE DE 30RON.DECI VEZI UN PIC TU.PROBLEMA E CA LA MINE FUNCTIONEAZA.TOATE CELE BUNE SI UN PASTE FERICIT.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
E adevarat ca eu am luat produse mai valoroase de pe site-uri, care la Tor erau mult prea scumpe. La valori de astea cum sunt filtrele, aproape ca nu simti diferenta.
  • iulian_vivaro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vivaro 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut Lucio.Revin pe tema acestei discutii si vreau sa/ti spun ca ieri am schimbat statia,cu una mai performanta si problema bruiajului a reaparut.Nu ma pot bucura de cei12watt ai statiei.Cred totusi ca voi schimba balastri.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR