Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Un thread total inutil, cel care a facut asta, nu cred ca va scrie aici, si daca va scrie sigur va intra in polemica cu initiatorul threadului.
Cum spuneam mai sus, haideti sa numai facem pe lupii moralisti, fiecare mai incalcam din cand in cand regulile de circulatie.
Si poate au dreptate colegii care au scris mai sus..cine-stie poate omul avea vreo belea.
@synapse cam ai dreptate...daca stau sa ma gandesc bine, stiu 4-5 masini care au venit sa ia sticker si apoi nu i-am mai vazut pe la intalniri. Sincer, nu prea imi convine sa vad o multime de masini cu sticker...iar pe forum doar cativa sunt activi sau vin pe la intalniri.
Cine stie, poate discutam joi acum cu jojo sa numai dam stickere decat daca userul vine de cel putin 2-3 ori la intalnire, sau are ceva vechime pe forum.

Adi G.

PS. Propun sa se inchida threadul...
PSS. Am o vectra....sa nu se inteleaga ca eu sunt cel din primul post.
Skip ads

  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sau chiar sa aiba minim 100 posturi sau sa aiba vechime de 1 an.
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu ma deranjeaza distribuirea de stickere,dar chiar nu vad ce e asa "sexy" sa ai un sticker pe masina,care sa nu aiba nicio treaba cu tine.atata tot.
nu ma intereseaza motivul pt care astralul in cauza a facut ce a facut.daca tot facem publicitate forumului,macar sa nu fie negativa.intr-un fel merg cu opelul meu,si in alt fel merg cu loganul de la munca.cu loganul sunt si turism,si tramvai,si raliu.pot face 7 minute de la bellu pana la ira mergand doar pe linii si trecand prin statii.cu opelul nu imi permit.
1.pt ca sunt multi care imi cunosc masina.
2.pt ca am lipite stickere a 2 forumuri
3.pt ca tin la masina si nu vreau sa dau in frane sau in articulatii.
nu sunt in masura sa fac morala.merg prin oras cu 90-100 cam 60% din timp,trec pe galben,rosu, si mi-as putea lua lejer 15-20 de amenzi pe zi. dar toate astea le fac acolo unde imi permite spatiul si conditiile.
atat am avut de zis,si poate se ia vreo masura cu stickerele.
  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
synapse a scris:...

in locul tau as preda de buna voie permisul in avans
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
nu il predau bre,ca am mai multe litere pe el si au costat...
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
synapse a scris:nu il predau bre,ca am mai multe litere pe el si au costat...


preda-l linistit... vorbesc eu cu Jojo si iti facem toate literele alfabetului!

Foca
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Rog toti "smecherii" din trafic, cu care din pacate ma intalnesc si eu zilnic (recunosc, marea majoritate au Audi sau BMW), sa urmareasca (pana la final daca pot), filmuletul atasat. Sau cei care au prieteni kamikaze, recomandati-le sa il vizioneze.
Daca si dupa aia se comporta la fel in trafic, trebuiesc arestati preventiv pentru P.I.C. (port ilegal de creier).

  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:Rog toti "smecherii" din trafic, cu care din pacate ma intalnesc si eu zilnic (recunosc, marea majoritate au Audi sau BMW), sa urmareasca (pana la final daca pot), filmuletul atasat. Sau cei care au prieteni kamikaze, recomandati-le sa il vizioneze.
Daca si dupa aia se comporta la fel in trafic, trebuiesc arestati preventiv pentru P.I.C. (port ilegal de creier).

perfect punctat!
Skip ads

  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
mda...imaginile sun socante intradevar.cand le vad,multi dintre noi cam uita unele obiceiuri si spun "frate,pai eu nu fac asa ceva niciodata".toti facem,mai mult sau mai putin.una e sa mergi cu viteza pe o straduta de 2m si alta e sa ii dai pe o artera principala cu 4 benzi.nu am ciuda pe cei cu bmw,audi,mertz,indiferent daca au o culoare a pielii anume.daca permite drumul,le fac loc fara probleme.dar cand ii vad ca se agita sa depaseasca daca se poate chiar si pe trotuar si vad clar in fata ca e coada de 7km,asta e chiar nesimtire.nu ma scuz,fiecare si le stie pe ale lui.
@EL-GABRY- vad ca nu e specificat in profilul tau ce masina ai sau ce motorizare.sa inteleg ca esti pieton si crezi ca viata e dura din cauza nenorocitilor de soferi care nu ii mai satura pamantul?tu nu ai depasit niciodata limita de viteza sau nu ai facut nicio depasire riscanta?oricine poate face pe moralul.internetul pute de mii de filmulete dinastea.nu am chef de cearta.sau poate am chef de cearta dar nu am nimic cu tine.dar pastreaza diversele remarci acide pt tine.te salut.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Observi mai sus ca nu am dat nume si/sau nick-uri. Viteza legala am depasit-o de foarte multe ori, insa nu cu atat de mult incat sa nu pot controla masina. Si numai in situatii asa-zis critice, nu sa ma dau mare unei putze din dreapta sau sa ma vada lumea de pe trotuar.
Experienta m-a invatat ca in trafic trebuie sa te feresti de 3 categorii de soferi :
1. Cei cu masini foarte scumpe (nu au nicio lege in trafic, pentru ca au pile si puterea masinilor le permit sa faca multe). Peste 70% din cei de la punctul 1 aveau Audi sau BMW;
2. Cei cu masini foarte ieftine (in general pensionari cu Dacii 1100,1300,Aro, copchii cu cazane inscrise pe Bg, etc, pentru ca primii merg cu 20-30Km/h si nu le merge niciun bec pe masina si a doua categorie merg fara niciun Dumnezeu);
3. Femeile cu orice tip de masina (speriate de bombe).
Unele exceptii imi confirma regula.
Am avut destule masini la viata mea, acum sunt in cautarea alteia. Am si anunt. Insa pieton nu sunt. Folosesc masinile de la firma, pana una-alta.
Sunt satul de cei care ocolesc coloana la semafor, care imi taie calea, se baga in fata si franeaza, care nu respecta nicio lege rutiera,etc.
Nu o sa fac eu pe lupul moralist, insa am curajul sa afirm cu mana pe inima ca daca toti am conduce preventiv si prietenesc cu colegii de trafic ca si mine, nu ar fi atatea incidente si haos in trafic.
De asta mi-am permis sa postez acel filmulet. Pe mine m-a marcat puternic. Insa nu imi explic deloc refularea ta.
Asta e, fiecare se cunoaste pe sine. Eu nu o sa mai postez aici, ca am spus ce aveam de spus.
O seara placuta.
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ok...apreciez cum gandesti. si eu ma opresc aici.am vazut ce fel de om esti,si nu are rost sa continuam cu polemica.respect.
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cate o bila alba pentru ultimele doua posturi. Mi se pare mult mai corect asa decat sa fii degenerat discutia. Apreciez solutia aleasa de voi, bafta!
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Suntem adulti, oameni cu capul pe umeri...cum sa nu stim cand sa ne oprim?
  • tomde

  • Mesaje scrise: 461
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Da dar din pacate, de multe ori pentru unii nu este de ajuns sa fii adult si cu capul pe umeri. De multe ori am intalnit cazuri in care aceste doua lucruri nu a fost de ajuns. ...hai ca deja bate prea a Off Topic.
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
eu nu vad filmuletul
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
bandreyi9 a scris:eu nu vad filmuletul



sau asa :
http://www.youtube.com/watc...e=player_embedded
apasa Full Screen in dreapta sus a ecranului.


Ultima modificare facuta de EL-GABRY la Mie 13 Apr, 2011 9:54 pm
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ms ,dar eu nu vad deloc ,vad locul unde ar trb sa fie dar nu pot sa dau play (cred ca am explicat bine )nici macar linkul
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
danywhy a scris:e cumva G caravan ? nu de alta , dar parca stiu pe cineva care se lauda cu chestii de genu' Laughing

Stiu de cine spui, eram langa tine cand zicea de a 2 a linie de tramvai. Dar aia e alta masina, nu are YSH la numar.
Am cautat special in pozele de la ultimele 2-3 intalniri.

Adi G.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am mai vazut filmuletul asta,si am urmarit si discutiile de mai sus.
Eu am parerea ca nu cu noi e problema cei care recunoastem ca am depasit viteza legala,etc.
Problema e cu cei care nu au cunostintele necesare de conduita preventiva,purtare in trafic,si de ce nu si cei 7 ani de acasa.
Cum zicea si @EL-GABRY cele trei categorii sunt periculoase(si mai daca se combina categoriile:)).
In legatura cu filmuletul as fi curios de ce nu se arata si la noi in TV cate unu de astea in loc de celelalte prostii gen Iri,Pepe&company?
Va urez drumuri BUNE.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In Bucuresti am mai spus este legea junglei , trebuie sa : o iei pe linia de tramvai , sa tai coloana (cand se poate ) , sa te bagi ferm cand ai prioritate (altfel stai ca prostul jumate de ora ca nu se sinchiseste nimeni) . Este alta lume , pur si simplu . Imi pare rau ca o spun dar poate doar in Craiova am mai vazut acest stil de condus CRIMINAL .
Eu unul recunosc , nu sunt un sfant la volan , dar in general conduc preventiv si cel mai important nu merg cu viteza mai mare decat portiunea de drum pe care ma aflu o permite . Este aberant sa mergi cu 30 in zone unde poti merge linistit cu 70 ( multe zone din oras care nu sunt foarte circulate pietonal ) sau sa te sperii cand auzi o alta masina sau cand vezi o alta masina venind ( aici ma refer in principal la femei , si da nu sunt misogin ,doar am prea multi km in traficul din tarisoara noastra . )
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR