Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut tuturor.
Urmaresc de la inceput aceasta discutie.... , interesanta.
Stiti cum se spune, 'sa dea cu piatra cel ce nu a gresit'. Imposibil. Si cel ce merge doar duminica, tot 'o fura'.
Te contrazic cu Craiova. Eu cred ca la concurenta cu Bucurestiul este Constanta, pe sezon(de ce oare?) si cu brio... Pitesti(oricand).
O seara buna.
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Smile) Ai acolo la locatie ceva scris PRAHOVA , stii cum suna pentru mine in trafic o masina de PH? Ca un mare semn de atentie , ma abtin sa spun de ce .
Pai in Constanta vara se muta jumate de Bucuresti . In Craiova regulile rutiere sunt alea de cand erau carutele , eu o am mai mare ,deci ma bag Wink
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
cip077 a scris:'sa dea cu piatra cel ce nu a gresit'

Una este greseala, alta este "smecheria". Mai ales pusa in practica in mod constant.
  • george geo

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6 DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cip 007
te contrazic si eu pe tine, nu mai departe de ieri am traversat craiova de la un capat la altul..... jale mare cu soferii de acolo.
nu au niciun dumnezeu, nu se asigura, nu cedeaza, pietonii parca sunt orbi.
si ca mic ex.
o blonda schimba banda ( din 2 trece pe 1 ) fara sa se asigure, si loveste usor cu oglinda ei oglinda celui de pe 1, gura mare si bogata ca a blondei nu am mai vazut, + ca au lasat masinile in intersectie blocandune pe noi.
fiecare dintre noi mai gresim in trafic........
Skip ads

  • Ghosty

  • Mesaje scrise: 354
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da...adevarat.Dar unele greseli sunt prea mari.
  • Pustiu46

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2011

  • Mesaj Privat
eu cred k exagerati putin(sincer parerea mea fara suparare) eu zic ca , cu totii mai depasim o coloana si o mai calcam k avem picioru greu:)) mai ales astia cu 43 ,44 au talpa mare:)) cateodata ,fie ca te grabesti fie ca ne mai enervam sau chesti dastea !dar toata chestia e sa le faci cu cap daca le faci
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Pustiu46 a scris:eu cred k exagerati putin(sincer parerea mea fara suparare) eu zic ca , cu totii mai depasim o coloana si o mai calcam k avem picioru greu:)) mai ales astia cu 43 ,44 au talpa mare:)) cateodata ,fie ca te grabesti fie ca ne mai enervam sau chesti dastea !dar toata chestia e sa le faci cu cap daca le faci

Ei uite ca eu te contrazic! Pentru ca asta nu este o greseala. O faci cu buna stiinta, deci tot "smecherie" in trafic se cheama. Cazurile cand iti duci sotia insarcinata la spital, se exclud.
Si ca un test...gandeste-te ca toti ar vrea sa faca aceiasi abatere in acelasi timp. Adica de ce doar tu sa ocolesti coloana la semafor? Normal, ca toti o fac cu cap. Stii doar ca efectul de turma functioneaza si romanul este tentat sa copie ce e mai rau. Nu crezi ca o sa rezulte un haos total si iminenta unui accident? Se creaza un precedent. Legile in trafic sunt la fel pentru toti, dar unii le-au citit in diagonala si le respecta la fel.
Nu pot fi de acord nici cu politistii care stau la ciupeala, la mielul de Pasti, insa cu soferii care au luat examenul psihologic pe pile ma intalnesc mai des.
Si eu port 43, dar acasa ma asteapta sotia si fetia mea de 6 luni...
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am 45,5 si tot nu sunt de acord cu neregulile in circulatie. Conduc cat mai omeneste posibil, neavand nevoie sa fac pe viteazul in trafic. Wink
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Foarte tare filmul El Gabry si mare dreptate ai.
Si dupa cum spunea si
OPTIMUS a scris: Problema e cu cei care nu au cunostintele necesare de conduita preventiva,purtare in trafic,si de ce nu si cei 7 ani de acas

eu cred ca ar mai fi o categorie , poate cea mai periculaosa ( asa cum se vede si in film ) TIR-istii si cei cu masini mari peste 3.5 t
Inconstienti, IQ minim, semianalfabeti majoritatea, durere-n partea dorsala peste 100% ( sunt prea mari ei nu pot patii nimic ), circula cu niste viteze mult prea mari ptr gabaritul lor, fac sicane, taie calea, merg pe banda II de nu vezi nimic in fata din cauza lor, d-aia se tot rastoarna si spulbera tot pe strada, n-au timp nici macar sa calce frana. As putea continua dar sunt convins ca si voi ati vazut/patit destule , asa ca ma opresc.
Astia-s mult mai periculosi decat femeile.
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
george geo a scris:cip 007
te contrazic si eu pe tine, nu mai departe de ieri am traversat craiova de la un capat la altul..... jale mare cu soferii de acolo.
nu au niciun dumnezeu, nu se asigura, nu cedeaza, pietonii parca sunt orbi.
si ca mic ex.
o blonda schimba banda ( din 2 trece pe 1 ) fara sa se asigure, si loveste usor cu oglinda ei oglinda celui de pe 1, gura mare si bogata ca a blondei nu am mai vazut, + ca au lasat masinile in intersectie blocandune pe noi.
fiecare dintre noi mai gresim in trafic........

Confirm cele spuse de tine... Craiova este dezastru, mai ales cu noile restrictii combinate cu nesimtirea unor smecherasi sau inaripati...
  • Pustiu46

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2011

  • Mesaj Privat
EL-GABRY a scris:
Pustiu46 a scris:eu cred k exagerati putin(sincer parerea mea fara suparare) eu zic ca , cu totii mai depasim o coloana si o mai calcam k avem picioru greu:)) mai ales astia cu 43 ,44 au talpa mare:)) cateodata ,fie ca te grabesti fie ca ne mai enervam sau chesti dastea !dar toata chestia e sa le faci cu cap daca le faci

Ei uite ca eu te contrazic! Pentru ca asta nu este o greseala. O faci cu buna stiinta, deci tot "smecherie" in trafic se cheama. Cazurile cand iti duci sotia insarcinata la spital, se exclud.
Si ca un test...gandeste-te ca toti ar vrea sa faca aceiasi abatere in acelasi timp. Adica de ce doar tu sa ocolesti coloana la semafor? Normal, ca toti o fac cu cap. Stii doar ca efectul de turma functioneaza si romanul este tentat sa copie ce e mai rau. Nu crezi ca o sa rezulte un haos total si iminenta unui accident? Se creaza un precedent. Legile in trafic sunt la fel pentru toti, dar unii le-au citit in diagonala si le respecta la fel.
Nu pot fi de acord nici cu politistii care stau la ciupeala, la mielul de Pasti, insa cu soferii care au luat examenul psihologic pe pile ma intalnesc mai des.
Si eu port 43, dar acasa ma asteapta sotia si fetia mea de 6 luni...


Sa iti traiasca colegu! cred ca confundam teribilismu cu mici infractiuni:)zic eu smecherii sunt alea care le fac pustii astia care au luat permisu la pitesti sau abea au luat permisu si se cred soferi frane de mana viteza excesiva pe o stradutza printe blocuri asta inseamna inconstientza nu k depasesti o coloana sau k ai depasit viteza sau k o iei pe linia de tramvai!
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pustiu46 a scris:
EL-GABRY a scris:
Pustiu46 a scris:eu cred k exagerati putin(sincer parerea mea fara suparare) eu zic ca , cu totii mai depasim o coloana si o mai calcam k avem picioru greu:)) mai ales astia cu 43 ,44 au talpa mare:)) cateodata ,fie ca te grabesti fie ca ne mai enervam sau chesti dastea !dar toata chestia e sa le faci cu cap daca le faci

Ei uite ca eu te contrazic! Pentru ca asta nu este o greseala. O faci cu buna stiinta, deci tot "smecherie" in trafic se cheama. Cazurile cand iti duci sotia insarcinata la spital, se exclud.
Si ca un test...gandeste-te ca toti ar vrea sa faca aceiasi abatere in acelasi timp. Adica de ce doar tu sa ocolesti coloana la semafor? Normal, ca toti o fac cu cap. Stii doar ca efectul de turma functioneaza si romanul este tentat sa copie ce e mai rau. Nu crezi ca o sa rezulte un haos total si iminenta unui accident? Se creaza un precedent. Legile in trafic sunt la fel pentru toti, dar unii le-au citit in diagonala si le respecta la fel.
Nu pot fi de acord nici cu politistii care stau la ciupeala, la mielul de Pasti, insa cu soferii care au luat examenul psihologic pe pile ma intalnesc mai des.
Si eu port 43, dar acasa ma asteapta sotia si fetia mea de 6 luni...


Sa iti traiasca colegu! cred ca confundam teribilismu cu mici infractiuni:)zic eu smecherii sunt alea care le fac pustii astia care au luat permisu la pitesti sau abea au luat permisu si se cred soferi frane de mana viteza excesiva pe o stradutza printe blocuri asta inseamna inconstientza nu k depasesti o coloana sau k ai depasit viteza sau k o iei pe linia de tramvai!


Sau poate cele PE care le face pustiu' cu permisul luat la Bucuresti? http://www.antena3.ro/roman...-mita-116630.html
Fara suparare, cine crede ca fenomenul respectiv este localizat strict in Pitesti ori nu traieste in tara asta ori e ceva in neregula cu el.
Skip ads

  • Pustiu46

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut colegu:)) sorry pt "pustii astia care au luat permisu la pitesti "nu vreau sa atac pe nimeni si da ai dreptate si la bucuresti si peste tot! asa mi-a venit mie pitesti:)) sorry daca te-ai simtzit jignit!Si paste fericit:* tuturor!
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ok, nu-i problema. Imi cer scuze si eu. Paste fericit si tie!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR